Teroristi z Nusry volajú po krvi, zatiaľ ich nezastavili ani ruské nálety
RSS

Teroristi z Nusry volajú po krvi, zatiaľ ich nezastavili ani ruské nálety

Bratislava 17. júna 2019 (HSP/ rusvesna /Foto:rusvesna)
 
Portál rusvesna píše o eskalácii napätia v provincii Idlib, kde v posledných dňoch ruské lietadlá uskutočnili niekoľko útokov na pozície teroristov, koordináty útokov poskytli Turci. Teroristi sa ale cítia pri sile a ruské letecké útoky ich zatiaľ nezastavia

Proamerickí teroristi z an Nusry prakticky každodenne útočia mínometnými a delostreleckými obstrelmi na pozície sýrskych vládnych vojsk, ostreľujú aj civilné ciele na územiach pod kontrolou vládnych síl. Takmer ročná pauza v bojoch zapríčinila v Idlibe, že teroristi sa s americkou podporou prezbrojili, doplnili svoje stavy a sú pripravení opätovne prevziať bojovú aktivitu.
Ruská a sýrska rozviedka monitorujú presuny protiasadovských band, najaktívnejšia je najmä skupina Hayat Tahrir as Sham (bývalá Dzebhat an Nusra). Kým pred niekoľkými mesiacmi mali teroristi ešte v živej pamäti obrovské straty, ktoré utrpeli a neochotne plnili  všetky uzavreté dohody, dnes sa situácia zmenila. Teroristi si veria a stávajú sa aktívnejšími.

Silné zoskupenia teroristov  zachytila sýrska a ruská rozviedka v oblasti Dzisr es Shugur, Kafer Zaita, es Zaka i Murek. V oblasti sa nachádza dnes približne 2000 dobre vyzbrojených teroristov, zlepšila sa aj bojová úroveň teroristov, na ktorej zapracovali  zahraniční inštruktori. Teroristi majú k dispozícii množstvo pickupov vyzbrojených veľkorážnymi guľometmi, množstvo mínometov i starších sovietskych protitankových a protileteckých prenosných systémov, ktoré vo veľkom zo štátov bývalej východnej Európy nakupuje práve Saudská Arábia. Väčšina zbraní z východnej Európy sa podľa ruských expertov už minula, dávno sa používajú v Líbyii, Iraku či Sýrii. Dnes Saudi kupujú najmä staršie sovietske zbrane z krajín Strednej Ázie.

Rusi a Irán už monitorujú aj miesta, kde sa nachádzajú sklady, veliteľské centrá či dielne teroristov. V prípade bojov sa tieto strategické body stanú ako prvé terčmi ruských lietadiel či sýrskeho delostrelectva. Až potom nastúpia sýrske vládne sily a ich spojenci. Situácia v oblasti miest Hammiyat, Maharda, Skalbaa je však značne napätá, teroristi sú rozhodnutí dostať pod kontrolu uvedené menšie kresťanské mestá. Získaním týchto kresťanských miest by sa zlepšila ich situácia, získali by nových rukojemníkov a takisto by mohli úspešnejšie rabovať nové civilné obyvateľstvo. Západný mainstream pokrytecky mlčí, osudy sýrskych kresťanov sú liberálom ľahostajné.
Teroristi už čoraz agresívnejšie narušujú režim prímeria a ostreľujú civilné sýrske ciele i sýrskych vojakov. Budú musieť opätovne utrpieť niekoľko porážok, aby ich aktivita ochladla. V radoch teroristov sú aj teroristi, ktorí už raz prežili porážku vo východnom Aleppe a vo východnej Gute, odkiaľ boli v autobusoch prevezení práve do Iblidu. Môže sa stať že Idlib sa stane ich konečnou stanicou.
 
Príspevok Teroristi z Nusry volajú po krvi, zatiaľ ich nezastavili ani ruské nálety zobrazený najskôr Hlavné správy .

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Matrace pro zdravé spaní

Specializovaný e-shop na matrace s dopravou zdarma.

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější