Spokojní a kvalitní zamestnanci sú už pre firmy dôležitejší ako znižovanie nákladov

Spokojní a kvalitní zamestnanci sú už pre firmy dôležitejší ako znižovanie nákladov

Bratislava 16. júna 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Michel Euler)
 
Problematika ľudských zdrojov po prvýkrát predstihla vo firmách v rebríčku dôležitosti znižovanie nákladov. Vyplýva to z prieskumu realitno-poradenskej spoločnosti CBRE. Dobrý pocit zamestnancov, kvalitné a flexibilné kancelárie a ďalšie benefity sú momentálne v regióne EMEA (Európa, Stredný východ a Afrika) pre firmy oveľa dôležitejšie ako predtým
Ilustračné foto
Podľa prieskumu približne dve tretiny firiem, ktoré si prenajímajú nehnuteľnosť na svoje podnikanie, považujú vyššiu angažovanosť svojich zamestnancov (68 %) a prilákanie talentov, spolu s ich následným rozvojom (65 %) za dve najvýznamnejšie firemné priority.
Výsledky prieskumu ukazujú, že práve ľudia sú dnes pre firmy v regióne EMEA tým najdôležitejším „artiklom“. Podľa CBRE sa to ukazuje aj v súvislosti s ich rozhodovaním o tom, v akých priestoroch budú pôsobiť. Pritom ešte minulý rok bolo za najväčšiu výzvu pre firmy považované znižovanie nákladov, pracovná sila bola až na štvrtom mieste v rebríčku ich záujmu. V tomto roku sa situácia obrátila a na štvrté miesto sa prepadlo práve znižovanie firemných nákladov. Podobné zmeny badať podľa analytikov aj na Slovensku.
„Na Slovensku sledujeme boj zamestnávateľov o kvalitnú pracovnú silu už niekoľko rokov. Z našich prieskumov vyplýva, že pre slovenských zamestnancov a uchádzačov sú už popri mzde a pozícii stále dôležitejšie ďalšie faktory. Je to napríklad pracovné prostredie, hodnoty firmy, kolektív, v ktorom ľudia pracujú a ďalšie. Vnímame, že je to veľká zmena, oproti tomu, čo bolo na našom trhu práce zaužívané napríklad desať rokov dozadu,” uviedla výkonná riaditeľka portálu Profesia Ivana Molnárová.
Viac ako tretina oslovených firiem v regióne EMEA považuje nedostatok kvalifikovanej a zručnej pracovnej sily za kľúčovú strategickú výzvu. Oproti minulému roku to predstavuje dvojnásobný nárast. Medzi ďalšie výzvy, na ktoré firmy výrazne reflektujú, patria ekonomická neistota (43 %), vplyv nových technológií na podnikanie (36 %) a stupňovanie nákladov (31 %).
CBRE Group so sídlom v Los Angeles je poradenskou spoločnosťou v oblasti realitných služieb a investícií. Pre CBRE na Slovensku pracuje viac ako 200 zamestnancov v Bratislave, Košiciach a Banskej Bystrici. Spoločnosť na Slovensku poskytuje strategické poradenstvo a realizáciu predaja a prenájmu všetkých typov nehnuteľností, služby pre firmy, oceňovanie nehnuteľností, developerské služby, investičné poradenstvo a výskum. Spravuje 23 komerčných a kancelárskych objektov.
 
Príspevok Spokojní a kvalitní zamestnanci sú už pre firmy dôležitejší ako znižovanie nákladov zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější