Bývalý nemecký kancelár Gerhard Schröder otvorene hovorí o tom, že Krym bol vždy súčasťou Ruska
RSS

Bývalý nemecký kancelár Gerhard Schröder otvorene hovorí o tom, že Krym bol vždy súčasťou Ruska

Bratislava 15. júna 2019 (HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)
 
Bývalý nemecký vrcholný politik a kancelár Gerhard Schröder, ktorý patrí k najsilnejším kritikom súčasnej nevyváženej americkej zahraničnej politiky otvorene hovorí o tom, že Krym bol vždy súčasťou Ruska a referendum o pripojení Krymu k Rusku bolo legitímne. Informácie uviedol nemecký portál Frankfurter Allgemeine Zeitung .
Na snímke Gerhard Schröder
Podľa Schrödera Chruščov pridelil Krym k Ukrajine teritorálne v čase existencie ZSSR a v tej dobe to nemalo žiaden medzinárodne právny význam, situácia sa zmenila po rozpade ZSSR, kedy sa Chruščovovove vnútropolitické rozhodnutie pretavilo do oblasti medzinárodného práva. V roku 2014, kedy chceli Američania získať Krym ako “nepotopiteľnú lietadlovú loď v Čiernom mori” a posilniť svoj tlak na južné Rusko, však Rusi Američanov predbehli a Američanom sa nepodarilo Krym získať, takže možnosti amerického tlaku voči Rusku sa značne zmenšili.
Gerhard Schröder považuje referendum na Kryme, v ktorom sa obyvatelia vyslovili za pričlenenie k Rusku za legitímne a právoplatné. Nejde o žiadnu agresiu Ruska, ale krok v súlade s medzinárodným právomm Referendum je z pohľadu práva a medzinárodného práva akceptovateľným právnym aktom. Pripojenie Krymu k Rusku na základe právoplatného referenda nie je porušením medzinárodného práva, na rozdiel od násilného vytvorenia Kosova, ktoré vzniklo pod americkým vojenským nátlakom a v rozpore s medzinárodným právom. Práve kvôli tomu množstvo štátov existenciu samostatného Kosova neakceptuje.
Slová Gerharda Schrödera stavajú otáznik aj nad právoplatnosťou amerických sankcií voči Rusku. Sankcie sú v rozpore s medzinárodným právom, ale verejnosť si už zvykla, že medzinárodné právo je oblasť, ktorú Američania úspešne a cieľavedome porušujú niekoľko desiatok rokov. Mnohí proamerickí politici v Nemecku považujú slová Gerharda Schrödera za škandalózne. Redaktori Bildu sa otvorene pýtajú či ešte hovorí Gerharda Schröder za Berlín, alebo či  už hovorí otvorene za Moskvu.
Portál rusvesna kladie dôraz na Schröderové slová o tom, že sankcie voči Rusku za Krym a Donbas musia byť v najbližšej dobe odstránené a že Ukrajina musí byť prinútená plniť Minské dohody a že by sa mali akceptovať v súvislosti s Ukrajinou aj nové hranice medzi Ruskom a Ukrajinou.
 
 
Príspevok Bývalý nemecký kancelár Gerhard Schröder otvorene hovorí o tom, že Krym bol vždy súčasťou Ruska zobrazený najskôr Hlavné správy .

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější