O co šlo na Letné?
RSS

O co šlo na Letné?


MARTIN BEČÁNO co šlo na Letné? Co brání lidé jako Klaus, Zeman nebo spisovatel Vondruška? Oni nebrání socialisticko – levicovou vládu, ale brání demokracii a respektování v ýsledků demokratických voleb.
Každý zná hru Monopoly . původně vznikla v roce 1904 jako pomůcka pro vysvětlení pozemkové daně Loyda George. Existovalo více druhů pravidel, ale dnes se hraje tak, že házíte kostkou a na políčkách kam stoupnete můžete koupit firmu a nebo pokud někomu patří, tak musíte majiteli zaplatit “za služby”.
Představte si, že na hrací plán doplníte políčko Ministerstvo financí a po každém kole budou muset hráči zaplatit daně, které ten kdo vlastní Ministerstvo financí začne rozdávat svým firmám “dotace”. To je perfektní příklad toho jak to reálně funguje. Ten kdo vlastní Ministerstvo financí tu hru vyhraje.Dnes ho drží hráč “B” – Babiš. Ale vy demonstrujete na Letné za to, aby to dostal hráč “C”, “D” atd. Ale pokud ho bude držet jiný hráč, tak se pravidla hry nezmění. Pořád bude Ministerstvo financí přidělovat dotace, jen to bude firmám jiného hráče. Dokonce ani nezáleží na tom kolik firem ten hráč vlastní.
Pár příkladů. Za Topolánka si Řebíček poslal do Viamontu 18 miliard, Sobotka zase kšeftoval s Bakalou, který zpětně posílal sponzorské dary ČSSD, TOP09 a dalším, Kalousek posílal kšefty Hávovi do Omnipolu, odpouštěl vrácení dotací Schwanzenbergovi atd . Vždy to bylo tak, že ty dotace posílá ten hráč svým firmám přímo nebo to nějak čerpá pomocí zakázek přes třetí spřátelené osoby.
Změna hráče, který bude vlastnit Ministerstvo financí na hře nic nezmění!!! To je výsledek celého schématu. Jedinou smysluplnou změnou je zrušení dotací. Pro větší reálnost té hry Monopoly by to samozřejmě ještě chtělo přidat další subjekty jako je Evropská unie atd, které také dostávají paušální platby od všech hráčů a pak přidělují dotace těm poslušným prounijním kamarádům. Přidělení dotací je eufemismus pro systém rozdávání úplatků, kterým si zavazují k poslušnosti. Ale pro jednoduchost si vystačíme s tím políčkem Ministerstvo financí. To co se tu hraje bude vždy pěkně cinknutá hra. Dokonce je zcela přirozené, že se ostatní hráči snaží dostat právě to Ministerstvo financí (ke korytu). A o tom jsou ty demonstrace a motivace lidí, kteří stojí v pozadí. A herci a divadla, kteří žijí z dotací tomu jen dělají PR, protože to jsou osoby závislé na tomto dotačním systému a chtějí na tom zůstat.
Lidé jdou poctivě demonstrovat proti tomu, co se jim ve společnosti nelíbí, ale neuvědomují si, že tím zlem není hráč “B” – Babiš, toho jim ukázali prstem ostatní prounijní hráči u stolu, ale to zlo je skryté a plíživé ve formě úplatků za poslušnost přejmenovaných na dotace.
Důležitou hodnotou, kterou je potřeba bránit a ctít, i když se nám to nelíbí, je výsledek voleb. A to brání Klaus, Zeman, Vondruška a další.
Autor:  Martin Bečán, fb 
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Dnes nejprohlíženější