Forbes: Rusko bude robiť genetické testy vojakov, aby sa podarilo vybrať najlepších bojovníkov a najinteligentnejších mužov
RSS

Forbes: Rusko bude robiť genetické testy vojakov, aby sa podarilo vybrať najlepších bojovníkov a najinteligentnejších mužov

New York 17. júna 2019 (HSP/Foto:TASR/AP-Pavel Golovkin)
 
„Rusko plánuje vypracovať „genetické pasy“ pre vojakov. Porozprával o tom Alexander Sergejev, prezident Ruskej akadémie vied. Účastníkom tohto programu je tiež Vojensko-medicínska akadémia, ktorá uskutočňuje výskumy v oblasti vojenskej medicíny,“ uvádza Zak Doffman vo svojom článku „Rusko bude robiť genetické testy vojakov, aby sa podarilo vybrať najlepších bojovníkov a najinteligentnejších mužov“ zverejnenom v svetovom magazíne o úspechu, biznise a bohatstve „ Forbes “
Ilustračné foto
Pripomenul, že pred začiatkom Petrohradského medzinárodného ekonomického fóra Sergejev zdôraznil, že „najdôležitejším a najzaujímavejším projektom, plánovaným Ruskou akadémiou vied a Vojensko-medicínskou akadémiou, je takzvaný genetický pas vojaka.
Je to veľmi dôležitý vedecký, fundamentálny projekt, ktorý má obrovské perspektívy. Je zmysel je vlastne v tom, aby sa podarilo nájsť také genetické sklony u vojakov, ktoré im umožnia správne sa orientovať pri výbere vojenského zamestnania,“ cituje autor článku prezidenta Ruskej akadémie vied Alexandra Sergejeva.
Poukazuje na to, že v marci tohto roka ruský prezident Vladimír Putin podpísal nariadenie o základoch štátnej politiky v oblasti „chemickej a biologickej bezpečnosti na obdobie do roku 2025,“ do ktorého je zapracovaná koncepcia genetických pasov pre všetkých obyvateľov.
Odvoláva sa na ruskú informačnú agentúru TASS, ktorá uviedla, že daný projekt je „súčasťou systému štátneho riadenia v oblasti národnej bezpečnosti Ruska a pozostáva z viacerých opatrení, určených na ochranu obyvateľstva a životného prostredia pred negatívnym vplyvom nebezpečných chemických a biologických faktorov, odvrátenie chemických a biologických hrozieb vytvorenie a vývoj systému monitoringu chemických a biologických rizík a tiež na zabezpečenie medzištátnej a medzinárodnej spolupráce v oblasti chemickej a biologickej bezpečnosti,“ cituje autor článku ruskú informačnú agentúru TASS.
„Tento vojenský projekt predpokladá nielen hodnotenie fyziologického stavu, ale aj predpovedanie správania sa človeka v stresových, kritických situáciách, ktoré sú spojené s vojenským povolaním. Vojenské pasy umožnia predpovedať odolnosť vojakov voči stresom, ich schopnosť za podmienok tohto stresu plniť fyzické a mentálne operácie a pod.“, cituje Zak Doffman slová Alexandra Sergejeva.
Ruský vedec prízvukuje, že sa dá oveľa presnejšie odhadnúť, do ktorého druhu vojsk sa najlepšie hodí ten alebo iný vojak a môže z neho byť námorník, tankista, letec, výsadkár atď.
Eugen Rusnák
 
Príspevok Forbes: Rusko bude robiť genetické testy vojakov, aby sa podarilo vybrať najlepších bojovníkov a najinteligentnejších mužov zobrazený najskôr Hlavné správy .

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější