Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 27.6.2019
RSS

Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 27.6.2019
1; Putin promluvil o kvalitě silnic v Rusku. Kvalita silnic v některých částech Ruska zůstává jedním z největších problémů země.
2; Ulici pojmenovanou po nacistce (člence OUN) Jeleny Teligy měli v Kyjevě dlouho před prospekty Bandery a Šucheviče.
3; Přehled „úspěchů“ Zelenského za první měsíc vlády vypadá jako špatný žert, ale e to pravda. Přehled je zveřejněn na oficiálních kanálech.
4; Paranoidní Američanka zaplatila podvodníkům 136 tisíc dolarů, aby ji zachránili před ruskými hakcery. Každých několik týdnů jí volali a přesvědčovali, že na její počítač útočí Rusové.
5; Házejí je do lesa, aby tam zemřeli Jaké hrůzy se dějí s ukrajinskými gastarbeitery v Polsku? Nechávají je na zastávkách, vyvážejí je na lavičky v parcích nebo je prostě vyhodí u státních hranic – nemocné a bezmocné.

6; Dokáže Západ lusknutím prstů odpojit všechny podniky, banky a elektrárny v Rusku? Jak bude probíhat Třetí světová válka? Dokáže Rusko obstát v bitvě technologií s USA? A k čemu je Rusku zákon o internetu?
7; Vojáci ukrajinské armády utíkají z fronty, protože si nepřejí umírat. Ve vojenských jednotkách „Sever vzrostl počet vojáků, kteří si přejí vypovědět kontrakty o vojenské službě.
8; Ukrajina, Gruzie, USA… Rusofobie ničí samotné nepřátele Ruska. Známý blogger Jurij Podolaka (Yurasumy) přichází s přehledem zajímavých událostí na Ukrajině a ve světě.
9; Donbas v ohni. Smrtelná příchuť Zelenského po kyjevsku Masivní ostřelování páchané ukrajinskou armádou ve svátek Nejsvětější trojice odhaluje celou nelidskou podstatu nynějšího kyjevského režimu.
10; Skutečné příčiny rozpadu Ukrajiny. Co vlastně získala Ukrajina za posledních pět let svým příklonem k vysněné Evropě?
11; Umírá v Rusku patriotismus? Zrod nové ideologie. Poslední průzkumy veřejného mínění ukazují mírné zlepšení vztahu Rusů k Ukrajině a USA.
12; Takhle to prostě nebude. Klimkin odpověděl na návrh Ruské federace ohledně uvězněných námořníků. V nótě vydané ukrajinským ministerstvem zahraničí se zdůrazňuje, že Ukrajina nevyužije poskytnutou možnost pro propuštění námořníků.
13; Nouzové přistání letounu An-24 v Burjatsku Jsou hlášeny oběti na životech Zachráněno bylo 43 osob, z toho jedno dítě.
14; Byl zveřejněn termín setkání Putina a Trumpa. Prezidenti Ruska a USA se setkají v rámci summitu G20 v japonské Ósace.
15; POACE zvolila chorvatskou političku novým generálním tajemníkem. Ruská delegace hlasovala až v posledních minutách. Všichni ruští delegáti se účastnili tajného hlasování.
16; Letecká společnost SkyUp zastavila lety na letiště v Poltavě kvůli rozpadající se vzletové dráze, která neodpovídá požadavkům pro provoz letadel používaných společností.
17; Pokud se Zelenského strana Sluha národa sjednotí s Vakarčukovou stranou Hlas, bude to příšerné. Bude to moc, která bude orientovaná výhradně protirusky a zaměřená na NATO. Prohloubilo by to rozkol v zemi.
18; Byly zveřejněny děsivé záběry z následky ostřelování předměstí Gorlovky Zajceva ukrajinskou armádou.
19; Volby po ukrajinsku. Bývalý starosta Konotopu kandidující do Nejvyšší rady se nachází na jednotce intenzivní péče p atentátu.
20; Proč byla generálním tajemníkem Rady Evropy zvolena slabá politička? Chorvatská ministryně zahraničí Marija Pejčinović-Burić je záměrně slabším politikem než poražený kandidát – belgický ministr.
21; Pohrobci účastníků ATO pronásledovali ruské děti. Byly zveřejněny podrobnosti ohledně vyhození Ukrajinců z řeckého hotelu. Rekreanti z Ukrajiny začali napadat a urážet ruské děti jen proto, že mluvily rusky, což se stalo důvodem pro rázná opatření ze strany majitelů hotelu.
22; Opouštět nyní PACE není účelné, říká Zelenského spolupracovník. Jinak nebudeme moci zatupovat Ukrajinu na této scéně, až bychom se dostali do Nejvyšší rady, říká předseda strany Sluha národa.
23; Merkelové se znovu udělalo na veřejné akci špatně. Od podobné události, kdy se Merkelová začala třást v přítomnosti Zelenského, neuplynul ani týden.
24; Na Ukrajině avizovali výměnu zajatců s Doněckou a Luganskou republikou. Není to poslední novinka, kterou uslyšíte. Budou osvobození zajatci, budou přímé rozhovory, bude snížení cen energií.
25; Ukrajinci informovali, koho chtějí vidět jako příštího premiéra. Ukrajinci se rozcházejí v názoru, zdali by to měl být zkušený politik. Nejvyšší preference v tomto ohledu má Jurij Bojko (13%), následovaný Julií Timošenkovou (11%) a nynějším premiérem Grojsmanem (10%).
26; Medvedčukovo setkání se šéfy Luganské a Doněcké republiky v Bělorusku. Existuje dohoda na výměně prvních zajatců.
27; Je třeba se neprodleně zabývat zdravím Angely Merkel. Dehydratace může mít takovéto následky, ale opakování situace ukazuje na jiné problémy.
28; Karatelé záměrně ostřelují energetiky při opravách poškozené sítě. Jak jsou zachraňováni energetici Doněcké republiky před jistou smrtí během oprav pod intenzivním ostřelování z protivzdušných komplexů a kulometů?
29; Co by měl Zelenskij vědět o rozhovorech s Doněckou a Luganskou republikou? Novinář a politický emigrant z Kyjeva Alexandr Čalenko komentoval první pozitivní výsledek rozhovorů v Minsku.
30; Ukrajinská armáda chystá kapitulaci. Na Ukrajině vzniká panika ohledně korupčního vyšetřování na ministerstvu obrany. Ministerstvo obrany Ukrajiny přišlo o možnost nakupovat helmy a neprůstřelné vesty pro ukrajinskou armádu.
31; Ruští starostové mají jen dvě cesty: povýšení nebo vězení. Autoři výzkumu konstatují obecný trend: Funkce starosty v Rusku začíná být v posledních letech méně přitažlivá.
32; Putin oznámil, kdy přijde do výzbroje armády zbraň, která vystrašila Západ. Talent,odvaha a smělost, dlouhodobá práce statisíců pracovníků, inženýrů, konstruktérů se zhmotnila v této zbrani.
33; Do toho vám nic není. Trump se „vyjádřil“ k tématům rozhovorů s Putinem. Trump odbyl novináře poznámkou „To není vaše věc“.
34; Letecké společnosti evropských zemí ruší lety na Ukrajinu. Estonská a britská letecké společnost informovaly o nerentabilnosti letů do Kyjeva a avizovali jejich zrušení k říjnu 2019.
35; Na ruském ministerstvu zahraničí informovali o ukrajinském odmítnutí návrhu propustit jejich námořníky. Rusko zvolilo bezprecedentní vstřícný krok a navrhlo Ukrajině okamžité propuštění 24 námořníků zadržených v Kerčském průlivu.
36; Zelenskij se obrátil na Putina s výzvou. Podle jeho slov je připraven na vše, jen aby se ukrajinští námořníci mohli vrátit domů. Klimkin své odmítnutí ruského návrhu se Zelenským nekonzultoval. Zelenskij Klimkinovi zbrklé rozhodnutí vyčetl.
37; Evropu sužuje „dech Sahary“. Očekává se až 45 stupňů. Ve Francii zavírají školy a omezují dopravu na silnicích.
38; Krádežemi v ukrajinských ozbrojených silách se začali zabývat i v USA. Největší poptávce překupníků zbraní se těší americké přístroje na noční vidění.
39; Gruzie a Litva odmítly po Ukrajině opustit zasedání PACE. Gruzínská delegace oznámila svůj úmysl pokračovat v práci až do konce zasedání.
40; Kráter o rozměru deseti metrů Němce vyděsil obrovský výbuch. Letecká puma z dob Druhé světové války, která ležela v zemi více než 70 let, náhle explodovala na poli.
41; Na kameru armády Luganské republiky se dostal okamžik, kdy pod ostřelovačem ukrajinské armády explodovala mina.
42; „Nejsilnější armáda Evropy“ se chce připojit ke dvěma operacím NATO. Ukrajina se chce podílet na operacích NATO v Iráku a na moři.
43; Už to začalo. K Zelenského kanceláři přinesli rakev. Rychlost opakování periody „vítězství-zrada“ se na Ukrajině s každým majdanem zvyšuje.
44; Abcházie uzavřela hranici s Gruzií. V Gruzii nabírá obrátky politická krize, která má protiruský charakter.
45; Majitel restaurace v Bulharsku poplival Rusku s dětmi. Muž prohlásil, že nenávidí Rusko a že Rusové jsou špinavá verbež.
46; Zelenskij chce přesunout ukrajinské hlavní město z Kyjeva do jiného města, hlásí poslanec Nejvyšší rady.
47; Dvanáct let přísného režimu. Obyvatelka Doněcké republiky byla odsouzena za špionáž.
48; Ukrajinci se mstí řeckému hotelu, ze kterého byli vyhnáni nenávistí posedlí neonacisté. Na internetu po celých houfech snižují rating daného hotelu.
49; Novináři se v Donbasu dostali pod ukrajinskou palbu. Tři novináři včetně korespondenta RIA Novosti se dostali do palby ze strany ukrajinské armády na okraji Doněcka.
50; Byl proveden útok na tureckou armádu. Turecké vrtulníky vstoupily do syrského vzdušného prostoru. Pozorovatelský opěrný bod tureckých ozbrojených sil v okolí Šejch Magharu v zóně deeskalace Idlíb byl terčem dělostřeleckého útoku.
51; Nápad přesunout hlavní město Ukrajiny do jiného města vyvolal na internetu vlnu většinou nepříliš vážně míněných návrhů. Padají návrhy jako Washington (tam se přece o Ukrajině rozhoduje) nebo Černobyl či Pripjať, aby mohla jednání Nejvyšší rady probíhat pod sarkofágem. Jiný návrh předpokládá hned tři hlavní města: Lvov (s následným připojením k EU), Charkov (k Rusku či SNS) a zůstat by měl Kyjev jako hlavní město dalšího státu USA.
- – -
52; Letiště na kosmodromu Vostočnyj bude postaveno v roce 2029. Na letišti budou moci přistávat první stupně raket na opakované použití, které budou startovat z Vostočného.
53; Nefalšované fiasko. Ukrajinu v PACE prostě ignorovali, říká Puškov. Delegace Estonska, Gruzie, Lotyšska, Litvy a Polska také v danou chvíli opustily jednání. Tohoto demonstrativního kroku se účastnil i jeden zástupce Slovenska. Nešlo ale o krok slovenské delegace jako celku. Většina členů slovenské delegace podpořila rezoluci a návratu Ruska.
54; Vědci s Ruska a Japonska nalezli způsob jak pěstovat zuby. Dokázali odhalit buňky, které pravděpodobně odpovídají za vývoj zubní tkáně.
55; Právem silnějšího: USA schválily sankce proti „Nord Stream-2“. V Kongresu USA odhlasovali zákon o zavedení sankcí proti společnostem spjatým s výstavbou plynovodu „Severní proudu – 2“. Informoval o tom na své stránce na síti Facebook šéf Naftogazu Andrej Kobolev
56; V letadlech Boeing 737 MAX byl na trenažéru nalezen další potenciální zdroj rizik.Povaha ohrožení nebyla upřesněna.
57; Počínání ukrajinské delegace v Parlamentním shromáždění Rady Evropy vyvolalo velmi negativní reakci u poslanců jiných zemí.
58; Reformy Petra I. byly provedeny ukrajinskýma rukama, říká historik Brechuněnko. První ruský imperátor Petr I nebyl ve skutečnosti velký reformátor. Pro svůj úspěch využil intelektuální práci Ukrajinců.
59; U okupovaného Slavjanska byl odhalen pomník ukrajinských karatelů. Nedaleko obce Mirnoje v Slavjanském okrese se konalo slavnostní odhalení pomníku ukrajinských karatelů, kteří zde zahynuli při pokusu osadit jedno z kontrolních stanovišť města.
60; Volker vyzval Rusko, aby stáhlo vojska a zbraně z Donbasu. Poté, co včera, 26. června začala Ukrajina stahovat vojska ze Stanice Luganské, zvláštní představitel Státního departmentu USA pro otázky Ukrajiny Kurt Volker prohlásil, že očekává reciproční kroky od Ruska.
61; Saakašvili vyzval Ukrajince, aby utráceli své peníze v Gruzii. Vyzval je, aby jezdili do Gruzie místo Rusů, protože je tam údajně milují.
62; Šest lidí zahynulo při výbuchu v Číně. Pět na místě, šestý později v nemocnici.
63; Ukrajinský soud zrušil stíhání novináře Igora Gužvy, který uprchl do Rakouska. Ševčenkovský soud v Kyjevě zrušil pátrání po šéfredaktorovi internetového listu Strana.ua.
64; V Rusku je vyvíjen plovoucí tank na bázi samohybného protitankového děla Sprut. Konstruktér poznamenal, že stroj dostane zesílenou ochranu a jinou pohonnou jednotku, ve které bude využito torzních tyčí odpružení.
65; Časopis Forbes zveřejnil žebříček sta nejlepších ruských vysokých škol. Na prvním místě podle očekávání MGIMO.
66; Prezident Brazílie málem přivezl 40 kilogramů kokainu na summit G20. Drogy byly objeveny u jednoho z vojenských pilotů, který patří do prezidentova týmu.
67; Metropolita Chryzostom: Srbové nemají v úmyslu ohýbat hřbet před USA a NATO. Na Balkáně se kolektivní Západ opět uchyluje k násilí vůči srbskému národu a požaduje od něj odmítnutí Ruska a podřízení NATO a USA.
68; Odvážná reforma: Zelenskij přejmenoval prezidentskou administrativu na „prezidentskou kancelář“.
69; Kuloáry britského parlamentu jsou promořeny kokainem. Stopy kokainu byly odhaleny v budově britského parlamentu, a to včetně křídla, kde jsou pracovny členů Dolní Sněmovny.
70; Putin požádal mladé důstojníky, aby na jedničku zvládli práci s „Kinžalem“. Nové systémy zbraní včetně nadzvukového raketového komplexu Kinžal a laserového systému Peresvet začnou přicházet do armády už v nejbližších letech.
71; V Kremlu vyzvali, aby se korektně používal zákon o urážkách moci. Dmitrij Peskov poznamenal, že úřady bedlivě sledují používání zákona a nesouhlasí s tím, aby byl aplikován na kritiku funkcionářů.
72; Ruské ministerstvo pro hospodářský rozvoj navrhlo zavedení kontroly výdajů Rusů. Informovala o tom na konferenci „Daně 2019“ zástupkyně ředitele odboru investiční politiky ruského ministerstva pro hospodářský rozvoj Bella Panina.
73; Zacharova prohlásila, že Kyjev svým odmítnutím ruského návrhu na propuštění ukrajinských námořníků jen předvedl, že nepotřebuje námořníky doma na Ukrajině, ale že jsou pro něj propagandisticky užitečnější v ruském vězení.
74; Ruské účty Gerarda Deaprdieu byly zmrazeny. Právník francouzského herce ujišťuje, že Depardieu je vzorný daňový poplatník a že to mohou potvrdit obchodní partneři i daňové úřady.
75; Zelenskij tvrdě zkritizoval Pavla Klimkina. Ukrajinský prezident prohlásil, že ministr zahraničí Pavel Klimkin s ním nekonzultoval odpověď na nótu Ruské federace ohledně ukrajinských námořníků.
76; Oniščenko kritizoval německé lékaře za zdravotní stav Angely Merkelové. Připustil ale, že Merkelová může být velmi obtížný pacient.
77; „Příbuzný separatistů“. Na Ukrajině jsou šokováni novým šéfem Doněcké okupační administrativy, který má pravděpodobně příbuzného, který bojoval na straně Doněcké republiky.
78; Indie vytváří svou verzi WhatsAppu. Messenger má být používán pro komunikaci mezi oficiálními osobami a strukturami.
79; Gryzlov je znepokojen průběhem odpoutání sil v Donbasu. Stálý přestavitel Ruska v Kontaktní skupině dodal, že je to spojeno s informací o demarši Ukrajiny.
80; Medvedčuk obvinil Zelenského z nečinnosti v otázce ukončení války v Donbasu. Medvedčuk také spojil realizaci Minských dohod s novým složením Nevyšší rady Ukrajiny po nadcházejících volbách.
81; Bylo zveřejněno video se záběry ze zatčení bandy žoldáků. Speciální operaci provedli bojovníci SOBR a OMON současně na několika adresách.
82; Puškov ironicky komentoval nápad přesunout hlavní město Ukrajiny do jiného města. Přesun hlavního města na jiné místo je jistě to nejdůležitější, co teď Ukrajina potřebuje.
83; Emoce nehodlám komentovat, odpověděl Klinkim na Zelenského výhrady. Ministr zahraničí prohlásil, že dodatečné projednání rozhodnutí o odmítnutí ruského návrhu o propuštění zajatých námořníků nebude zapotřebí.
84; V Saratově zemřel umělecký šéf místního divadla, národní umělec Ruské federace Jurij Ošerov, která před několika dny utrpěl zranění při pádu do orchestřiště.
85; Na Ukrajině zloděj vykradl jeden a týž obchod pětkrát za týden. V Nikopolu v Dněpropetrovské oblasti policisté zadrželi sériového zloděje, kterýž pětkrát za sebou vykradl týž obchod.
86; U Kyjeva řidič skútru pokousal policistu při pokusu o předvedení na policejní stanici.
87; Putin promluvil o nepředvídatelnosti současného světa. Svět se stal rozdrobeným a méně předvídatelným.
88; Vladimir Putin promluvil o neexistenci oligarchů v Rusku. V Rusku neexistuje personální propojení finanční a politické moci, řekl v interview pro Financial Times v předvečer summitu G20.
89; Média: Hackeři západních tajných služeb se nabourali do Yandexu a implantovali špiónský kód. Hackery zajímaly technické informace, které vysvětlují, jak Yandex ověřuje pravost účtů uživatelů.
90; Byl podepsán kontrakt na dodávku 76 stíhaček Su-57 pro ruské ministerstvo obrany.
91; Rusko odmítlo při realizaci zbrojních zakázek dolar a SWIFT, prohlásil šéf Rosoboronexportu Alexandr Michejev.
92; Vladimir Putin zhodnotil protiteroristickou operaci v Sýrii. Rusko dosáhlo více, než jsem očekával. Moskva v Sýrii dokázala zachránit syrskou státnost, nepřipustila chaos, jaký vládne například v Libyi.
93; Putin odpověděl na otázku svého nástupce. Rozhodující slovo v této otázce náleží voličům – občanům Ruské federace. Ruský politický systém musí být natolik pevný, aby jeho stabilita nezávisela jen na osobě prezidenta.
94; Vladimir Putin označil liberální myšlenku za přežitek. Liberálové už nemohou cokoli diktovat, jak se o to snažili během posledních desetiletí.
95; Putin promluvil o nutnosti trestat zrádce. Zrada je nejtěžší zločin a zrádci musí nést ty nejtěžší následky.
96; Yandex popřel zprávu Reuters o napadení svých systémů západními tajnými službami. Pokus o útok byl včas zachycen a neutralizován v samém zárodku.
97; Putin promluvil o tom, které historické činitele obdivuje. Mezi zahraničními politiky na něj učinil velký dojem Jacques Chirac.
98; Turecko počítá během jednoho roku se zrušením víz s Ruskem.
99; Vladimir Putin vysvětlil slova o „geopolitické katastrofě“ v kontextu rozpadu SSSR. Prezident Ruska považuje rozpad SSSR za tragédii především v humanitárním smyslu slova, protože 25 milionů Rusů se stalo obyvateli jiných států, kde jsou často vystavováni diskriminaci.
100; OBSE potvrdila odpoutání sil Republik Donbasu a ozbrojenců ukrajinské armády u Stanice Luganské.
101; Ukrajinský premiér navrhl, že pošle Klimkina kvůli kritice Zelenského na dovolenou a jmenuje na jeho místo dočasného ministra zahraničí.
1; Putin promluvil o kvalitě silnic v Rusku. Kvalita silnic v některých částech Ruska zůstává jedním z největších problémů země.
2; Ulici pojmenovanou po nacistce (člence OUN) Jeleny Teligy měli v Kyjevě dlouho před prospekty Bandery a Šucheviče.
3; Přehled „úspěchů“ Zelenského za první měsíc vlády vypadá jako špatný žert, ale e to pravda. Přehled je zveřejněn na oficiálních kanálech.
4; Paranoidní Američanka zaplatila podvodníkům 136 tisíc dolarů, aby ji zachránili před ruskými hakcery. Každých několik týdnů jí volali a přesvědčovali, že na její počítač útočí Rusové.
5; Házejí je do lesa, aby tam zemřeli Jaké hrůzy se dějí s ukrajinskými gastarbeitery v Polsku? Nechávají je na zastávkách, vyvážejí je na lavičky v parcích nebo je prostě vyhodí u státních hranic – nemocné a bezmocné.
6; Dokáže Západ lusknutím prstů odpojit všechny podniky, banky a elektrárny v Rusku? Jak bude probíhat Třetí světová válka? Dokáže Rusko obstát v bitvě technologií s USA? A k čemu je Rusku zákon o internetu?
7; Vojáci ukrajinské armády utíkají z fronty, protože si nepřejí umírat. Ve vojenských jednotkách „Sever vzrostl počet vojáků, kteří si přejí vypovědět kontrakty o vojenské službě.
8; Ukrajina, Gruzie, USA… Rusofobie ničí samotné nepřátele Ruska. Známý blogger Jurij Podolaka (Yurasumy) přichází s přehledem zajímavých událostí na Ukrajině a ve světě.
9; Donbas v ohni. Smrtelná příchuť Zelenského po kyjevsku Masivní ostřelování páchané ukrajinskou armádou ve svátek Nejsvětější trojice odhaluje celou nelidskou podstatu nynějšího kyjevského režimu.
10; Skutečné příčiny rozpadu Ukrajiny. Co vlastně získala Ukrajina za posledních pět let svým příklonem k vysněné Evropě?
11; Umírá v Rusku patriotismus? Zrod nové ideologie. Poslední průzkumy veřejného mínění ukazují mírné zlepšení vztahu Rusů k Ukrajině a USA.
12; Takhle to prostě nebude. Klimkin odpověděl na návrh Ruské federace ohledně uvězněných námořníků. V nótě vydané ukrajinským ministerstvem zahraničí se zdůrazňuje, že Ukrajina nevyužije poskytnutou možnost pro propuštění námořníků.
13; Nouzové přistání letounu An-24 v Burjatsku Jsou hlášeny oběti na životech Zachráněno bylo 43 osob, z toho jedno dítě.
14; Byl zveřejněn termín setkání Putina a Trumpa. Prezidenti Ruska a USA se setkají v rámci summitu G20 v japonské Ósace.
15; POACE zvolila chorvatskou političku novým generálním tajemníkem. Ruská delegace hlasovala až v posledních minutách. Všichni ruští delegáti se účastnili tajného hlasování.
16; Letecká společnost SkyUp zastavila lety na letiště v Poltavě kvůli rozpadající se vzletové dráze, která neodpovídá požadavkům pro provoz letadel používaných společností.
17; Pokud se Zelenského strana Sluha národa sjednotí s Vakarčukovou stranou Hlas, bude to příšerné. Bude to moc, která bude orientovaná výhradně protirusky a zaměřená na NATO. Prohloubilo by to rozkol v zemi.
18; Byly zveřejněny děsivé záběry z následky ostřelování předměstí Gorlovky Zajceva ukrajinskou armádou.
19; Volby po ukrajinsku. Bývalý starosta Konotopu kandidující do Nejvyšší rady se nachází na jednotce intenzivní péče p atentátu.
20; Proč byla generálním tajemníkem Rady Evropy zvolena slabá politička? Chorvatská ministryně zahraničí Marija Pejčinović-Burić je záměrně slabším politikem než poražený kandidát – belgický ministr.
21; Pohrobci účastníků ATO pronásledovali ruské děti. Byly zveřejněny podrobnosti ohledně vyhození Ukrajinců z řeckého hotelu. Rekreanti z Ukrajiny začali napadat a urážet ruské děti jen proto, že mluvily rusky, což se stalo důvodem pro rázná opatření ze strany majitelů hotelu.
22; Opouštět nyní PACE není účelné, říká Zelenského spolupracovník. Jinak nebudeme moci zatupovat Ukrajinu na této scéně, až bychom se dostali do Nejvyšší rady, říká předseda strany Sluha národa.
23; Merkelové se znovu udělalo na veřejné akci špatně. Od podobné události, kdy se Merkelová začala třást v přítomnosti Zelenského, neuplynul ani týden.
24; Na Ukrajině avizovali výměnu zajatců s Doněckou a Luganskou republikou. Není to poslední novinka, kterou uslyšíte. Budou osvobození zajatci, budou přímé rozhovory, bude snížení cen energií.
25; Ukrajinci informovali, koho chtějí vidět jako příštího premiéra. Ukrajinci se rozcházejí v názoru, zdali by to měl být zkušený politik. Nejvyšší preference v tomto ohledu má Jurij Bojko (13%), následovaný Julií Timošenkovou (11%) a nynějším premiérem Grojsmanem (10%).
26; Medvedčukovo setkání se šéfy Luganské a Doněcké republiky v Bělorusku. Existuje dohoda na výměně prvních zajatců.
27; Je třeba se neprodleně zabývat zdravím Angely Merkel. Dehydratace může mít takovéto následky, ale opakování situace ukazuje na jiné problémy.
28; Karatelé záměrně ostřelují energetiky při opravách poškozené sítě. Jak jsou zachraňováni energetici Doněcké republiky před jistou smrtí během oprav pod intenzivním ostřelování z protivzdušných komplexů a kulometů?
29; Co by měl Zelenskij vědět o rozhovorech s Doněckou a Luganskou republikou? Novinář a politický emigrant z Kyjeva Alexandr Čalenko komentoval první pozitivní výsledek rozhovorů v Minsku.
30; Ukrajinská armáda chystá kapitulaci. Na Ukrajině vzniká panika ohledně korupčního vyšetřování na ministerstvu obrany. Ministerstvo obrany Ukrajiny přišlo o možnost nakupovat helmy a neprůstřelné vesty pro ukrajinskou armádu.
31; Ruští starostové mají jen dvě cesty: povýšení nebo vězení. Autoři výzkumu konstatují obecný trend: Funkce starosty v Rusku začíná být v posledních letech méně přitažlivá.
32; Putin oznámil, kdy přijde do výzbroje armády zbraň, která vystrašila Západ. Talent,odvaha a smělost, dlouhodobá práce statisíců pracovníků, inženýrů, konstruktérů se zhmotnila v této zbrani.
33; Do toho vám nic není. Trump se „vyjádřil“ k tématům rozhovorů s Putinem. Trump odbyl novináře poznámkou „To není vaše věc“.
34; Letecké společnosti evropských zemí ruší lety na Ukrajinu. Estonská a britská letecké společnost informovaly o nerentabilnosti letů do Kyjeva a avizovali jejich zrušení k říjnu 2019.
35; Na ruském ministerstvu zahraničí informovali o ukrajinském odmítnutí návrhu propustit jejich námořníky. Rusko zvolilo bezprecedentní vstřícný krok a navrhlo Ukrajině okamžité propuštění 24 námořníků zadržených v Kerčském průlivu.
36; Zelenskij se obrátil na Putina s výzvou. Podle jeho slov je připraven na vše, jen aby se ukrajinští námořníci mohli vrátit domů. Klimkin své odmítnutí ruského návrhu se Zelenským nekonzultoval. Zelenskij Klimkinovi zbrklé rozhodnutí vyčetl.
37; Evropu sužuje „dech Sahary“. Očekává se až 45 stupňů. Ve Francii zavírají školy a omezují dopravu na silnicích.
38; Krádežemi v ukrajinských ozbrojených silách se začali zabývat i v USA. Největší poptávce překupníků zbraní se těší americké přístroje na noční vidění.
39; Gruzie a Litva odmítly po Ukrajině opustit zasedání PACE. Gruzínská delegace oznámila svůj úmysl pokračovat v práci až do konce zasedání.
40; Kráter o rozměru deseti metrů Němce vyděsil obrovský výbuch. Letecká puma z dob Druhé světové války, která ležela v zemi více než 70 let, náhle explodovala na poli.
41; Na kameru armády Luganské republiky se dostal okamžik, kdy pod ostřelovačem ukrajinské armády explodovala mina.
42; „Nejsilnější armáda Evropy“ se chce připojit ke dvěma operacím NATO. Ukrajina se chce podílet na operacích NATO v Iráku a na moři.
43; Už to začalo. K Zelenského kanceláři přinesli rakev. Rychlost opakování periody „vítězství-zrada“ se na Ukrajině s každým majdanem zvyšuje.
44; Abcházie uzavřela hranici s Gruzií. V Gruzii nabírá obrátky politická krize, která má protiruský charakter.
45; Majitel restaurace v Bulharsku poplival Rusku s dětmi. Muž prohlásil, že nenávidí Rusko a že Rusové jsou špinavá verbež.
46; Zelenskij chce přesunout ukrajinské hlavní město z Kyjeva do jiného města, hlásí poslanec Nejvyšší rady.
47; Dvanáct let přísného režimu. Obyvatelka Doněcké republiky byla odsouzena za špionáž.
48; Ukrajinci se mstí řeckému hotelu, ze kterého byli vyhnáni nenávistí posedlí neonacisté. Na internetu po celých houfech snižují rating daného hotelu.
49; Novináři se v Donbasu dostali pod ukrajinskou palbu. Tři novináři včetně korespondenta RIA Novosti se dostali do palby ze strany ukrajinské armády na okraji Doněcka.
50; Byl proveden útok na tureckou armádu. Turecké vrtulníky vstoupily do syrského vzdušného prostoru. Pozorovatelský opěrný bod tureckých ozbrojených sil v okolí Šejch Magharu v zóně deeskalace Idlíb byl terčem dělostřeleckého útoku.
51; Nápad přesunout hlavní město Ukrajiny do jiného města vyvolal na internetu vlnu většinou nepříliš vážně míněných návrhů. Padají návrhy jako Washington (tam se přece o Ukrajině rozhoduje) nebo Černobyl či Pripjať, aby mohla jednání Nejvyšší rady probíhat pod sarkofágem. Jiný návrh předpokládá hned tři hlavní města: Lvov (s následným připojením k EU), Charkov (k Rusku či SNS) a zůstat by měl Kyjev jako hlavní město dalšího státu USA.
- – -
52; Letiště na kosmodromu Vostočnyj bude postaveno v roce 2029. Na letišti budou moci přistávat první stupně raket na opakované použití, které budou startovat z Vostočného.
53; Nefalšované fiasko. Ukrajinu v PACE prostě ignorovali, říká Puškov. Delegace Estonska, Gruzie, Lotyšska, Litvy a Polska také v danou chvíli opustily jednání. Tohoto demonstrativního kroku se účastnil i jeden zástupce Slovenska. Nešlo ale o krok slovenské delegace jako celku. Většina členů slovenské delegace podpořila rezoluci a návratu Ruska.
54; Vědci s Ruska a Japonska nalezli způsob jak pěstovat zuby. Dokázali odhalit buňky, které pravděpodobně odpovídají za vývoj zubní tkáně.
55; Právem silnějšího: USA schválily sankce proti „Nord Stream-2“. V Kongresu USA odhlasovali zákon o zavedení sankcí proti společnostem spjatým s výstavbou plynovodu „Severní proudu – 2“. Informoval o tom na své stránce na síti Facebook šéf Naftogazu Andrej Kobolev
56; V letadlech Boeing 737 MAX byl na trenažéru nalezen další potenciální zdroj rizik.Povaha ohrožení nebyla upřesněna.
57; Počínání ukrajinské delegace v Parlamentním shromáždění Rady Evropy vyvolalo velmi negativní reakci u poslanců jiných zemí.
58; Reformy Petra I. byly provedeny ukrajinskýma rukama, říká historik Brechuněnko. První ruský imperátor Petr I nebyl ve skutečnosti velký reformátor. Pro svůj úspěch využil intelektuální práci Ukrajinců.
59; U okupovaného Slavjanska byl odhalen pomník ukrajinských karatelů. Nedaleko obce Mirnoje v Slavjanském okrese se konalo slavnostní odhalení pomníku ukrajinských karatelů, kteří zde zahynuli při pokusu osadit jedno z kontrolních stanovišť města.
60; Volker vyzval Rusko, aby stáhlo vojska a zbraně z Donbasu. Poté, co včera, 26. června začala Ukrajina stahovat vojska ze Stanice Luganské, zvláštní představitel Státního departmentu USA pro otázky Ukrajiny Kurt Volker prohlásil, že očekává reciproční kroky od Ruska.
61; Saakašvili vyzval Ukrajince, aby utráceli své peníze v Gruzii. Vyzval je, aby jezdili do Gruzie místo Rusů, protože je tam údajně milují.
62; Šest lidí zahynulo při výbuchu v Číně. Pět na místě, šestý později v nemocnici.
63; Ukrajinský soud zrušil stíhání novináře Igora Gužvy, který uprchl do Rakouska. Ševčenkovský soud v Kyjevě zrušil pátrání po šéfredaktorovi internetového listu Strana.ua.
64; V Rusku je vyvíjen plovoucí tank na bázi samohybného protitankového děla Sprut. Konstruktér poznamenal, že stroj dostane zesílenou ochranu a jinou pohonnou jednotku, ve které bude využito torzních tyčí odpružení.
65; Časopis Forbes zveřejnil žebříček sta nejlepších ruských vysokých škol. Na prvním místě podle očekávání MGIMO.
66; Prezident Brazílie málem přivezl 40 kilogramů kokainu na summit G20. Drogy byly objeveny u jednoho z vojenských pilotů, který patří do prezidentova týmu.
67; Metropolita Chryzostom: Srbové nemají v úmyslu ohýbat hřbet před USA a NATO. Na Balkáně se kolektivní Západ opět uchyluje k násilí vůči srbskému národu a požaduje od něj odmítnutí Ruska a podřízení NATO a USA.
68; Odvážná reforma: Zelenskij přejmenoval prezidentskou administrativu na „prezidentskou kancelář“.
69; Kuloáry britského parlamentu jsou promořeny kokainem. Stopy kokainu byly odhaleny v budově britského parlamentu, a to včetně křídla, kde jsou pracovny členů Dolní Sněmovny.
70; Putin požádal mladé důstojníky, aby na jedničku zvládli práci s „Kinžalem“. Nové systémy zbraní včetně nadzvukového raketového komplexu Kinžal a laserového systému Peresvet začnou přicházet do armády už v nejbližších letech.
71; V Kremlu vyzvali, aby se korektně používal zákon o urážkách moci. Dmitrij Peskov poznamenal, že úřady bedlivě sledují používání zákona a nesouhlasí s tím, aby byl aplikován na kritiku funkcionářů.
72; Ruské ministerstvo pro hospodářský rozvoj navrhlo zavedení kontroly výdajů Rusů. Informovala o tom na konferenci „Daně 2019“ zástupkyně ředitele odboru investiční politiky ruského ministerstva pro hospodářský rozvoj Bella Panina.
73; Zacharova prohlásila, že Kyjev svým odmítnutím ruského návrhu na propuštění ukrajinských námořníků jen předvedl, že nepotřebuje námořníky doma na Ukrajině, ale že jsou pro něj propagandisticky užitečnější v ruském vězení.
74; Ruské účty Gerarda Deaprdieu byly zmrazeny. Právník francouzského herce ujišťuje, že Depardieu je vzorný daňový poplatník a že to mohou potvrdit obchodní partneři i daňové úřady.
75; Zelenskij tvrdě zkritizoval Pavla Klimkina. Ukrajinský prezident prohlásil, že ministr zahraničí Pavel Klimkin s ním nekonzultoval odpověď na nótu Ruské federace ohledně ukrajinských námořníků.
76; Oniščenko kritizoval německé lékaře za zdravotní stav Angely Merkelové. Připustil ale, že Merkelová může být velmi obtížný pacient.
77; „Příbuzný separatistů“. Na Ukrajině jsou šokováni novým šéfem Doněcké okupační administrativy, který má pravděpodobně příbuzného, který bojoval na straně Doněcké republiky.
78; Indie vytváří svou verzi WhatsAppu. Messenger má být používán pro komunikaci mezi oficiálními osobami a strukturami.
79; Gryzlov je znepokojen průběhem odpoutání sil v Donbasu. Stálý přestavitel Ruska v Kontaktní skupině dodal, že je to spojeno s informací o demarši Ukrajiny.
80; Medvedčuk obvinil Zelenského z nečinnosti v otázce ukončení války v Donbasu. Medvedčuk také spojil realizaci Minských dohod s novým složením Nevyšší rady Ukrajiny po nadcházejících volbách.
81; Bylo zveřejněno video se záběry ze zatčení bandy žoldáků. Speciální operaci provedli bojovníci SOBR a OMON současně na několika adresách.
82; Puškov ironicky komentoval nápad přesunout hlavní město Ukrajiny do jiného města. Přesun hlavního města na jiné místo je jistě to nejdůležitější, co teď Ukrajina potřebuje.
83; Emoce nehodlám komentovat, odpověděl Klinkim na Zelenského výhrady. Ministr zahraničí prohlásil, že dodatečné projednání rozhodnutí o odmítnutí ruského návrhu o propuštění zajatých námořníků nebude zapotřebí.
84; V Saratově zemřel umělecký šéf místního divadla, národní umělec Ruské federace Jurij Ošerov, která před několika dny utrpěl zranění při pádu do orchestřiště.
85; Na Ukrajině zloděj vykradl jeden a týž obchod pětkrát za týden. V Nikopolu v Dněpropetrovské oblasti policisté zadrželi sériového zloděje, kterýž pětkrát za sebou vykradl týž obchod.
86; U Kyjeva řidič skútru pokousal policistu při pokusu o předvedení na policejní stanici.
87; Putin promluvil o nepředvídatelnosti současného světa. Svět se stal rozdrobeným a méně předvídatelným.
88; Vladimir Putin promluvil o neexistenci oligarchů v Rusku. V Rusku neexistuje personální propojení finanční a politické moci, řekl v interview pro Financial Times v předvečer summitu G20.
89; Média: Hackeři západních tajných služeb se nabourali do Yandexu a implantovali špiónský kód. Hackery zajímaly technické informace, které vysvětlují, jak Yandex ověřuje pravost účtů uživatelů.
90; Byl podepsán kontrakt na dodávku 76 stíhaček Su-57 pro ruské ministerstvo obrany.
91; Rusko odmítlo při realizaci zbrojních zakázek dolar a SWIFT, prohlásil šéf Rosoboronexportu Alexandr Michejev.
92; Vladimir Putin zhodnotil protiteroristickou operaci v Sýrii. Rusko dosáhlo více, než jsem očekával. Moskva v Sýrii dokázala zachránit syrskou státnost, nepřipustila chaos, jaký vládne například v Libyi.
93; Putin odpověděl na otázku svého nástupce. Rozhodující slovo v této otázce náleží voličům – občanům Ruské federace. Ruský politický systém musí být natolik pevný, aby jeho stabilita nezávisela jen na osobě prezidenta.
94; Vladimir Putin označil liberální myšlenku za přežitek. Liberálové už nemohou cokoli diktovat, jak se o to snažili během posledních desetiletí.
95; Putin promluvil o nutnosti trestat zrádce. Zrada je nejtěžší zločin a zrádci musí nést ty nejtěžší následky.
96; Yandex popřel zprávu Reuters o napadení svých systémů západními tajnými službami. Pokus o útok byl včas zachycen a neutralizován v samém zárodku.
97; Putin promluvil o tom, které historické činitele obdivuje. Mezi zahraničními politiky na něj učinil velký dojem Jacques Chirac.
98; Turecko počítá během jednoho roku se zrušením víz s Ruskem.
99; Vladimir Putin vysvětlil slova o „geopolitické katastrofě“ v kontextu rozpadu SSSR. Prezident Ruska považuje rozpad SSSR za tragédii především v humanitárním smyslu slova, protože 25 milionů Rusů se stalo obyvateli jiných států, kde jsou často vystavováni diskriminaci.
100; OBSE potvrdila odpoutání sil Republik Donbasu a ozbrojenců ukrajinské armády u Stanice Luganské.
101; Ukrajinský premiér navrhl, že pošle Klimkina kvůli kritice Zelenského na dovolenou a jmenuje na jeho místo dočasného ministra zahraničí.
Zdroj:  href="http://rusvesna.su/news" target="_blank">
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Dnes nejprohlíženější