Po vyše troch rokoch by sa malo začať pojednávať v kauze dvojnásobnej vraždy v Moste pri Bratislave
RSS

Po vyše troch rokoch by sa malo začať pojednávať v kauze dvojnásobnej vraždy v Moste pri Bratislave

Bratislava 15. júna 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Marko Erd)
 
Pred trojčlenným senátom Okresného súdu (OS) Bratislava I by sa po viac ako troch rokoch malo začať vo štvrtok (20. 6.) pojednávať v kauze dvojnásobnej vraždy v Moste pri Bratislave z roku 2004.
Ilustračné foto
“V predmetnej trestnej veci OS Bratislava I neeviduje procesnú prekážku v konaní,” uviedol na otázku TASR v piatok (14. 6.) hovorca Krajského súdu (KS) v Bratislave Pavol Adamčiak. V prípade sa malo pojednávať koncom mája. Dlhoročný proces s hlavným obžalovaným zemplínskym bosom Branislavom A. a ďalšími troma obžalovanými sa napokon opäť neuskutočnil. To z dôvodu kolízie termínu jedného z obhajcov s termínom iného procesu.
V prípade sa dlhšie nepojednávalo. Spisový materiál sa naposledy totiž dlhšie nachádzal na Ústavnom súde (ÚS) SR v Košiciach z dôvodu, že minulý rok podali ústavnú sťažnosť hneď dvaja obžalovaní, a to na doživotný trest odňatia slobody právoplatne odsúdený zemplínsky bos Branislav A. a spoluobžalovaný Jozef B.
Novým zákonným sudcom je v tejto veci na OS Bratislava I Roland Kemény. Ten prípad prebral po sudcovi Jánovi Jamrichovi, ktorý odišiel do dôchodku ku koncu roku 2016. Senát pod vedením Jamricha vypočul dovtedy desiatky svedkov a ďalších mal vypočuť. Nie je zatiaľ známe, či sa teda dokazovanie bude musieť vykonať nanovo. To by skomplikovalo skoré vyriešenie kauzy na súde prvého stupňa a trvalo by to ďalšie roky.
V kauze sú obžalovaní spomínaný bos Branislav A., Karol M. nachádzajúci sa stále v Belize a ďalší dvaja obžalovaní. Sudca Kemény si musel po Jamrichovi, ktorý pôsobil na OS Bratislava I viac ako 34 rokov, naštudovať rozsiahly spis. Vec Keménymu bola pridelená v roku 2017. Naposledy sa proces mal konať koncom októbra 2016. Bol však odročený, a to z dôvodu práceneschopnosti jedného z členov senátu sudcu Jamricha.
Riadne sa naposledy pojednávalo v kauze na začiatku júna 2016, keď takmer niekoľko hodín trval výsluch Branislava A. Okrem neho sú v tomto prípade obžalovaní Karol M., Jozef B. a Nikola P., ktorí dávajú svojim obhajcom súhlas na pojednávanie v ich neprítomnosti. Voči Karolovi M. sa koná stále ako voči ušlému.
Mladú ženu a desaťročného chlapca zastrelili v Moste pri Bratislave na konci roka 2004. Obeťou útoku mal byť otec zabitého chlapca a druh zabitej ženy, bývalý policajt Juraj G. Pokus zavraždiť ho však nevyšiel a zabijaci údajne omylom pripravili o život jeho blízkych.
Bosa zemplínskej zločineckej skupiny Branislava A. odsúdil vo februári 2016 trojčlenný senát Najvyššieho súdu SR v inej kauze – vraždy Arpáda Nistora a ďalších závažných trestných činov, na doživotie. Branislav A. čelí okrem toho aj ďalším súdnym procesom na iných slovenských súdoch.
 
 
Príspevok Po vyše troch rokoch by sa malo začať pojednávať v kauze dvojnásobnej vraždy v Moste pri Bratislave zobrazený najskôr Hlavné správy .

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější