Harabin: Neústavná inaugurácia je predpremiérou alegorického sprievodu pred vinobraním v Pezinku
RSS

Harabin: Neústavná inaugurácia je predpremiérou alegorického sprievodu pred vinobraním v Pezinku

Bratislava 16. júna 2019 (HSP/Foto:SITA-Alexandra Čunderlíková)
 
Na štvrtkovej tlačovke Štefana Harabina bolo veselo. Harabin ju zvolal, aby novinársku obec a verejnosť upozornil na fakt, že prezidentská inaugurácia Zuzany Čaputovej je neústavná a nelegálna až do chvíle, kým o vznesených námietkách nerozhodne Ústavný súd
Na snímke Štefan Harabin
Prezidentská inaugurácia nemôže byť uznaná za legálnu, kým Ústavný súd nerozhodne o oprávnenosti či neoprávnenosti námietok voči spôsobu, akým víťazný kandidát dosiahol volebné víťazstvo, tvrdí sudca Štefan Harabin.
Na štvrtkovej tlačovej konferencii to Harabin novinárom detailne vysvetlil (viac v článku ) a následne čelil otázkam novinárov. Tie od niektorých boli aj mierne podpásové, menovite od známeho provokatéra Eugena Kordu, ale Harabin mu vo svojich pohotových odpovediach neostal nič dlžný.
 

Štefanovi Harabinovi položili niekoľko otázok aj Hlavné správy.
 
Hlavné správy: Máte po inaugurácii pani Čaputovej pripravené nejaké ďalšie kroky?
Harabin: Ja som poukázal na neprávo. Budem čakať na rozhodnutie Ústavného súdu. A to, že politici úmyselne znefunkčnili Ústavný súd, za to nie som vinný ja. Veď pán Kiska mal vymenovať ešte z piatich kandidátov jedného, na to má dva judikáty Ústavného súdu aj výstup Benátskej komisie. Predložili mu ďalších štyroch, ani z nich nevymenoval dvoch, ako mal.
 
Hlavné správy: V čom vidíte príčinu toľkého zhonu s tou inauguráciou?
Harabin: Možno potrebujú pred alegorickým sprievodom v Pezinku, ktorý bude na vinobraní, mať predpremiéru s neústavnou inauguráciou pani Čaputovej… Je to divadlo. Rozdiel je ten, že alegorický sprievod v Pezinku je legálny, je to atrakcia pre turistov, ale táto inaugurácia je nelegálna, neústavná.
 
Hlavné správy: Stranu so skratkou PS (nezamieňať s ukrajinským Pravým sektorom, hoci jeho ciele sú podobné), Progresívne Slovensko ste nazvali extrémistickou. Naozaj od nich hrozí reálne nebezpečenstvo?
Harabin: Oni sú extrémisti, veď podporujú migráciu, zvrátené ideológie, LGBTI, genderovú ideológiu, kde namiesto otca a mamy má byť rodič 1 a rodič 2… veď to sú zvrátené veci. Zvýšil sa počet trestných činov na maloletých, rozširuje sa pedofília, čoho je to dôsledkom? Nie náhodou šírenia práve týchto zvrátených ideológií?
 
Hlavné správy: Časť Vajanského nábrežia premenovali na námestie T. G. Masaryka. Práve národovec Vajanský Masaryka kritizoval pre jeho čechoslovakistické tendencie. Čo si o tom myslíte?
Harabin: Vidíte, tu sú tieto tendencie prepisovať históriu, špiniť našich národovcov. My sme ešte od čias bojov proti Turkom bojovali za zachovanie kresťanských, národných tradícií a teraz sa máme vzdať svojej minulosti a identity. Toto je jeden z krokov k tomu, aj takýmto nepriamym spôsobom pošliapať Štúra, Vajanského či Hurbana.
Ivan Lehotský
 
Príspevok Harabin: Neústavná inaugurácia je predpremiérou alegorického sprievodu pred vinobraním v Pezinku zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější