Trump chce mír a nabízí zprostředkování dohody mezi USA, Ruskem a Ukrajinou o ukončení války
RSS

Trump chce mír a nabízí zprostředkování dohody mezi USA, Ruskem a Ukrajinou o ukončení války

„Je to velká událost, která by neměla znamenat velké řešení, alespoň zatím ne. Ke katastrofě mezi Ruskem a Ukrajinou nemělo NIKDY dojít a rozhodně by k ní nedošlo, kdybych byl prezidentem,“ řekl Trump. (Foto: Youtube)Poté, co se v úterý objevily zprávy o úniku z plynovodu Nord Stream vedoucího přes Baltské moře, přičemž evropští představitelé označili za pravděpodobnou příčinu sabotáž, vyzval bývalý prezident Donald Trump k uzavření vyjednané dohody a americké představitele k zachování „klidu“.„Americké ‚vedení‘ by mělo zůstat ‚chladné, klidné a suché‘ ohledně SABOTÁŽE plynovodů Nord Stream,“ napsal Trump na své sociální síti Truth Social.


Americký generál Flynn se pustil do QAnon. Co když je to opravdu skutečné?
„Je to velká událost, která by neměla znamenat velké řešení, alespoň zatím ne. Ke katastrofě mezi Ruskem a Ukrajinou nemělo NIKDY dojít a rozhodně by k ní nedošlo, kdybych byl prezidentem.“„Nezhoršujte situaci výbuchem plynovodu. Buďte strategičtí, chytří (geniální!), vyjednejte dohodu TEĎ,“ dodal. „Obě strany ji potřebují a chtějí. V sázce je celý svět. Budu stát v čele skupiny???“Příspěvek následoval po dalším, vydaném ve středu ráno, v němž Trump uvedl, že ačkoli je zpráva o blížícím se dotírání hurikánu Ian na Floridě důležitá, únik z ropovodu by mohl být v současnosti mnohem důležitějším problémem.
Zelenskyj se pustil do Trumpa za podporu Putina
„Všichni mluví o velkém hurikánu, který se řítí na Floridu, což by měli, ale možná mnohem důležitější událostí z dlouhodobějšího hlediska bylo oznámení, že plynovody Nord Stream I a II z Ruska (na které jsem jako prezident upozornil svět, když jsem vysvětloval, jak ochromující může být závislost na něm pro Německo a další části Evropy,“ napsal Trump.„Všichni se tehdy smáli, ale už se nesmějí!“) byl SABOTOGOVÁN. To by mohlo vést k velké eskalaci, nebo k válce!“V úterý úřady ve Švédsku a Dánsku oznámily, že se v plynovodu Nord Stream, který vede pod Baltským mořem z Ruska do Německa, objevily tři netěsnosti. Dvě netěsnosti byly zjištěny v plynovodu Nord Stream I a jedna v plynovodu Nord Stream II.
Německy diplomat se Trumpovi v OSN vysmíval, nyní mlčí, co se jeho slova naplnila
Od chvíle, kdy byly tyto úniky nahlášeny, vedoucí představitelé evropských zemí naznačují, že se nejedná o náhodné úniky, ale pravděpodobně o důsledek „sabotáže“.Dánská premiérka Mette Frederiksenová poznamenala, že ačkoli „je příliš brzy na to, abychom dospěli k závěru“, zda se jednalo o sabotáž, „ jsou zde tři úniky, a proto je těžké si představit, že by mohlo jít o náhodu“.Němečtí představitelé uvedli, že ruské zapojení „nelze vyloučit“ jako možnost.Polský premiér Mateusz Morawiecki řekl: „Neznáme všechny podrobnosti toho, co se stalo, ale jasně vidíme, že jde o sabotážní čin související s dalším krokem eskalace situace na Ukrajině.“Zdroj: thepostmillennial.com
Článek Trump chce mír a nabízí zprostředkování dohody mezi USA, Ruskem a Ukrajinou o ukončení války se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden