Studie o geneticky upravených komárech, kteří očkují lidi
RSS

Studie o geneticky upravených komárech, kteří očkují lidi

V tomto případě se jedná o očkování proti malárii, tedy nejde zřejmě o žádné genové přípravky. Nicméně jde o studii, která měla pouze zjistit účinnost podobného způsobu očkování.
Jenže co když se v budoucnu budou vypouštět „očkovací“ komáři i pro jiné „vakcíny?“ Kde by pak byl informovaný souhlas „očkovaného?“ Navíc, podezřelý je i sám  fakt, že za vším stojí i ti, kdo stojí za genovými covid „vakcínami.“
Krabice plná geneticky upravených komárů, kteří úspěšně očkovali lidi proti malárii ve studii financované National Institutes of Health (NIH).
Během studie vypustili  na paži člověka asi 200 hladových komárů. Subjekty držely paže přímo nad malou krabicí obsahující komáry.
„Používáme komáry, jako by to bylo 1000 malých létajících injekčních stříkaček,“  řekl  výzkumník Dr. Sean Murphy, jak uvádí NPR.
Proběhlo tři až pět „očkování“ v intervalu 30 dnů.
Komáři podávali menší dávky malárie, které lidem nezpůsobovaly nemoci, ale spíše jim dodávaly protilátky. Účinnost protilátek trvala několik měsíců.
„U poloviny jedinců v každé vakcinační skupině se nerozvinula detekovatelná infekce P. falciparum a podskupina těchto jedinců podstoupila o šest měsíců později druhou vakcinaci a zůstala částečně chráněna. Tyto výsledky podporují další vývoj geneticky oslabených sporozoitů jako potenciálních vakcín proti malárii,“ uvedli vědci.
Carolina Reidová byla jednou z dvaceti šesti účastníků studie.
„Oteklo mi celé předloktí a udělal se mi puchýř. Moje rodina se mne ptala: ‚Proč to podstupuješ?’“
Reidová si svou zkušenost užila natolik, že říká, že se chce zúčastnit co největšího počtu testů vakcín. Za tento výzkum dostal každý účastník 4 100 dolarů jako pobídku.
Vedlejší účinky byly takové, jaké byste očekávali po kousnutí stovkami komárů a nic víc.
Dr Kirsten Lykeová nazývá výzkum „totálním převratem“.
Lykeová vedla studii fáze 1 pro vakcínu COVID společnosti Pfizer a byla při vývoji covid vakcín společnosti Moderna a Novavax. 
Vědci tvrdí, že geneticky upravení komáři nebudou ve velkém měřítku používáni k očkování milionů lidí. Důvodem použití komárů místo injekčních stříkaček je úspora nákladů.
„Zvolili tuto cestu, protože je nákladné a časově náročné vyvinout formulaci parazita, který může být aplikován jehlou,“ uvádí NPR.
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 2 Průměrně: 5 ] Článek Studie o geneticky upravených komárech, kteří očkují lidi se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden