Danko: Žijeme v digitálnej dobe, kde sa človek človeku stáva vlkom. Pani prezidentku čaká neľahká úloha, želám jej, aby pomohla ľuďom zachovať si ľudskosť.
RSS

Danko: Žijeme v digitálnej dobe, kde sa človek človeku stáva vlkom. Pani prezidentku čaká neľahká úloha, želám jej, aby pomohla ľuďom zachovať si ľudskosť.

Bratislava 15. júna 2019 (TASR/HSP/Foto:Foto: SITA/Martin Medňanský)
 
Predseda Národnej rady Slovenskej republiky a Slovenskej národnej strany Andrej Danko v sobotu viedol slávnostnú schôdzu NR SR, na ktorej zložila prezidentský sľub pani Zuzana Čaputová. 
Na snímke zľava v popredí: Prezident SR Andrej Kiska, predseda Národnej rady SR Andrej Danko a predseda Ústavného súdu SR Ivan Fiačan počas slávnostnej inaugurácie novozvolenej prezidentky SR Zuzany Čaputovej v bratislavskej Redute.
Vo svojom príhovore šéf národniarov upozorňoval na nástrahy doby, v ktorej žijeme. Zrejme najväčšou je tempo súčasnej doby. „Žijeme v rýchlej dobe paralelných svetov. Jeden náš život je reálny. Je to život a svet skutočných dotykov, poznania, citov a lásky. Druhý život žijeme v internetovom priestore. Sčasti ho vytvárame my, sčasti iní. Je to však svet, ktorý je príznačný svojou rýchlosťou, vytvorený nám slúžiť, no často bezcitne ovláda on nás. Zrýchlilo sa takmer všetko okolo nás. Kým vymoženosti doby nám v mnohom pomáhajú, vo veľa veciach nás v našom vnútri menia. Informácie sa dnes šíria závratnou rýchlosťou, a žiaľ, nie všetky sú pravdivé. Pravda sa vopred premyslenými ťahmi ohýba podľa potreby, a následne sa takto podsúva ľuďom. Strácajú sa aj hodnoty ako úcta, ochota, porozumenie. Pomyselná bezpečnosť virtuálneho sveta, anonymita, nám dáva pocit, že si môžeme v komunikácii dovoliť takmer všetko. Človek človeku sa znova stáva vlkom,“ skonštatoval Andrej Danko.
Práve preto by mal na čele štátu stáť podľa predsedu našej najstaršej politickej strany taký človek, ktorý disponuje kombináciou vlastností našich historických velikánov. „Prezident musí mať lásku k národu a jazyku, musí byť priebojný a odvážny, musí mať silnú vieru, obetu, musí byť vytrvalý, húževnatý, nesmie strácať silu slúžiť ľuďom a chrániť vlasť.“
Tieto vlastnosti by podľa Andreja Danka mal líder našej krajiny využívať na to, aby sa mohli ľudia vrátiť k svojej ľudskej podstate, k človečenstvu, k poznaniu a k hľadaniu pravdy. To zaželal šéf národniarov aj novej pani prezidentke. Pretože ako na záver povedal, „Bez pravdy niet poznania a ani progresu.“
 
 
Príspevok Danko: Žijeme v digitálnej dobe, kde sa človek človeku stáva vlkom. Pani prezidentku čaká neľahká úloha, želám jej, aby pomohla ľuďom zachovať si ľudskosť. zobrazený najskôr Hlavné správy .

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější