Radačovský: Nemáme štadióny, kúpaliská, ihriská, ale pánov ako Klus či Ondrejcsák trápia iba dráhy pre stíhačky. Je to normálne?
RSS

Radačovský: Nemáme štadióny, kúpaliská, ihriská, ale pánov ako Klus či Ondrejcsák trápia iba dráhy pre stíhačky. Je to normálne?

Bratislava 26. júna 2019 (HSP/Foto:screenshot video)
 
Europoslanec za ĽSNS Miroslav Radačovský sa stal takmer ľudovým hrdinom, keď ešte ako sudca preukázal neovplyvniteľnosť a osobnú odvahu v kauze Veľký Slavkov, kde napriek tlaku spravodlivo rozhodol, hoci to bolo v neprospech prezidenta Kisku. Zastihli sme ho v Národnej rade SR, kde odpovedal na otázky Hlavných správ už ako čerstvý poslanec Európskeho parlamentu
Na snímke europoslanec Miroslav Radačovský
Hlavné správy: Ako vnímate vašu misiu europoslanca v Bruseli?
Radačovský: To sa ukáže až po druhom júli 2019. V Bruseli som už na pár dní bol, musel som si tam vybaviť určité náležitosti a osobné veci, ktoré boli potrebné, aby som tam mohol pôsobiť. Zatiaľ sa mi tam páči, Brusel je pekný.
 
Hlavné správy: Niektoré mainstreamové noviny písali, že sa tam s vami vraj nikto nebude rozprávať…
Radačovský (s úsmevom): Neverím, že by na Slovensku nejaké noviny mohli písať aj takúto nepravdu. Ja si žurnalistov veľmi vážim, a preto vylučujem, že by na Slovensku bolí novinári, ktorí by mohli napísať niečo takéto, lebo to nie je pravda.
 
Hlavné správy: Niektorí novinári však protestujú proti návrhu nového tlačového zákona, ktorý predpokladá prísnejšie tresty pre tých novinárov, ktorí klamú. Čo si o tom myslíte?
Radačovský: Tlačový zákon musí byť taký, aby mohli v médiách pôsobiť novinári, ktorí sú slušní, dôstojní a vychovaní, na úrovni mentálne aj odborne. Ak bude každý žurnalista na vysokej mentálnej úrovni, bude rešpektovať zákon, ctiť ústavu a práva iných, potom nebude potrebný ani tlačový zákon. A my na Slovensku zrejme máme v médiách iba ľudí, ktorí sú rozumovo, mentálne na úrovni, takže oni vlastne ani žiadny mediálny zákon nepotrebujú…
 
Hlavné správy: Pokiaľ ide o nás v Hlavných správach, my nemáme problém ani s doterajším tlačovým zákonom, ani s tým navrhovaným: snažíme sa písať iba pravdu, takže nám je v podstate jedno, v akej podobe ten zákon platí. Ale je zaujímavé ako veľmi niektorým mainstreamovým médiám tá novela prekáža…
Radačovský: Hlavné správy sú podľa mňa jedným z objektívnych médií. Viete vyhodnotiť situáciu správne, viete ju analyzovať. Tým ale nechcem povedať, že pod slnkom nie je miesto aj pre ľudí s názormi, ako má napríklad pán Benčík.
 
Hlavné správy: Spojené štáty americké hľadajú spojencov do koalície proti Iránu. Je to náš veľký vojenský partner, rozvíjame všestrannú spoluprácu s nimi, opäť posielame našich vojakov do Lotyšska na ruské hranice. Nemyslíte, že by sme sa mali pridať aj do protiiránskej koalície a poslať do Perzského zálivu vojsko?
Radačovský: Vojsko by sa nemalo posielať nikam. Ak o päťdesiat rokov, keď tu už my nebudeme, si naši vnuci pozrú film z dnešných čias, a budú na ňom vidieť, ako ľudské bytosti ľubovoľnej farby pokožky chodia poobliekané ako terminátori a so zbraňami, tak si povedia, že tu žili hlupáci a nie normálni ľudia. Ak by sa na nás pozerali bytosti z nejakej inej planéty, povedali by si, že ľudia sa nesnažia o nič iné, len stavať raketové základne, vyvíjať špeciálne zbrane, a možno by si povedali, že nás treba z tejto galaxie vylúčiť. V šesťdesiatych rokoch sme dokázali vyjsť do ulíc, spievať pieseň Imagine od Johna Lennona a hovoriť, že všetci ľudia sú si rovní a sú bratia, a preto je jednoducho neprípustné, že v roku 2019 sa musíme rozprávať o tom, že niekam sa budú vysielať vojská. Prečo? Aby zabíjal človek človeka? Veď to je totálny nezmysel. Prečo dnes už nevznikajú hnutia za svetový mier?
 
Hlavné správy: Čo by malo a mohlo urobiť Slovensko?
Radačovský: V nevadskej púšti postavili Las Vegas. Prečo nie, je to miesto, kde sa dá hrať. V Hollywoode rozprestreli červený koberec. A na malom Slovensku my budeme špekulovať, ako postaviť pristávacie dráhy pre F16-ky. Nemáme štadióny, nemáme kúpaliská, nemáme detské ihriská, máme rozbité cesty, ale páni ako Klus či Ondrejcsák majú hlavný problém ako postaviť dráhy pre stíhačky. Podľa vás je toto normálne? Podľa mňa to normálne nie je. Ak chce niekto rozprávať o demokracii a slobode, musí najprv začať rozprávať o mieri vo svete. A mier vo svete znamená predovšetkým nezbrojiť, nemilitarizovať a nevysielať vojská do iných krajín. Kto chce vyslať vojská na ruské hranice, je podľa mňa vlastizradca.
 
Hlavné správy: V tejto súvislosti, čo si myslíte o novej strane pána Andreja Kisku a jej programe?
Radačovský: Prajem pánovi Kiskovi veľa šťastia, tak ako každému, kto chce vytvoriť niečo nové a urobiť niečo pre Slovensko. Myslím si však, že tak ako doposiaľ, aj teraz má zlých poradcov. Už prvý zlý krok bol, že nazval tú stranu „Za ľudí“. Pretože ak člen komunistickej strany je komunista, ak člen republikánskej strany je republikán, tak potom kto je člen strany „Za ľudí“? Zaľudista? Zaľudák? Zaľuď? Skrátka, podľa mňa ten názov nie je dobrý. A okrem názvu ďalšia vec, ktorá sa ma trochu dotýka, je to, že pán Kiska hovorí, že sú stranou slušných ľudí. Ale ja sa pýtam, keď zhromažďuje slušných ľudí, prečo neoslovil mňa? Ja sa totiž považujem za slušného človeka, tak prečo neoslovil mňa, sudcu, ktorý pôsobil v justícii 37 rokov a 214 dní, ktorý objektívne rozhodoval, a ktorý je národne cítiaci? Ako môže byť jeho strana úspešná, keď ľudí selektuje takýmto spôsobom?
Ivan Lehotský
 
Príspevok Radačovský: Nemáme štadióny, kúpaliská, ihriská, ale pánov ako Klus či Ondrejcsák trápia iba dráhy pre stíhačky. Je to normálne? zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Dnes nejprohlíženější