USA plánujú rozšíriť svoju prítomnosť v Pobaltí
pravdive+seznam

USA plánujú rozšíriť svoju prítomnosť v Pobaltí

Moskva 15. júna 2019 (HSP/ Sputnik /Foto:Pixabay)
 
Spojené štáty musia vykonať “vyhodnotenie vojenských potrieb pobaltských krajín” pre odstrašenie “ruskej agresie” v pobaltských štátoch, s takým návrhom zákona prišiel člen Snemovne reprezentantov Republikánskej strany Michael Conway. Informoval portál RT
Ilustračné foto
“Spojené štáty by mali posúdiť možnosť poskytovania diaľkového mobilného protilietadlového raketového systému do baltského regiónu, a to aj prostredníctvom efektívneho využívania mechanizmov zdieľania nákladov (…), aby sa znížilo finančné zaťaženie hostiteľských štátov,” uvádza sa v dokumente.
Predtým ruská bezpečnostná rada hovorila o hromadení síl NATO v blízkosti ruských hraníc. Podľa námestníka tajomníka Bezpečnostnej rady Michaila Popova sa za dva roky počet jednotiek rýchlej reakcie zvýšil z 25 na 40 tisíc ľudí a v pobaltských štátoch boli nasadené posilnené taktické zoskupenia.
Naviac sa realizuje americká iniciatíva 3-30. Zaisťuje pripravenosť na použitie 30 mechanizovaných vojenských oddielov, 30 raketových jednotiek a 30 vojnových lodí krajín aliancie počas 30 dní.
Západní politici, predovšetkým z pobaltských krajín a Poľska, neustále hovoria o ruskej hrozbe. Moskva zároveň opakovane zdôrazňovala, že Rusko pre nikoho nepredstavuje hrozbu.
Podľa ministra zahraničných vecí Ruska Sergeja Lavrova si NATO dobre uvedomuje, že Moskva to nemá v plánoch, ale využíva zámienky na umiestnenie viac vybavenia a vojenských oddielov v blízkosti ruských hraníc.
V roku 2016 NATO už nasadilo celkom štyri mnohonárodnostné bojové skupiny v rámci “posilnenia prítomnosti” v Estónsku, Lotyšsku, Litve a Poľsku.
 
Príspevok USA plánujú rozšíriť svoju prítomnosť v Pobaltí zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější