Putin prehovoril o “bojoch bez pravidiel” vo svetovej ekonomike
RSS

Putin prehovoril o “bojoch bez pravidiel” vo svetovej ekonomike

Moskva 15. júna 2019 (HSP/ Sputnik /Foto:SITA/AP/Sputnik-Mikhail Klimentyev)
 
Rusko vyzýva k zjednoteniu úsilia pre obnovenie spravodlivosti vo svetovej ekonomike a ku zrieknutiu sa “bojov bez pravidiel”. Vyhlásil to ruský prezident Vladimír Putin počas konferencie o spolupráci a opatreniach na vytvorenie dôvery v Ázii, ktorá sa v týchto dňoch koná v Dušanbe v Tadžikistane
Na snímke Vladimir Putin
“Vo svete sa bohužiaľ zapaľujú skutočné obchodné vojny. Fakticky prebiehajú boje bez pravidiel so zastrašovaním a odstraňovaním konkurentov netrhovými metódami. Dnes je ako nikdy potrebné naše kolektívne úsilie, aby sme našli východisko z tejto situácie,” uviedol ruský prezident.
Podľa Putina je potrebné rekonštruovať dôveru, stanoviť normy spravodlivej ekonomickej spolupráce.
“Ako prvý krok je aspoň nutné vyviesť spod obchodných a sankčných obmedzení sociálnu a humanitárnu sféru. Mám na mysli tovar dennej potreby, lieky, lekárske zariadenia. Myslím si, že je ťažké s tým nesúhlasiť,” dodal.
 
Bezpečnosť v Ázii
Rusko podporuje aktivizáciu úsilia pre formovanie systému rovnakej a nedeliteľnej bezpečnosti v Ázii, ktorá je založená na princípoch medzinárodného práva a ústavy OSN, podčiarkol ruský líder.
Putin vysvetlil, že ide o také princípy ako vzájomná dôvera, dobré susedstvo, rešpekt suverenity a nezasahovania do vnútorných príležitostí.
Skutočnej pevnej stability v Ázii sa dá dosiahnuť len vďaka regulovania krízových situácií a konfliktov a tiež odporu proti teroristickým hrozbám, domnieva sa Putin. Podľa neho je preto potrebné posilniť spoluprácu v odpore proti teroristickým skupinám.
“Je dôležité urobiť všetko, aby teroristi nezískali chemické, biologické a ďalšie druhy zbraní masového ničenia, je nutné sa brániť propagande extrémizmu,” vyhlásil Putin.
 
KĽDR, Irán a Sýria
Čo sa týka celkového upevnenia bezpečnosti v Ázii, Putin prehovoril o dôležitosti zníženia napätia na Kórejskom polostrove.
“Tu nie je a nebude alternatíva mierovej diplomatickej cesty,” zdôraznil.
Následky výstupu Spojených štátov z jadrovej dohody s Iránom podľa Putina sú vidieť v celkovej situácii s režimom nešírenia jadrových zbraní. Za jediné rozumné rozhodnutie v tej situácii Rusko považuje pokračovanie v plnení plánu svojich záväzkov účastníkmi.
Za ďalšiu aktuálnu úloha pre zaistenie bezpečnosti v Ázii Putin označil dlhodobú stabilizáciu v Sýrii.
“Reálne výsledky prináša koordinácia Ruska, Iránu a Turecka. Spolu prispievame k rozvoju sýrskeho procesu, vrátane formovania a začatie činnosti sýrskeho ústavného výboru,” poznamenal ruský prezident a dodal, že je potrebné čo najrýchlejšie začať prípravu potrebných politických zmien pre normalizáciu situácie v Sýrii.
Konferencia o spolupráci a opatreniach pre vytvorenie dôvery v Ázii je medzinárodné fórum pre upevnenie spolupráce, ktoré je namierené na zabezpečenie mieru, bezpečnosti a stability v Ázii. Tento rok prebieha v hlavnom meste Tadžikistanu Dušanbe. Aby sa nejaká krajina mohla stať účastníkom konferencie, musí mať územia v Ázii. V súčasnej dobe sa skladá z 27 členských štátov.
 
Príspevok Putin prehovoril o “bojoch bez pravidiel” vo svetovej ekonomike zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Dnes nejprohlíženější