Progresívne Slovensko a Spolu-občianska demokracia pôjdu ako koalícia aj do parlamentných volieb: “Sme noví politici, ktorí sa nechcú hádať”
RSS

Progresívne Slovensko a Spolu-občianska demokracia pôjdu ako koalícia aj do parlamentných volieb: “Sme noví politici, ktorí sa nechcú hádať”

Bratislava 14. júna 2019 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)
 
Progresívne Slovensko (PS) a Spolu-občianska demokracia (SPOLU) pôjdu ako koalícia aj do parlamentných. Na tlačovej konferencii v Bratislave to dnes povedal predseda PS Michal Truban
Na snímke Michal Truban
“Chceme ukázať, že vieme spolupracovať, pretože to je jediná cesta, ako posunúť naše Slovensko dopredu. Naša generácia má šancu na túto zmenu, starí politici ju nebudú chcieť, ale my ideme spoločne do parlamentných volieb, aby sme ukázali, že je to možné,“ vysvetlil dôvody spojenia oboch strán Truban.
Koalícia chce podľa Trubana ukázať, že sú noví politici, ktorí sa nechcú hádať. Naopak, chcú ukázať, že sa vedia dohodnúť. Obe strany momentálne pracujú na spoločnom predvolebnom programe a kandidátke. Svojím programom chcú posunúť Slovensko dopredu.
“Dnes podpíšeme koaličnú dohodu, ktorá nebude platiť len do volieb, ale najbližších päť rokov,” doplnil Beblavý s tým, že v lete chcú vyriešiť post volebného lídra koalície. Urobia tak na základe prieskumov verejnej mienky. Potrebná je aj zhoda oboch strán koalície.
“Líder je dôležitá osoba, pristúpime k jeho voľbe zodpovedne,” dodal. Truban s Beblavým sa zhodli, že na jednom mene sa určite dohodnú. Zatiaľ to vyzerá tak, že volebný líder koalície bude jeden z nich.
Podľa lídrov oboch strán počkajú do pondelka, keďže v tento deň dnes ešte úradujúci prezident SR Andrej Kiska pravdepodobne ohlási vznik svojej strany, a potom budú od neho čakať vyjadrenie k možnej spolupráci. Pôvodne na dnešnú tlačovú besedu pozvali aj Kisku, no ich pozvanie odmietol. Považoval to za nevhodné.
 
Príspevok Progresívne Slovensko a Spolu-občianska demokracia pôjdu ako koalícia aj do parlamentných volieb: “Sme noví politici, ktorí sa nechcú hádať” zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Dnes nejprohlíženější