Vyhlásilo USA válku EU?
RSS

Vyhlásilo USA válku EU?

Možná už jste zaznamenali, že došlo k “záhadnému” poškození plynovodu Nord Stream 1 i Nord Stream 2. Nord Stream 1 byl dokonce poškozen na 2 místech zároveň. Pravděpodobnost sabotáže je tedy tak obrovská, že i ideologicky silně zpracovaní Němci už to jako sabotáž vyšetřují.
Záměrné poškození dvou hlavních plynovodů do většiny Evropy bude mít tak obrovské následky na ekonomice i zdraví Evropanů, že to můžeme charakterizovat přinejmenším jako jeden z největších teroristických činů tohoto století (společně s Covidem), spíše už ale jako válečný akt. Nezapomeňte, že na plynu nezávisí jen plynové sporáky v našich domácnostech, jak si myslí svetrová Pekari a podobná žvižátka ve vedení naší země. Na dostatku plynu závisí přinejmenším:
Příprava potravin – plynové sporáky v domácnostech, restauracích apod.
Vytápění – plynové ohřívače vody v domácnostech, firmách, továrnách, nemocnicích apod.
Výroba elektřiny (asi 8% celkového množství)
Zpracování skla
Výroba keramiky – nejen nádobí, ale i dlaždiček a dalšího stavebního materiálu i materiálu pro elektroniku
Výroba stavebních materiálů – cihly, cement, vápno, omítky…
Výroba hnojiv (90% nákladů na výrobu minerálních hnojiv je na zemní plyn)
Výroba pečiva a dalších potravin
Pivovarnictví
Chemický průmysl (pro ohřev i přímo jako surovina)
Pohon některých vozidel (LNG)
Zelení ideologové mohou říkat co chtějí a mohou si v hlavách vytvářet další a další fantazie o tom, jak bude vše nahrazeno elektřinou (na jejíž výrobu z části také potřebujeme plyn) a různými bioplyny, ale to jsou jen pohádkové sny nedospělých dětí. I kdybychom začali s přechodem na alternativní řešení teď hned a měli bychom na tohle přechodné období normální přísun levného plynu (což nemáme), nebude podle odhadů přestavba celého průmyslu hotová ani v roce 2050. Zemní plyn (i ropa) je prostě nenahraditelný, závisí na něm nejen teplo v domácnostech a nemocnicích, ale i celý průmysl a celé zemědělství.
Když tedy loutkové vlády v EU záměrně omezují přísun plynu do našich zemí, zcela spolehlivě tím likvidují nejen naše domácnosti, ale i celý průmysl a tím i celou ekonomiku. Oni ale dělají mnohem více – nejen že záměrně omezují přísun zemního plynu i ropy, ale navíc k tomu nechávají vypínat jaderné elektrárny. Jestli je něco velezrada, je to právě tohle. Je to možné brát jako válečný zločin, protože to bude mít za následek obrovské množství mrtvých a nemocných – v důsledku hladu, zimy, stresu a zhoršených životních podmínek.
A když zrovna v téhle chvíli někdo sabotuje dvě větve hlavního plynovodu do Evropy, v podstatě se to v počtu budoucích obětí rovná bombardování měst. Jen je to bude pomáááléééé a tak to nebude tak viditelné na první pohled. Je to ale jasný akt terorismu s gigantickým dosahem. A to i v situaci, kdy už plně zprovozněná a natlakovaná větev Nord Stream 2 byla prozatím zaplombována šílenci z Německa. V případě nouze totiž mohl být Nord Stream 2 kdykoli spuštěn a během velmi krátké doby by všude proudil plyn naplno – Rusové znovu a znovu říkají, že spustit provoz chtějí, je to pro ně zdroj příjmů a výstavba potrubí je stála obrovské peníze (a nejen je, byl to superdrahý společný projekt).
Takže už jsme došli k závěru, že sabotáž na tak zásadním potrubí je přinejmenším brutálním teroristickým aktem, spíš ale už válečným aktem, který těžce poškodí EU a její obyvatele. Výbuchy ( ?upravím až bude více informací ) proběhly záměrně pod vodou, v hloubce několika set metrů, takže případná oprava bude nesmírně složitá a zřejmě bude trvat měsíce. Nutno říct, že to budou měsíce zimní, bylo to tedy provedeno v nejhorší možnou dobu na nejhorších možných místech.
Komu se sabotáž hodí nejvíc?
Zkusme se zamyslet, kdo ze zabotáží nejvíce profituje a kdo je vůbec mohl provést. Podotýkám, že jde jen o mé vlastní odhady a názory , je to jen volné přemýšlení o příčinách a následcích. Snažím se nikomu nestranit (což je čím dál tím těžší) a mohu se plést. Ráda uvítám váš vlastní pohled a případné opravy v komenářích.
Ukrajina – fašistický režim na Ukrajině sice likviduje vše, co se jen mírně otře o cokoli ruského, ale že jde o jejich akci je nepravděpodobné. V první řadě by k tomu potřebovali mít v daných místech ponorky (jedinou ponorku ztratili v roce 2014). Za druhé – sabotáží se ještě víc devastuje evropská ekonomika, na které Ukrajina doslova visí. Ukrajinský režim už totiž funguje čistě na dluh, kdy mu peníze dodává právě EU a USA – a to dokonce i na základní provoz státu, nejen na válku.
Německo – Němci mají několik ponorek a čistě teoreticky by možná byli sabotáže schopní. Pro ně ale jde o sebevražednou akci – na ruském plynu sice nezávisí tak hodně jako Česko a Slovenko, ale bez něj se přesto jejich vlastní průmysl zhroutí. Mohou sice dělat ramena a velkohubá prohlážení do korporátního tisku, ale ruský plyn dál odebírali, protože bez něj by krachli.
Izrael – Izraelci mají ponorky typu Dolphin, ale těžko říct, jak by je dostali nepozorovaně až do baltského moře. Izraelská tajná služba sice hraje po celé planetě svoje podivné destruktivní hry, ale podle mého názoru se soustředí spíš na zastrašování lidí, vraždy, zasebevražďování, uplácení apod. Tohle by pro pro Izrael byla neobvyklá akce a navíc její přínos pro Izrael je nejasný. Izraeli zhroucená Evropa nic nepřinese (potřebují silný Západ, hlavně tedy USA, aby je chránil při kontinuální expanzi jejich hranic).
Rusko – řada lidí už má určitě dávno jasno, že sabotáž udělali zlí rusáci – důkazů netřeba, logiky netřeba, prostě to tak je, protože Putler je horší verze Hitlera. My ostatní se ale zkusme zamyslet, co sabotáž přinese Rusku. V první řadě – velká média to samozřejmě rovnou hodí na ně a tím získají další munici pro zintenzivnění válečného běsnění a tím i k většímu ohrožení Ruska. Rusko navíc investovalo do výstavby potrubí obrovské prostředky a i když na prodeji plynu do Evropy není jejich ekonomika závislá (racionálně se přeorientovávají na Indii a Čínu), pořád pro ně jde o hezký přivýdělek. Nesmíme zapomenout ani na to, že fungující potrubí pro ně je excelentní pákou pro vyjednávání s evropskými zeměmi – pořád měli trumf “ukončete svoje běsnění a my zajistíme, aby obchody fungovaly skoro stejně jako dřív”. O to teď přišli. Přinejmenším na několik měsíců (?) ztratili jednu ze zásadních pák na země EU.
Velká Británie – konečně se dostáváme k hlavním favoritům. Británie má celou řadu ponorek, schopných provést podobnou sabotáž. Jde tu najít i určitá motivace – britský modus operandi je už velmi dlouho podobný a spočívá v tom, že vedou proti svým konkurentům nepřímé války, kde je jejich vliv pro běžné lidi prakticky neviditelný. Jejich nesmírně schopné tajné služby destabilizují neposlušné nebo nepřátelské země, pomocí různých druhů sabotáží oslabují konkurenty atd. Británie má i vlastní těžbu zemního plynu a i když není úplně soběstačná (v zimním období doplňuje zásoby z Norska), odstřihnutí ruského plynu je pravděpodobně nijak výrazně nezasáhne. Otázkou ale je – proč by Británie chtěla destabilizovat EU až takovýmhle způsobem? Ta akce je už příliš brutální a jim prakticky nic nepřinese, jen zhroucené ekonomiky za humny.
USA – asi se ani nemusíme bavit o tom, jestli mají vlastníci největší válečné mašiny na planetě prostředky pro takovouhle průmyslovou sabotáž. USA doslova přetéká zbraněmi i “specialisty” všeho druhu. Sabotážní akce na energetických sítích provádějí prakticky rutinně už mnoho dekád, vzpomeňme si třeba na nedávnou Venezuelu. Mají vlastní produkci zemního plynu z břidlice a v posledních letech zvyšovali těžbu i zásoby (pro běžné Američany plyn ale také zdražovali – kvůli tomu, aby se šetřila spotřeba a snáze se jim dělaly zásoby na export?). Mají výrobu a lodní distribuci zkapalněného plynu (LNG) do Evropy. Petrodolar i jejich celá ekonomika se hroutí a prokazatelně dělají mnoho kroků k tomu, aby mohli po celém světě prodávat za šíleně přepálené ceny speciální druhy svého zboží, které se jinde nedá/nesmí vyrábět (pseudo-vakcíny za covidové plandemie, LNG za energetické krize apod.). Do rukou jim hraje i to, že sabotáž (svedená na Rusko) dál zhorší vztahy mezi EU a Ruskem.
Jak to vidíte vy? Co vám dává největší smysl? Provedli sebedestruktivní sabotáž Němci? Nebo do hloubky stovek metrů teleportovali svoje nesmrtelné potapěče Ukrajinci? Ustřihli si Rusové svoji hlavní páku pro vyjednávání s EU? Nebo je ta sabotáž součást “záchranného balíčku” pro elitáře z USA?
The post Vyhlásilo USA válku EU? appeared first on Bornova.pub .


Nejčtenější za týden