NĚMECKO: Počet útoků nožem láme rekordy

NĚMECKO: Počet útoků nožem láme rekordy

Německá policie informovala, že v roce 2018 bylo v Německu spácháno s použitím nože 4 100 zločinů, zatímco v roce 2008 jen 400. Během posledních deseti let se tak počet zločinů spáchaných nožem v Německu zvýšil o více než 900 % – z jednoho na více než deset zločinů denně. Uvádí se to v článku Gatestone Institutu (viz ZDE ).
Růst zločinnosti pokračuje i letos
Německá epidemie zločinů spáchaných s nožem v ruce pokračuje i v roce 2019. Během prvních 45 dnů roku 2019 policie informovala o více než 500 zločinech spáchaných s použitím nože – průměrně 11 denně . Německá média o většině případů násilí spáchaných s nožem v ruce neinformují. Zločiny, které proniknou do zpráv médií, jsou často marginalizovány jako “izolované incidenty”, které nesouvisejí s masovou imigrací. Mnoho zpráv o zločinech, včetně policejních zpráv, navíc neobsahuje informace o národnosti pachatelů a obětí – zjevně aby se předešlo rozdmýchávání protiimigračních nálad. Mnoho Němců cítí, že nebezpečí číhá všude, ale nedostatek oficiálních statistik umožňuje německým úřadům předstírat, že tento problém neexistuje.
Statistiky neexistují a nebo jsou manipulované
Oficiální statistiky o případech násilí spáchaného nožem v Německu neexistují. Konference ministrů vnitra jednotlivých spolkových zemí, v jejímž rámci probíhá mezi ministry vnitra 16 německých spolkových zemí výměna názorů na otázky prosazování práva, nedávno rozhodla, že federální statistiky kriminality by měly obsahovat údaje o případech násilí, při kterém byl použit nůž. Než se to však může stát, musí německé úřady nejprve “vypracovat pokyny” pro vedení statistiky o zločinech spáchaných s použitím nože, a také “upravit systémy technické registrace v jednotlivých spolkových zemích.” V únoru 2019 vyzval Oliver Malchow, předseda německé Policejní unie, vládu, aby urychlila sběr údajů o zločinech spáchaných nožem. “Slyšeli jsme, že to nebude dříve než v roce 2022 ,” řekl, “ale pro nás to je pozdě.” Spolkový kriminální úřad  (BKA) uvedl, že “jakmile bude zajištěn jednotný systém vykazování, mohou být odpovídající údaje začleněny do celostátních statistik.” V současné době však “BKA nemůže uveřejnit žádné informace o tom, zda počet útoků nožem v Německu roste,” uvedl úřad.
Redakčně upravil Rudolf Hruboň
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější