Slavoj Žižek: Vydanie Assangea by malo byť varovaním pre liberálov veriacich v americkú demokraciu
RSS

Slavoj Žižek: Vydanie Assangea by malo byť varovaním pre liberálov veriacich v americkú demokraciu

Bratislava 16. júna 2019 (HSP/ Sputnik /Foto:SITA/AP-Matt Dunham)
 
Rozhodnutie Veľkej Británie vydať zakladateľa WikiLeaksu Juliana Assangea do USA by malo poslúžiť ako varovanie pre všetkých liberálov, ktorí ešte veria v “americkú liberálnu demokraciu”, upozoruje filozof Slavoj Žižek
Na snímke Julian Assange
Slovinský filozof pre RT uviedol, že podpísanie nariadenie o vydaní je jedna z dvoch udalostí, ktoré mu v súčasnosti robia starosti. Druhou udalosťou je pozvanie, ktoré ekvádorské úrady urobili, aby americké úrady zadržali vlastníctvo Assange v Londýne na veľvyslanectve krajiny, keď ho odvádzali do väzenia. Jednalo sa o knihy, manuskripty, počítače a ďalšie osobné veci.
“Nočnou morou je to, že žalujúca strana bola priamo pozvaná, aby zabavila všetky tie dokumenty. To porušuje aj tie najelementárnejšie normy zákonnosti, “vyhlásil Žižek. “Správa znie takto:” Áno, my budeme bezmedzne brutálny. ”
Žižek zvlášť upozornil na brutalitu koordinovaných aktivít proti Assangeovi po tom, čo odhalil skutky americkej vlády a armády.
“Je to vždy zlovestný signál, keď sa vykonávajú opatrenia proti ohrozeným osobám takým brutálnym spôsobom, táto miera obrovskej brutality niečo znamená,” vyhlásil.
“To, čo sa deje s Assangeom, by malo byť varovaním pre všetkých tých liberálov, ktorí ešte stále veria v (…) americkú liberálnu demokraciu,” vyhlásil Žižek.
Filozof dodal, že stojí v radikálnej opozícii voči americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi, ale poukázal na to, že existujú protitrumpovské “liberálne centra”, ktoré voči Assangeovi vystupujú oveľa drsnejšie než sám americký prezident, a to preto, lebo “si myslia, že Assange pomohol Trumpovi, aby bol zvolený “.
“Mali by sme si klásť otázku: Čo sa stalo v centrách liberalizmu, že niečo také ako Trump sa vôbec mohlo stať?” Povedal Žižek.
 
Prípad Juliana Assange
Assange je známy vďaka publikáciám, ktoré odhalili činnosť USA počas vojenských operácií v Afganistane a Iraku vrátane vraždenia civilistov. Týkali sa tiež podmienok, v ktorých prebývajú väzňami vo väznici Guantánamo na Kube.
Assange bol v roku 2010 vo Švédsku obvinený zo sexuálneho obťažovania a znásilnenia. Novinár odmietal všetky obvinenia. Podľa neho ženy, ktoré ho zažalovali, to urobili kvôli pomste a tlaku úradov. Od júna roku 2012 sa ukrýval na ekvádorskom veľvyslanectve v Londýne. Bál sa totiž, že bude vydaný do tejto škandinávskej krajiny.
Ráno 11. apríla 2019 bol Assange zadržaný na základe zatykača z roku 2012, kedy sa nedostavil na súd, a tiež na žiadosť úradov Švédska a Spojených štátov. Súd v Londýne zistil, že Assange porušil podmienky pre prepustenie na kauciu a odsúdil spoluzakladateľa internetového portálu WikiLeaks na 50 týždňov väzenia.
 
Príspevok Slavoj Žižek: Vydanie Assangea by malo byť varovaním pre liberálov veriacich v americkú demokraciu zobrazený najskôr Hlavné správy .

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější