Masové zabíjanie novovyliahnutých kurčiat v Nemecku môže pokračovať, rozhodol súd
RSS

Masové zabíjanie novovyliahnutých kurčiat v Nemecku môže pokračovať, rozhodol súd

Lipsko 14. júna 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Mercy for Animals)
 
Zabíjanie miliónov novovyliahnutých kurčiat samčieho pohlavia, ktorého dejiskom sú priemyselné chovy nosníc, nie je možné ďalej ospravedlňovať ekonomickými záujmami. Napriek tomu môžu hydinári v tejto praxi pokračovať, až kým nebudú mať k dispozícii spoľahlivú metódu, ako určiť pohlavie už v štádiu zárodku, rozhodol vo štvrtok v Nemecku najvyšší správny súd so sídlom v Lipsku
Ilustračné foto
Sudcovia rozhodovali v tejto záležitosti na podnet zástancov práv zvierat, pre ktorých však výsledný verdikt nie je postačujúci, informovala tlačová agentúra DPA. S pokračovaním usmrcovania novovyliahnutých kohútikov v prechodnom období, ktorého dĺžka je nejasná, vyjadrili naopak spokojnosť zástupcovia hydinárskeho priemyslu.
Podľa údajov nemeckého ministerstva poľnohospodárstva usmrtia v tejto krajine každoročne zhruba 45 miliónov kurčiat samčieho pohlavia, ktoré sa práve vyliahli, keďže ide o chovy zamerané na produkciu vajec. Príslušné plemená sliepok sú špeciálne šľachtené pre tento účel a nehodia sa na chov pre mäso. Kohútiky tak bývajú často likvidované rozrezaním, splynovaním alebo rozdrvením a používané ako potrava pre dobytok, upozornila agentúra AFP.
Spolková ministerka poľnohospodárstva Julia Klöcknerová vyhlásila, že k desaťročia trvajúcej praxi zabíjania živých kurčiat existujú v súčasnosti alternatívy a hydinári s ňou musia skoncovať “najrýchlejšie, ako to bude možné”. Zároveň poukázala aj na spoluzodpovednosť spotrebiteľov, ktorí by mali pri nákupoch uprednostňovať vajcia z chovov, kde k usmrcovaniu kurčiat nedochádza.
Podľa rozhodnutia súdu nemôžu ekonomické záujmy veľkochovov prevažovať nad ustanoveniami zákona na ochranu zvierat, na základe ktorých nesmie zvieraťu nikto ubližovať bez rozumného dôvodu.
 
Príspevok Masové zabíjanie novovyliahnutých kurčiat v Nemecku môže pokračovať, rozhodol súd zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější