BEZPEČNOST: V ulicích Prahy se objevily hlídky domobrany
RSS

BEZPEČNOST: V ulicích Prahy se objevily hlídky domobrany

Sdružení Dělnická mládež, sympatizující s Dělnickou stranou sociální spravedlnosti, vyslalo v předchozím týdnu do ulic tzv. Hlídky Dělnické mládeže. Jejich cílem je monitorování protiprávního jednání na ulicích hlavního města.
Zhoršování bezpečnostní situace
Sdružení informovalo o činnosti Hlídek Dělnické mládeže (HDM) na svém účtu na Facebooku (viz ZDE ). V příspěvku pak uvedlo podrobnější informace. „Dne 20. června 2019 oficiálně zahájily svou činnost Hlídky Dělnické mládeže (HDM). Účastníci první hlídky se sešli i přes nepříznivé počasí a prošli oblast pražské Florence a Žižkova. Hlídka během své činnosti nezaznamenala žádné porušení zákona či protiprávní jednání, které by musela řešit,“ stojí v jejich postu na sociální síti.
Předseda uskupení, kterým je Martin Aubrecht, poté doplnil, že dané hlídky v podstatě reagují na neuspokojivý stav bezpečnosti v některých regionech. A nic na tom nemění ani skutečnost, že se Česká republika už dlouhodobě řadí k zemím, které jsou považovány za nejbezpečnější na světě. Sdružení si zkrátka stojí za tím, že počet policistů není, zejména pak v ulicích, dostatečný. „Těší nás, že naše aktivita má kladnou odezvu a již jsme obdrželi několik žádostí, abychom hlídky poslali do některých míst. Cílem HDM není přímo zasahovat proti pachatelům, ale v případě zjištění protiprávní či trestní činnosti přivolat Policii ČR,“ vysvětlil konkrétní cíl hlídek.
Reakce ministerstva vnitra
Ministerstvo vnitra České republiky se však domnívá, že taková domobrana zmiňovaných hlídek rozhodně nepřispívá ke zvýšení bezpečnosti. V reakci ministerstva pak Jiří Korbel z tiskového oddělení poukazoval zejména to, že Dělnická mládež spojovaná s Dělnickou stranou sociální spravedlnosti představuje především údajně pravicově extremistický subjekt. Možná i proto se resort domnívá, že taková domobrana není vhodným a bezpečným krokem. Jak samo ministerstvo tvrdí, považuje je za rizikový fenomén. „Samozvané aktivity extremistů v oblasti ‚bezpečnosti‘, ať už je zastřešuje označení hlídky, domobrany, ochranné sbory, či gardy, považuje ministerstvo vnitra za vysoce rizikový fenomén. Extremistické domobrany rozhodně nepřispívají ke zvýšení bezpečnosti,“ uvedl.
BIS vs. domobrana
Vzhledem k tomu, že je sdružení Dělnická mládež spjato s krajně pravicovou Dělnickou stranou sociální spravedlnosti (DSSS), neuniklo toto uskupení pozornosti mnohých organizací. Skutečnosti, že začínají vznikat domobrany, si tak již všimla i zpravodajská služba BIS. Uvádí se, že Bezpečnostní informační služba před nimi varovala již v loňském roce. Tehdy upozorňovala zejména na to, že by domobrany mohly údajně v případě nepokojů představovat pro bezpečnost země hrozbu. Není totiž vyloučeno, že příslušníci takových hlídek budou mít tendence řešit vše na vlastní pěst.
Rudolf Hruboň
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Dnes nejprohlíženější