Slováci mají díky jejich europoslanci ostudu po celé Evropě (video)
RSS

Slováci mají díky jejich europoslanci ostudu po celé Evropě (video)

Nedávno jsem zde zveřejnila hned několik článků o Europride v Bělehradě – akci, proti níž se strhla v Srbsku vlna nevole. Několikrát vyšly desetitisíce lidí do ulic srbské metropole, aby protestovaly proti pořádání akce, se kterou většina Srbů nijak nesouzní. Na demonstracích se také pálily duhové vlajky a protestovalo se proti politice EU, která podobné akce podporuje.
Poté, co srbský prezident Europride nakonec zakázal, vystoupila proti jeho rozhodnutí EU, ale rozhodující slovo měl americký velvyslanec, na základě jehož intervence se nakonec průvod konal, i když za značných bezpečnostních opatření a současného protestu odpůrců.
Více jste si o protiakcích i samotné akci mohli přečíst zde , zde nebo zde .
Nyní začínají různá evropská média upozorňovat na nejviditelnějšího demonstranta, slovenského europoslance, který v průvodu výrazně vynikal. Jeho perverzní exhibice šokovala o to víc, že on sám patří do lidovecké frakce, která o sobě tvrdí, že je konzervativní, což – jak všichni víme – dávno neplatí. Ostatně, mimo našich lidovců je tam i TOP09 a STAN, což jsou partaje, které nemají s konzervatismem nic společného.
Slovenský europoslanec, jehož kreace můžete vidět na úvodním obrázku i na videích níže, tedy zaujal mnohá média  a jisté je, že i Slovensko tak patřičně „zpropagoval“ – a to zejména v samotném Srbsku. I když si nejsem příliš jista, zda jde o propagaci, o kterou většina Slováků stojí.  Navíc nejde o prvního politika, který nyní otevřeně vystupuje proti Srbsku.
Dalším je slovenský politik Lajčák, který jako zvláštní představitel EU pro Kosovo předložil desetiletý plán uznání Kosova. S tímto plánem, který doslova krade srbské území ve prospěch Albánců (tedy muslimů), je samozřejmě pro Srby nepřijatelný.

Belrád
Ez az EuroPride… pic.twitter.com/YnjhSfMYod
— Bede Zsolt (@BedeZsolt2) September 17, 2022

Slovenský europoslanec Vladimír Bilčík dokonce nastavil svůj holý zadek do kamery v době, kdy natáčela u jednoho z nejvýznačnějších pravoslavných kostelů. To považuje mnoho věřících Srbů za velkou urážku. Ovšem předpokládám, že přímo v EU to europoslanci přinese plusové body – a to dokonce i v jeho frakci, která o sobě tvrdí, že je konzervativní nebo dokonce to, že značná část zastupuje věřící (křesťany).

Jeho oficiální funkce v EU jako člena delegací Balkán-EU (jako je „Výbor pro stabilitu a přidružení EU-Černá Hora“ nebo „Smíšený parlamentní výbor EU-Severní Makedonie“ – podle domovské stránky parlamentu EU) nedávají zvláště příznivý obrázek. Téměř groteskním se však jeví být také jeho zastoupení ve „Výboru pro občanské svobody“ nebo ve „Zvláštním výboru pro zahraniční zasahování do všech demokratických procesů v EU, včetně dezinformací“.
Před svou politickou kariérou v EU byl Bilčík vysokoškolským profesorem politologie na Univerzitě Komenského v Bratislavě a téměř 20 let vedl výzkumný program „EU v Slovenskej asociácii pre zahraničnú politiku“ (SFPA).  Bilčík také pravidelně publikoval o vnějších vztazích EU.
Také velmi delikátní je fakt, že Bilčík působil ve „Výboru pro zahraniční věci“ EU (AFET), jako zvláštní parlamentní zástupce pro vztahy se Srbskem. Od roku 2021 je členem delegace Evropského parlamentu na „Konferenci o budoucnosti Evropy“.
Zvláště provokativní pak byl fakt, že na Europride (očividně opilý) skandoval protisrbská a prokosovská hesla.

#KOSOVOisSERBIA !!
#Gay #Albanians chanting pro #Kosovo #Terrorist slogans are also in #Belgrade at the #gay parade. #SCUM ! pic.twitter.com/IAJc52NsOq
— George Cee (@MrGeorgeCee) September 17, 2022

Srbský ministr vnitra Aleksandar Vulin nyní oznámil právní kroky proti některým účastníkům EuroPride: „Víme, kdo jsou a ze kterých zemí pocházejí.  Máme zákonnou možnost proti nim zakročit a tyto právní kroky zahájíme.“ Měl na mysli výše zmíněnou sexuální provokaci před kostelem sv. Marka v Bělehradě, o níž Vulin diplomaticky hovořil jako o „politicky nevkusném kroku poslance“.
Vulin dále prohlásil:
„Kdybych jel do Německa, na Slovensko nebo do jakékoli jiné země a řekl, že rozhodnutí tamních odpovědných orgánů nebylo nejvhodnější a šel bych na akci , kterou zakázali, jsem si jistý, že příště mě do takové země nepustí.“
Po zatčení Bilčíka tehdy volalo mnoho lidí. To by však nebylo možné kvůli jeho poslanecké imunitě EU.  Protože podle Vulina Srbsko „dodržuje zákony, vlastní i mezinárodní“.
Celá tato akce samozřejmě jen výrazně zhorší vztahy mezi Srbskem a Slovenskem, nicméně podle toho, že europoslanec jen předvedl skutečné „evropské hodnoty,“ v Bruselu nebude tento případ nijak řešen. Naopak, slovenský europoslanec může za odměnu získat třeba velmi lukrativní post v Evropské komisi nebo v nějakém bruselském úřadu…
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 3 Průměrně: 5 ] Článek Slováci mají díky jejich europoslanci ostudu po celé Evropě (video) se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden