Španělsko: Raketový vzestup kriminality migrantů
RSS

Španělsko: Raketový vzestup kriminality migrantů

SOEREN KERN


“Máme tasery, ale ty jsou kvůli zbabělosti politiků uloženy ve skříni.” – Mluvčí Městské policie v Bilbau.
Starší manželský pár v Madridu po návratu z dovolené zjistil, že jejich byt je  “obsazen”  africkými migranty. Když chtěl televizní štáb z madridského televizního kanálu  Telecinco  zjistit podrobnosti, tak mu migranti zničili kameru… Španělský notoricky letargický soudní systém nyní rozhoduje o tom, kdo je právoplatným vlastníkem bytu.
Městská rada v Madridu, v jejímž čele je starostka Manuela Carmena, v klasickém příkladu politické korektnosti zešílela a nařídila policii, aby se vyhýbala čtvrti Lavapiés. Ilegální imigranti, jimž díky tomu nyní nehrozí deportace, převzali kontrolu nad celou čtvrtí jednoho z evropských hlavních měst.Šest afrických migrantů  hromadně znásilnilo  dvanáctiletou dívku v malém městečku nedaleko Madridu . Španělské úřady tajily informace o tomto zločinu před veřejností déle než rok, očividně proto, aby se vyhnuly podněcování protiimigračních nálad.

Tato dvanáctiletá dívka si 15. března 2018 hrála s několika kamarádkami v parku ve městě Azuqueca de Henares . Kolem jedné hodiny odpoledne k dětem přišlo šest migrantů – pět Maročanů a jeden Nigerijec… Odvedli dvě dívky do nedaleké opuštěné budovy, ale jednu z nich nechali jít, když zjistili, že je muslimka. Imigranti ve věku mezi 15 a 20 lety drželi 12letou dívku za ruce a nohy a střídavě ji téměř hodinu znásilňovali, nejprve análně a pak vaginálně.
Veřejnost se o tomto brutálním zločinu dozvěděla až 20. března 2019, když deník  El Mundo  zveřejnil  výsledky vyšetřování. Podle zprávy španělští prokurátoři a soudci tajně rozhodli, že tři nezletilí pachatelé budou tři roky drženi v zařízení pro mladistvé pachatele a poté budou  “znovu zařazeni”  do španělské společnosti, a nebudou deportováni. Jeden z dospělých je zadržován v preventivní vazbě; ostatní dospělí byli propuštěni.
Toto hromadné znásilnění přitáhlo pozornost k rostoucí kriminalitě migrantů ve Španělsku, kde  “progresivní”  imigrační politika – podporovaná všemi hlavními politickými stranami a kritizovaná pouze populistickou stranou Vox –  podněcuje příliv nelegální migrace  z Afriky, Asie a Středního východu. Toto skupinové znásilnění také upozornilo na shovívavost soudů, které běžně propouštějí pachatele z řad migrantů zpět na svobodu.
Spolehlivé statistiky o trestné činnosti migrantů nejsou k dispozici: údaje  sestavené  španělským ministerstvem vnitra dle konkrétních kategorií trestných činů (vraždy, znásilnění, loupeže atd.) neuvádějí národnost pachatelů.
Různé databáze ministerstva vnitra navíc uvádějí rozdílné údaje ohledně skutečného počtu spáchaných trestných činů.  Podle jedné databáze  bylo v roce 2017 ve Španělsku spácháno 332 vražd, zatímco  podle druhé  jich bylo spácháno 308.  Podle jedné databáze  v roce 2017 proběhlo 865 znásilnění,  podle druhé  1 382 – což je o 60 % více.
Data statistického úřadu – Španělského statistického institutu ( Instituto Nacional de Estadística , INE)  ukazují , že imigranti tvoří zhruba 10 % obyvatelstva Španělska,  ale  32 % vězňů ve španělských věznicích. Španělský statistický institut ve statistikách neuvádí národnost vězňů, ale údaje ministerstva vnitra prozrazují, že většina imigrantů zatčených v roce 2017 pocházela pouze ze dvou zemí: Rumunska (18 032) a Maroka (17 464).
I přes nedostatek oficiálních údajů dokazují zprávy v místních novinách, že kriminalita migrantů – od drobných krádeží přes sexuální útoky až po vraždy – je rostoucím celostátním problémem.
Například v Barceloně  sexuálně napadlo  ve stanici metra 15 členů severoafrického zločineckého gangu známého jako  “Alláhova vlčí smečka”  ženu.
Všichni členové tohoto gangu jsou ilegální imigranti a někteří jsou  “nezletilí bez doprovodu” . Všichni mají dlouhý trestní rejstřík a policii jsou dobře známi.
Napadení se  odehrálo  na barcelonském předměstí Santa Coloma 11. listopadu 2018, ve stanici metra Can Peixauet. Když muž se ženou vystupovali z vagónu, tak na ně tato banda mladíků z Maroka a Alžírska začala pokřikovat urážky. Dvojici sledovali k výtahu, kde ženu sexuálně napadli a jejího společníka pobodali.
Policie pachatele později  našla  v nedaleké opuštěné budově, kterou již několik měsíců ilegálně obývali, a ve které byli již dříve zatčeni v souvislosti s řadou krádeží v této čtvrti. Policie také uvedla, že mladíci byli nakaženi svrabem, což si vyžádalo speciální dekontaminaci zasahujících policistů, policejních aut a cel. Osm z 15 členů gangu bylo od té doby již propuštěno z policejní vazby a jsou opět na svobodě.
Migranti se ve Španělsku stále častěji dopouštějí hromadných znásilnění:

Alicante , 16. dubna. Tři Alžířané  skupinově znásilnili  19letou ženu. Jeden z mužů byl zatčen na letišti v Alicante, když se snažil uprchnout ze země.
Tarragona , 28. března. Jedenáct nezletilých migrantů bylo zatčeno za  hromadné znásilnění  dívky v římském amfiteátru. Z jedenácti pachatelů byl vzat do vazby pouze jeden.
Alicante , 26. března. Čtyři nezletilí Maročané  skupinově znásilnili  nezletilou dívku. Její znásilnění si nafilmovali, a po dívce požadovali 50 eur za to, že video neumístí na internet.

§  Alicante , 22. března. Deset Alžířanů bylo zatčeno za  hromadné znásilnění  tří dívek ve věku 14 až 17 let. Policie uvedla, že členové gangu se živili vykrádáním domácností a firem a prodejem odcizených věcí na černém trhu.

Sabadell , 2. února. Osm Maročanů  hromadně znásilnilo  18letou dívku v opuštěném skladišti. Dívka ten den oslavovala své narozeniny a ztratila se svým přátelům. Maročanům bylo 21 až 53 let, byli to bezdomovci a v opuštěném skladišti squattovali. Z osmi byli do vazby vzati jen dva.
Algeciras , 6. ledna. Tři Dominikánci byli zatčeni za  skupinové znásilnění 14leté dívky.
Benidorm , 5. ledna. Čtyři Ekvádorci byli zatčeni za zdrogování a  skupinové znásilnění  19leté dívky na Silvestra.

Oběťmi sexuálních trestných činů spáchaných migranty se často stávají malé děti, dospívající dívky a starší ženy:

Barcelona , ​​18. května. 36letý drogový dealer z Dominikánské republiky byl  zatčen  za znásilnění 13leté dívky ve čtvrti El Raval.
Valencie,  16. května. Bolivijec byl zatčen za opakované  znásilňování  své 14leté dcery.
Granada , 17. dubna. 45letý Maročan byl zatčen poté, co  masturboval  před dětmi při procesí během oslav Svatého týdne.
Salt  (Girona), 4. dubna. 42letý Malijec byl zatčen za  sexuální zneužívání  své 14leté dcery.
Hospitalet de Llobregat , 11. března. 25letý Ind byl zatčen za  znásilnění nezletilé dívky, kterou si namluvil a psychologicky zmanipuloval na sociálních sítích.
Sagunto  (Valencie), 23. února. 24letý Ekvádorec obviněný z opakovaného znásilnění šestnáctileté dívky  ospravedlnil  svůj zločin tím, že řekl soudci:  “Jsem reinkarnace Ježíše Krista a mám na to doklady.”
Valencie , 22. února. Hondurasan byl  odsouzen  ke čtyřem letům vězení za sexuální poměr s 14letou dívkou. Věková hranice pro legální pohlavní styk je ve Španělsku 16 let.
Sils  (Girona), 20. února. Tři muži, z nichž byl jeden z Venezuely,  se pokusili unést  dvanáctiletou dívku, když odcházela ze školy.
Berga  (Barcelona), 18. února. 33letý migrant ze Senegalu byl  zatčen  za sexuální napadení 72leté ženy.
Barcelona , ​​7. února. 40letý imám byl  obviněn  z toho, že během lekce Koránu análně znásilnil 13letého chlapce.
Blanes  (Girona), 6. února. 24letý migrant ze Senegalu byl zatčen za  sexuální napadení  jedenáctileté dívky.
Beniel  (Murcia), 5. února. 34letý Maročan byl  zatčen  poté, co na festivalu pod širým nebem osahával prsa dvěma dívkám.
Sant Josep  (Ibiza), 2. února. 48letý Maročan byl zatčen za  sexuální napadení  87leté ženy v jejím domě. Muž se vloupal do jejího domu, a když si ověřil, že je doma sama, tak ji povalil na zem a sexuálně ji zneužil. Žena utrpěla vážné zranění obličeje. Policie uvedla, že tentýž muž  sexuálně napadl 19letou ženu v nedalekém Sant Antoni v dubnu 2018.
Leganés , 28. ledna. Pákistánec byl zatčen za  sexuální napadení  dvou dospívajících dívek ve svém domě. Muž dívky nalákal domů na inzeráty nabízející práci s dětmi a úklid domácnosti.
Archena  (Murcia), 27. ledna. 38letý Guatemalec byl zatčen za  sexuální zneužívání  své jedenáctileté nevlastní dcery.
León , 19. ledna. Migrant ze Senegalu byl  zatčen  za pobízení 16leté dívky k prostituci. Nabízel jí peníze a ptal se jí, kolik peněz chce zaplatit za jednu noc.
Santomera  (Murcia), 15. ledna. Alžířan byl  zatčen  za to, že dělal sexuální návrhy skupině dětí a zval je k sobě domů.
Valencie , 12. ledna. Kolumbijec byl  zatčen  za zdrogování 16leté dívky a za pokus o její znásilnění.

Další sexuální zločiny ve Španělsku spáchané migranty:

Valencie , 17. května. 18letý Maročan byl zatčen za  znásilnění  18leté belgické turistky.
Madrid , 10. května. 27letý Guinejec byl zatčen za  sexuální napadení  tří žen v nočním klubu v Carabanchelu.
Martorell , 9. května. Čtyřicetiletý Maročan byl zatčen za  pokus o znásilnění tří žen, které si byly zaběhat podél řeky Llobregat. Místní soudce muže poslal na psychiatrické vyšetření.
Barcelona , ​​19. dubna. 32letý francouzský občan marockého původu  znásilnil  37letou Portugalku v zahradách Námořního muzea, které se nacházejí blízko promenády La Rambla, jedné z nejoblíbenějších turistických atrakcí Barcelony. Násilník své oběti  ukousl  ucho, zlomil jí paži a způsobil jí mnoho podlitin. Chirurgové místní nemocnice provedli ženě  rekonstrukci ucha . Týden před útokem místní obyvatelé policii na agresivní chování Maročana opakovaně  upozorňovali . Byl třikrát zatčen a vždy byl propuštěn. Někteří komentátoři se domnívají, že při důslednějším vymáhání práva mohlo být útoku zabráněno.
Murcia , 15. dubna. Dva Maročané ve věku 21 a 26 let byli  zatčeni  za únos a  sexuální napadení  18letého transsexuála.
El Vendrell  (Tarragona), 8. dubna. 23letý Dominikánec byl zatčen za  znásilnění  32leté ženy ve vstupní hale bytového domu, kde bydlela.
Crevillent  (Alicante), 5. března. 32letý Maročan byl  zatčen  za  stalking  a sexuální napadení několika žen v ulicích města.
Bermeo , 4. března. Muž ze subsaharské Afriky se  pokusil znásilnit  ženu v centru města.
La Palma del Condado  (Huelva), 27. února. Rumun byl zatčen za  sexuální napadení  dvou žen ve veřejném parku.
Lloret de Mar  (Girona), 23. února. 23letý Maročan  znásilnil  ženu v kabině bankomatu.
Lorca , 26. února. 31letý Maročan přepadl zezadu ženu a  pokusil se ji znásilnit .
Madrid , 26. února. 31letý Rumun byl  zatčen  za sexuální napadení nejméně pěti žen v blízkosti železniční stanice Tres Cantos.
Valencie , 24. února. 48letý Pákistánec se  pokusil znásilnit  ženu v parkovacím domě.
Santa Cruz de Tenerife , 22. února. Maročan byl zatčen za  sexuální napadení  ženy před uprchlickým centrem. Když přítel ženy zasáhl na její obranu, tak ho Maročan několikrát udeřil do hlavy.
Pamplona , ​​19. února. Tři Rumuni ve věku 17 až 18 let byli  zatčeni  za sexuální napadení ženy na toaletě v baru.
Palencia , 14. února. 36letý Peruánec byl  zatčen  za sexuální napadení dcery své partnerky.
Marbella , 13. února. 35letý Číňan byl  zatčen  za to, že při dvou různých příležitostech sexuálně napadl ženu. V obou případech muž ženu svázal lanem a dal jí do úst roubík. Zbil ji, sexuálně ji napadl a pak použil její mobilní telefon k převodu peněz z jejího bankovního účtu.
Beniaján  (Murcia), 12. února. Maročan  znásilnil  37letou ženu, se kterou se před několika dny seznámil. V květnu byli ve stejném městě zatčeni tři muži za  skupinové znásilnění  ženy.
Villaviciosa de Odón  (Madrid), 9. února. 21letý Kamerunec  znásilnil 21letou britskou studentku. Muži, který přišel do Španělska jako politický uprchlík, bylo po dobu posuzování jeho žádosti o azyl poskytnuto bezplatné bydlení a sociální dávky.
Marbella , 8. února. Senegalec se  pokusil znásilnit  servírku před restaurací. Muž přišel do restaurace kolem 11 hodin dopoledne a začal se servírkou flirtovat. Ta mu řekla, že je vdaná. Muž poté odešel. Krátce nato žena vyšla ven, aby si v nedalekém supermarketu něco koupila. Venku ji muž přepadl a pokusil se ji znásilnit.
Cádiz , 7. února. 19letý guinejský migrant byl  zatčen  poté, co opakovaně vystavoval své genitálie nic netušícím kolemjdoucím. Policie uvedla, že je v zemi ilegálně.
Palma de Mallorca , 4. února. 42letý Maročan byl  zatčen  poté, co na hlavním vlakovém nádraží opakovaně osahával prsa kolemjdoucím ženám.
Capdepera  (Mallorca), 22. ledna. 25letý Maročan byl zatčen za sexuální napadení 39leté cyklistky.
Culleredo , 21. ledna. Peruánec  sexuálně napadl  ženu v linkovém autobusu.
Guadalajara , 20. ledna. 25letý Alžířan byl zatčen za  pokus o znásilnění 40leté ženy.
Formentera , 20. ledna. Žena byla  sexuálně napadena  dvěma muži jihoamerického nebo marockého vzhledu.
Mataró , 14. ledna. Maročan  sexuálně napadl  ženu v parkovacím domě.
Safor  (Valencie), 11. ledna. Pákistánec byl  zatčen  za sexuální napadení své nevlastní dcery. Byl zadržen na policejním kontrolním stanovišti při cestě autobusem do Itálie.
Valencie , 9. ledna. Libanonec byl  zatčen  za zdrogování a znásilnění 20leté ženy na Silvestra.
Villajoyosa  (Alicante), 8. ledna. 29letá žena byla v nemocnici Hospital de la Marina Baixa  sexuálně napadena  dvěma muži, kteří vypadali jako Maročané. Nemocnice se stala dějištěm několika sexuálních útoků: Z parkoviště do nemocnice chodí nemocniční personál neosvětlenou ulicí.
Mislata  (Valencie), 5. ledna. 28letý Kolumbijec  zdrogoval a znásilnil  16letou dívku.
Burriana  (Castellón), 2. ledna. Dva Rumuni byli zatčeni za  únos a znásilnění  17leté dívky na Silvestra.
Valencie , 1. ledna. 18letý Guinejec  sexuálně napadl  pracovnici pouliční úklidové čety.

Trestné činy a domácí násilí spáchané migranty:

Madrid , 6. května. Maročan  ubodal k smrti  svoji snoubenku, 47letou Španělku jménem Juana U. M. Policie řekla, že se domnívá, že muž, který má dlouhý trestní rejstřík, s nejméně 30 záznamy, uprchl do Maroka, aby se vyhnul španělské spravedlnosti.
Granada , 17. května. 36letý Maročan  pobodal  a vážně zranil svoji 32letou ex-manželku.

§  Sueca  (Valencie), 1. dubna. 40letý Maročan byl  zatčen  za únos a fyzické napadení své ženy a dcer.

Tudela , 21. února. Alžířan byl  zatčen  poté, co vyhrožoval své ženě, že ji zabije.
Burriana , 20. února. Maročan  fyzicky napadl  svou 18letou dceru, kvůli tomu, že si povídala se svým spolužákem.
Totana  (Murcia), 3. února. 41letý Ekvádorec byl  zatčen  za to, že zbil a znásilnil svoji 31letou přítelkyni poté, co s ním odmítla mít sex.
Reus , 1. února. 19letý Dominikánec  uřízl  hlavu své ženě a pak spáchal sebevraždu skokem z okna v pátém patře.
Salamanca , 28. ledna. 31letý Kolumbijec byl  zatčen  za fyzické napadení své ženy na ulici.
Mula  (Murcia), 27. ledna. Bolivijka byla zatčena za  fyzické napadení  své 15leté dcery. Policie uvedla, že dívku její matka a její starší bratr dva roky každodenně bily koženým páskem.
El Palmar  (Murcia), 25. ledna. 50letý Maročan byl  zatčen  poté, co fyzicky napadl svoji ženu a vyhrožoval jí, že ji zabije, protože mu oznámila, že se s ním chce rozvést.
Bonavista  (Tarragona), 20. ledna. 44letý Argentinec byl  zatčen  za to, že shodil svoji manželku z balkonu ve třetím patře.
Vigo , 14. ledna. 41letý Maročan byl  zatčen , protože své manželce vyhrožoval, že ji zabije. Pár se dostal do sporu poté, co muž svou ženu obvinil z toho, že tráví příliš mnoho času klábosením se sousedy.
Murcia , 8. ledna. 29letý Maročan byl  zatčen  za to, že napadl svoji manželku a nutil ji, aby se skrývala v komoře.
Vilagarcía  (Pontevedra), 7. ledna. 60letý Rumun  fyzicky napadl  svoji ženu ve veřejném parku.
Salamanca  7. ledna. Maročan  pobodal  svou těhotnou manželku.
Laredo , 3. ledna. 29letý Ekvádorec  ubodal k smrti  svou bývalou přítelkyni.
Madrid , 2. ledna. 41letý Ekvádorec zbil svoji manželku kovovou násadou na koště a  vážně ji zranil .

Na trestné činnosti se podílejí také nezletilé osoby bez doprovodu – známé ve Španělsku jako  menas ( m enores  e xtranjeros  n o  a compañados,  jednotné číslo mena , množné číslo  menas  – poznámka překladatele):
§  Barcelona , ​​12. května. Skupina 40  menas obsadila  pětipodlažní činžovní dům stojící naproti policejní stanici a pokusila se v něm vytvořit squatt. Když se policisté přiblížili k budově, tak je  menas  uráželi a vyhrožovali jim.
§  Zaragoza , 27. dubna. 15letý  mena  byl  zatčen , protože praštil do obličeje ženu a zlomil jí nos, když se jí snažil ukrást mobilní telefon. Poté napadl a zranil tři policisty, kteří se ho pokusili zatknout.
§  Zaragoza , 14. března. Tři  menas  byli zatčeni za  fyzické napadení  svého vychovatele.
§  Melilla , 12. března. Patnáct  menas fyzicky napadlo  policistu.
§  Valencie , 11. března. Tři alžírští  menas , kteří byli na útěku před francouzskými úřady, byli  zatčeni  poté, co nastoupili do vlaku bez jízdenky.  Menas  v Lyonu ve Francii pobodali a mučili dva Alžířany. Jedna z jejich obětí v důsledku napadení 5. března 2019 zemřela.  Menas  svůj útok nafilmovali a zveřejnili na sociálních médiích.
§  Palma de Mallorca , 25. února. Alžírský  mena sexuálně napadl  svoji 24letou učitelku v útulku pro migranty, když ji úplně nahý odtáhl do koupelny.
§  Palma de Mallorca , 14. února. Dva alžírští  menas  byli zatčeni za  sexuální napadení , obtěžování, domácí násilí a vyhrožování sousedům a personálu v azylovém centru.
§  Arenys de Mar  (Barcelona), 10. února. Tři  menas fyzicky napadli a okradli městskou radní Susannu Mir z Katalánské evropské demokratické strany (PDeCat). Všichni tři útočníci byli již policii známí, neboť se již předtím opakovaně dopustili trestných činů.
§  Barcelona , ​​7. února. Marocký  mena  byl zatčen za  znásilnění  šesti žen ve věku od 40 do 78 let.
§  Zaragoza , 10. ledna. Tři  menas  byli zatčeni za  napadení policistů  a pokus o okradení 58leté ženy.
Někteří migranti páchají trestnou činnost opakovaně:

Tarragona , 8. května. 36letý Maročan byl  zatčen  za vykradení sedmi aut během jedné noci. Přestože má dlouhý trestní rejstřík s nejméně 17 různými záznamy, byl propuštěn.
Salou  (Tarragona), 7. května. 67letý Alžířan byl  zatčen  za krádež dámské kabelky s dvěma luxusními mobilními telefony. Policie uvedla, že muž má dlouhý trestní rejstřík s nejméně 170 záznamy.
Gijón , 18. dubna. 24letý Alžířan byl  zatčen  za vykradení více než 20 aut během jednoho týdne.
Usurbil  (Gipuzkoa), 3. dubna. 47letý vůdce alžírského gangu byl  zatčen  již počtvrté během pěti let za krádeže aut a vykrádání domů v Baskicku. Podle policie je gang od roku 2013 zodpovědný za přibližně 100 krádeží aut a 200 vloupání.
Madrid , 29. března. Osm členů marockého gangu bylo  zatčeno  za krádež 57 aut a dodávek a jejich následný prodej v Africe.
Gijón , 22. března. Maročan byl zatčen za  krádež  kabelky. Muž, který má podle místní policie dlouhý trestní rejstřík, ženu vláčel několik metrů po zemi, než se mu podařilo kabelky zmocnit.
Beniaján  (Murcia), 14. března. 24letý Maročan byl  zatčen  za vloupání do více než 50 aut a krádeže počítačového vybavení, mobilních telefonů a hodinek.
Leganes , 9. února. Polák byl  zatčen  za pokus o znásilnění ženy, když odcházela ze ​​své kanceláře. Policie uvedla, že muž má dlouhý trestní rejstřík, s nejméně 18 různými záznamy.
El Ejido  (Almería), 6. ledna. 18letý Maročan, pobývající ve Španělsku ilegálně, byl  zatčen  za sexuální napadení. Policie uvedla, že je zodpovědný za nejméně šest ozbrojených loupeží.

Oběťmi útoků a loupeží páchaných migranty se stále častěji stávají starší a zdravotně postižení lidé:

Vitoria-Gasteiz , 14. května. 75letá žena  zemřela  na následky zranění, která utrpěla, když ji u vchodu do jejího bytového domu napadli a okradli dva Marokánci.
L’Hospitalet de Llobregat  (Barcelona), 26. dubna. 52letý Alžířan byl  zatčen  za brutální napadení 91leté ženy. Žena se v časných odpoledních hodinách procházela se svým synem, když v tom Alžířan vzal železnou tyč ze zdemolovaného nákupního vozíku a tou ji začal mlátit. Žena byla hospitalizována a lékaři jí na hlavě a na krku udělali více než 100 stehů. Policie uvedla, že Alžířan je bezdomovec a je duševně nemocný.
Gandia , 26. dubna. 22letý Pákistánec byl  zatčen  za napadení a okradení tělesně postiženého člověka. Poté, co se k trestnému činu u soudu přiznal, byl odsouzen k osmiměsíčnímu podmíněnému trestu, zřejmě proto, že spáchal trestný čin poprvé. O několik hodin později, také v Gandii, byl tento muž  obviněn  ze sexuálního napadení a okradení ženy.
Jerez de la Frontera , 24. dubna. 34letý Maročan byl zatčen za  napadení a okradení  manželského páru ve věku 81 a 83 let u vchodu do jejich domu.
Cieza  (Murcia), 3. dubna. Ilegální imigrant byl zatčen za přepadení a  okradení  několika starších žen.
Cantabria a Vizcaya , 12. března. Dva Alžířané ve věku 45 a 51 let byli  zatčeni  za vykradení domácností 35 starších žen. Alžířané získali přístup do domácností vydáváním se za instalatéry provádějící opravy.
Lérida , 16. února. 48letý Alžířan byl  zatčen  za přepadení a okradení šesti starších žen. 9. listopadu 2018 byl  zatčen  za přepadení a okradení dvou žen ve věku 70 a 84 let. Policie uvedla, že muž tímto způsobem okradl nejméně 17 dalších žen: Své oběti sledoval, když se vracely domů z nákupu potravin. Poté se dostával dovnitř tak, že jim podržel dveře nebo pomohl s taškami.

Další vraždy a násilná přepadení spáchaná migranty:

Cobeña  (Madrid), 3. května. Dva členové dominikánského gangu byli zatčeni za  vraždu  20letého studenta během rvačky na místním festivalu. Policie uvedla, že gang se specializuje na krádeže peněženek a mobilních telefonů během festivalů a pravidelně každou noc okrade 80 až 100 lidí.
San Sebastian , 28. dubna. Baskická policie  zatkla  sedm lidí, včetně tří Rumunů a dvou Maročanů poté, co byl při rvačce na známé diskotéce zabit 17letý chlapec.
Vigo , 24. dubna. Maročan  pobodal  kolemjdoucí ženu poté, co mu odmítla dát svoji kabelku.
Madrid , 11. dubna. Velký gang marocké mládeže  fyzicky napadl  15letého chlapce poté, co  “civěl”  na dvě dívky z jejich gangu. Chlapec utrpěl vážná zranění očí, lícní kosti, čelisti a zubů. Chlapcova matka  řekla , že gang má až 50 členů ve věku 14 až 20 let a terorizuje čtvrť Congosto v jižní části Madridu už déle než rok. Matka dále  řekla :  “Členové gangu čekají před školami. Nosí řetězy a palice k bití studentů. Vrážejí do starších lidí a kradou jim nákupní tašky. Je potřeba to vyřešit, protože takto to již dál nejde.”  Další rodič  dodal :  “Napadají a okrádají lidi ze zábavy. Brzy odpoledne i pozdě v noci. Jednou v této čtvrti, jindy zase v jiné. Nejhorší je, že neexistuje žádný způsob, jak našim dětem zajistit bezpečnost. Gang převzal kvůli policejní pasivitě kontrolu nad čtvrtí Congosto. Už je to naprosto nesnesitelné.”
Rojales  (Alicante), 2. dubna. 49letý Maďar  zavraždil  doma svoji 39letou maďarskou manželku.
Almería , 27. března. Maročan, pobývající ve Španělsku ilegálně, byl  odsouzen  na jeden rok do vězení za to, že fyzicky napadl prostitutku poté, co mu odmítla poskytnout své služby zdarma.
Sant Carles de la Ràpita  (Tarragona), 18. března. 25letý Maročan byl  zatčen  za únos své manželky a požadování výkupného ve výši 5 000 eur.
Las Palmas de Gran Canaria , 12. března. Dva Maročané ve věku 19 a 41 let byli  zatčeni  za spáchání řady přepadení a loupeží.
Alcorcón , 9. března. 20letý Maročan a 20letý Dominikánec byli  zatčeni  za pobodání 21letého Dominikánce na krku.
Tarragona , 7. března. Dva Maročané  kopli  těhotnou ženu do břicha poté, co jim odmítla dát svůj batoh.
Cieza  (Murcia), 7. března. Dva Maročané čekající na vyhoštění, byli  zatčeni po vloupání se do automobilu.
Tarifa , 5. března. Tři Maročané přepadli a  okradli  starší manželský pár.
A Coruña , 3. března. Maročan a muž s portugalským občanstvím byli  zatčeni  za vykradení lékárny a zubní kliniky.
Valencie , 1. března. 20letý Guinejec byl  zatčen  za přepadení a okradení ženy o 20 eur. Muž ženu přepadl zezadu, chytil ji za krk a škrtil ji do bezvědomí.
Elche , 18. února. Tři náctiletí kluci, jeden z Alžírska, jeden z Ekvádoru a jeden se španělským občanstvím, byli  zatčeni  za násilné přepadení ženy a krádež její kabelky.
Jaén , 15. února. 19letý Maročan, který byl zatčen za fyzické napadení své manželky,  utekl  z policejní vazby.
Lepe  (Huelva), 4. února. 28letý Maročan, který pobýval ve Španělsku ilegálně a čekal na vyhoštění,  fyzicky napadl  ženu a ukradl jí kabelku. Když se ho policie pokusila zatknout, tak se rozzuřil a napadl i policisty. Policie je přesvědčena, že je zodpovědný i za mnohé další krádeže.
Palma de Mallorca , 3. února. Čtyři Alžířané, jeden Maročan a jeden muž se španělským občanstvím byli  zatčeni  poté, co fyzicky napadli a okradli člověka, který chvíli před tím v Bingo herně vyhrál 1200 eur.
Ceuta,  22. ledna. Maročan byl zatčen za  násilné přepadení a okradení  ženy.
Barcelona , ​​13. ledna. Polák byl 
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Dnes nejprohlíženější