Německo: Pákistánec se vloupal do bytu mladé ženy, kterou svázal a opakovaně znásilnil – údajně je schizofrenik
RSS

Německo: Pákistánec se vloupal do bytu mladé ženy, kterou svázal a opakovaně znásilnil – údajně je schizofrenik

Zřejmě zde máme další z mnoha případů, které se ze soudní síně přesunou na psychiatrii. V Německu ostatně nejde o nic neobvyklého, jen se zdá, že tamní blázince již musí praskat ve švech…
U krajského soudu v Bonnu začíná proces – 36letý Pákistánec třikrát znásilnil 25letou studentku v Bonnu – soudce hovoří o možném preventivním zadržení.
V domnění, že je to její spolubydlící, která zapomněla klíč, 25letá studentka 15. března tohoto roku kolem 23.00 hodin ve starém městě Bonnu spustila bzučák u vchodových dveří. V ten moment mladá žena ještě netušila, že pustila do bytového domu svého pozdějšího trýznitele. Poté, co viděla, že to nebyla její spolubydlící, zavřela dveře bytu, ale o chvíli později se na ně ozvalo zaklepání. Studentka znovu otevřela.
To, co se stalo později během noci, je nyní předmětem procesu ve věci znásilnění, který probíhá před 3. velkým trestním senátem u krajského soudu v Bonnu. Obviněný je Amal K., 36letý Pákistánec, který žil naposledy v Morsbachu, ale v současné době je ve vazbě v Kolíně nad Rýnem. Státní zastupitelství předpokládá, že cizinec okamžitě strčil studentku do bytu poté, co otevřela dveře a zakryl jí ústa. Údajně předstíral, že je členem tajné policie, která hledá teroristy.
Zpočátku se nemělo nic dít, ale asi po hodině z ní muž údajně násilně sundal oblečení, svázal ji páskem z županu a pak ji umlčel roubíkem z trička. Následovala tři znásilnění. Až v 5 hodin ráno skončila studentčina šestihodinová muka, když  pachatel opustil byt a traumatizovanou oběť. Mladá žena v té době utrpěla mnohočetná zranění v genitální oblasti a byla psychicky v tak špatném stavu, že o dva dny později musela být přijata na kliniku LVR, kde musela být hospitalizována několik měsíců.
Amal K. se také musí zodpovídat z pokusu o vloupání. Deset dní před znásilněním se údajně zamkl v Rewe v Morsbachu, aby vykradl supermarket. Když ho policie kolem 24. hodiny zatkla, údajně nahromadil tabákové výrobky v hodnotě asi 13 000 eur (přesná hodnota již není zjistitelná, protože odpovídající seznam policisté ztratili, řekl soudce).
Zatímco obžalovaný se přiznal k vloupání do Rewe, jeho obhájce Martin Kretschmer  řekl, že si už nepamatuje nic z toho, co se stalo 15. března v Bonnu. „Z pohledu obhájce nemůžete mít žádné pochybnosti, že se tam něco stalo. Můj klient si však nepamatuje, že by jel do Bonnu, ani na zločin, ani na to, jak se prý potom vrátil domů,“ řekl právník. Zároveň však také informoval soud, že jeho klient je nyní připraven podstoupit psychologické vyšetření a zprostit lékaře povinnosti mlčenlivosti.
Předsedající soudkyně Claudia Gelberová to vyhodnotila jako první pozitivní krok, ale pak se neodbytně vyjádřila ke svědomí obžalovaného. „Přiznání má zvláštní polehčující účinek v kontextu sexuálního trestního řízení,“ vysvětlila mu. Podle spisu je důkazní břemeno ohromující. Kromě stop DNA se jeho mobilní telefon také nacházel v Bonnu v oblasti, kde je byt oběti a Amal K., který již strávil deset let ve vězení v Cáchách od roku 2010 do roku 2020 za znásilnění a loupež, nemá čistý trestní rejstřík. K tomu se přidává obrovské trauma oběti. „Tady je nutné preventivní zadržení. Chci jen říct, že by pro něj mohlo být užitečné zamyslet se nad tím, zda si na něco nevzpomíná.“
Pak vyslechli kurátora 36letého muže. Soudu předal několik znaleckých posudků, podle kterých obžalovaný trpí paranoidní schizofrenií a také je závislý na alkoholu a konopí. Již ve vězení měl akustické halucinace a úzkost. Poté, co si po propuštění již nemohl dovolit léky, uchýlil se k alkoholu a trávě. Muž, jehož tolerance ve Spolkové republice byla pravidelně prodlužována každé tři měsíce, nemohl být deportován, protože nemá pas. Jeho kurátor přiznal, že byl v rozpacích: „Pro mě bylo rozporem hledat jeho rodný list, s nímž by byl deportován, ale zároveň jsem musel jednat pro jeho dobro.“
Následně bylo ukázáno hodinu a půl dlouhé video policejního výslechu mladé studentky. Hlavní líčení bude pokračovat příští pátek výslechem oběti – i zde bude vyloučena veřejnost. Verdikt se očekává 11. října.
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 1 Průměrně: 5 ] Článek Německo: Pákistánec se vloupal do bytu mladé ženy, kterou svázal a opakovaně znásilnil – údajně je schizofrenik se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden