Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 29.-30.6.2019
RSS

Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 29.-30.6.2019
1; Ministerstvo vnitra Doněcké republiky varuje rodiče nezletilých dětí. V poslední době je příliš mnoho případů úmrtí v důsledku utonutí, sebevražd, pádů z oken a podobných případů.
2; USA přesunuly nejnovější stíhačky k hranici s Íránem. Přesun F-22 proběhl v souvislosti s rostoucím napětím mezi Teheránem a Washingtonem.
3; Panika v Porošenkově štábu. Plánují se domovní prohlídky. Na Státní úřad pro vyšetřování přišlo proti Porošenkovi už šest oznámení.
4; Ukrajinská armáda používá u Gorlovky zápalné miny a kasetovou munici.
5; Putin: Pokud USA nepřistoupí na rozhovory o kontrole zbrojení, vzniknou nevratné následky. Vyhasne smlouva START-3 a na světě nebude žádný instrument, který by mohl zastavit závody ve zbrojení.

6; Armády Ruska a USA – mýty a iluze ve srovnání s realitou. Jak se změnila ruská a americká armáda za posledních 50 let?
7; Nemá rozum a je nekompetentní. V ukrajinské televizi nadávají Zelenskému. Svou kritikou postupu ministerstva zahraničí prezident předvedl svou dětinskou infantilitu a zcela iracionální reakci.
8; Vrazi z ukrajinské armády mění život obyvatel Doněcka v peklo. Rázová vlna výbuchu byla natolik silná, že v celém pětipatrovém domě vypadla skla z oken.
9; Svrhnout Asada a obsadit Sýrii,. V souvislosti s vyostřením situace v Idlíbské zóně se výrazně aktivizovala syrská opozice, která se těší podpoře Západu.
10; Evropa Ukrajinu k ničemu nepotřebuje. Budeme muset zase kamarádit s Ruskem, říká bývalý premiér Ukrajiny Valerij Pustovojtěnko. Navrhuje ukrajinské moci, aby urovnala vztahy s Ruskem v zájmu upevnění své vratké pozice.
11; Trvalý chaos je dnes už vlastně normální stav ukrajinského státu. Vlastně se nic neděje, skáčeme dál…
12; Porošenkovi hrozí doživotní vězení, Zbývá čím dál méně pochybnosti o tom, že proti bývalému prezidentovi bude vynesen drsný rozsudek.
13; Setkání Putina a Merkelové na summitu G20. Rozhovor o Donbasu. Kancléřka během setkání vypadala vyrovnaná.
14; Trup políbil manželku argentinského prezidenta. V souvislosti s fámami o Trumpově nevěře se Melania stéle méně objevuje s manželem na veřejnosti. Do Ósaky vůbec nepřijela.
15; Španělský ministr zahraničí označil Rusko za nepřítele a teď tvrdí, že byl nesprávně pochopen. Diví se, že Rusové na jeho slova dost ostře zareagovali. Tak to bývá, když se diplomat vyjádří nediplomaticky…
16; Elton John obvinil Putina z politiky dvojí tváře. Jde samozřejmě o vztah k sexuálním menšinám. Nic jiného britského muzikanta vlastně nezajímá.
17; Hrozí mezinárodní skandál. Američané přerušují dodávky zbraní pro ukrajinskou armádu.
18; Zbrždění závodů ve zbrojení a ukrajinští námořníci, Putin informoval, o čem hovořil s Trumpem.
19; Včera (sobota) útočila ukrajinská armáda na předměstí Gorlovky. Zasaženy byly obytné domy V Zajcevu hořel dům, v Bessarabce byla zasažena střecha domu, informuje starosta Ivan Prichoďko.
20; Merkelová prohlásila, že třes, který se u ní opakovaně objevil, není nic vážného. Tvrdí, že se cítí dobře.
21; Je to skvělý chlapík. Trump je Putinem nadšen Americký prezident je jako vždy velmi bezprostřední.
22; Putin se na summitu v Ósace znovu vyjádřil k incidentu v Kerčském průlivu a připomněl, že i ukrajinská strana přiznala, že se jednalo o provokaci.
23; Putin odpověděl Eltonu Johnovi a navrhl propagátorům homosexuality, aby nechali děti na pokoji. Eltona Johna si velmi vážím Je to geniální muzikant, všichni ho rádi posloucháme, ale tady se myslím hodně plete.
24; Takováhle zima tu nebyla 70 let. V Moskvě nastal nefalšovaný podzim. Teploty odpovídají konci září.
25; Udělali jsme velký pokrok v rozvoji vzájemných vztahů, říká Putin po setkání s japonským premiérem Šindzó Abem.
26; Rostech zahájil sezónu „Narcisů“ Na fóru „Armija 2019“ byl představen univerzální bojový modul Narcis.
27; Pokud Spojené státy učiní nesprávný krok, je Turecko u arbitrážního soudu připraveno požadovat od USA 1,25 miliardy dolarů, které za stíhačky již zaplatilo.
28; V Irkutské oblasti jsou záplavy, zaplavena je i dálnice „Sibiř“. Voda splachuje domy do řeky. Jsou již hlášeny i oběti na životech. O život přišli tři lidé Celkový počet zraněných je (v sobotu večer) 351, z toho 33 dětí.
29; Ukrajina se chystá vyslat do Iráku a Středomoří účastníky ATO na pomoc Severoatlantické alianci.
30; Na pochodu homosexuálů v Kyjevě šel v čele skupiny ukrajinských vojáků náčelník raketových vojsk a dělostřelectva.
31; Šéf Luganské republiky oznámil další vítězství Republiky. „Podařilo se nám donutit Ukrajinu, aby souhlasila s tím, že obnoví to, co zničila“, napsal Pasečnik na své stránce v sociální síti.
32; USA přesunuly námořní pěchotu do Oděsy. Americká rychlostní dopravní výsadková loď USNS Yuma vplula 29 června do oděského přístavu.
33; Velitel příslušníků ukrajinské námořní pěchoty ani nedojel na frontu. Příslušníci ukrajinské námořní pěchoty se starají o neustálé navyšování statistiky nebojových ztráty ukrajinských ozbrojených sil.
34; Šéf rozkolnické Pravoslavné církve Jepifanij se přesouvá po Ukrajině s oddíly ozbrojených příslušníků Pravého sektoru. Vyplývá to z informací Telegram-kanálu Pravoblog, který vedou kněží kanonické Ukrajinské pravoslavné církve.
35; Organizátoři festivalu Tavrida vysvětlili scénu s propagací homosexuality mezi nezletilými. Šéf Roskosmosu Rogozin označil Gogol-centr za Sodomu a Gomoru.
36; Na Ukrajině byl drsně znásilněn „veterán ATO“. Jak informovali autoři videa, šlo o pomstu za šikanu civilního obyvatelstva na okupovaných územích.
37; V centru Ženevy se v sobotu do sebe pustilo několik stoupenců a odpůrců kamerunského prezidenta.
38; Julija Timošenko ponížila Vakarčuka v přímém přenosu jednoduchou otázkou, kolik obyvatelé Ukrajiny platí každý měsíc za plyn, na kterou nedokázal odpovědět. Sám zpěvák, který v přímém přenosu vypadal spíše politováníhodně, má i prezidentské ambice.
39; Ukrajinský expert Michail Miščišin se pozastavil nad sérií proher Ukrajinců na světových fórech: PACE, Putinovo interview ve Finacial Times, setkání Trumpa a Putina v Ósace. Britští novináři se na tiskovce Putina vůbec nezeptali na Krym nebo na Ukrajinu. Ukrajinský problém (možná nechtěně) velmi dobře vyjádřil řečnickou otázkou: Jak máme sakra kráčet do Evropy, když je tam Rusko?
40; Poslední noc liberalismu. Čeká nás ranní svěžest ruského obrození, myslí si známý spisovatel a zakladatel novin „Zavtra“(Zítra) Alexandr Andrejevič Prochanov.
41; Na Ukrajině informovali, kdy Krym dostane z Ukrajiny vodu. „Rusko musí být maximálně potrestáno za své zločiny a porušování mezinárodního páva“, oznámil ultimativně krymský Tatar Čubarov.
42; Nedobitý nepřítel (Porošenko) Zelenskému ještě udělá hodně nepříjemností, říká ukrajinský politolog. Myslím si, že o voličském potenciálu Zelenského a jeho strany se už dnes dá hovořit jen v minulém čase, říká ukrajinský politolog Jurij Romaněnko.
43; Volby na Ukrajině: Proč Ukrajina není Evropa? Bude Timošenková premiérkou? Ukrajina nemá dost času na to, aby se někdo učil premiérské řemeslo.
44; Ve Státní dumě zaregistrovali provokační dezinformaci na setkání Putina a Trumpa. Nakonec se ale ukázalo, že po zveřejnění Muellerovy zprávy dokazující neexistenci „spiknutí“ Trumpova týmu s Kremlem, má americký prezident volné ruce pro dialog s Ruskem. Vylhané zprávy o tom, že by se Rusko mělo bát sílící Číny, jsou výrazem obav americké strany z prohlubující se spolupráce obou zemí.
45; Ukrajinská armáda chystá okupovanému Donbasu hrozný osud: Karatelé z ukrajinské armády převlečení za civilní osoby zaminovávají okupované území.
46; Hordy ozbrojenců a bojová letadla. USA slibují „urovnání“ syrské krize. V USA avizovali posílení mezinárodní koalice v Sýrii o západní spojence.
47; Mnoho Ukrajinců si myslí, že Zelenskij měl více usilovat o svou přítomnost na summitu G20. Obyvatelé Ukrajiny vidí svou zemi jako jednu z nejsilnějších ekonomik světa, ale opak je pravdou: Velikost ukrajinské ekonomiky (zhruba 50. na světě) je srovnatelná nanejvýš s Norskem, Českou republikou či Irskem, tj. například daleko za Rakouskem, Švédskem nebo třeba Rumunskem či Belgií.
48; Jednání Trumpa a Putina na summitu G20 vyvolalo v USA hysterii. Americký tisk se přímo utrhl ze řetězu a obviňuje prezidenta z přílišné náklonnosti k Vladimiru Putinovi.
49; Byl zveřejněn text shrnující bitevní pole hybridní války proti Rusku. Zmíněny jsou: nepřiměřená reakce na zadržení novináře pro podezření z držení drog, démonizace oslav 9. května, penzijní reforma, věznění ukrajinských námořníků-provokatérů, zmaření návštěvy rakouské ministryně zahraničí v důsledku odhalení špióna pracujícího údajně pro Rusko, dopingové diskvalifikace, útoky na další svátky a významné dny (23. únor, 8 březen, 1. květen… A to jsou vlastně jen témata informační verze hybridní války.
50; Gazprom odpověděl na ultimátum Ukrajiny. Rusko není jediným dodavatelem plynu, ale jediný, který nabízí pro Ukrajinu přijatelnou cenu.
51; Trump potvrdil setkání s nejvyšším představitelem KLDR. Očekávám naše setkání, vytvořili jsme si dobré vztahy.
52; Evropa zdvořile poslala Ukrajinu „k šípku“ kvůli Rusku, vyjádřil se ukrajinský politik Bogdan Jaremenko.
53; Cirkus může začít: Saakašviliho strana byla připuštěna k volbám na Ukrajině.
54; Svět se mění: Západ nakonec donutí Ukrajinu zastavit válku v Donbasu. Ukrajině stejně nakonec nezbude nic jiného než souhlasit s příměřím a dodržovat je.
55; Hanba, ostuda! Sdružení otců Ruska požaduje potrestání organizátorů homosexuální provokace na fóru Tavrida. Připomeňme, že propagace homosexuality je v Rusku trestným činem.
56; Ljaško a Saakašvili se do sebe pustili v přímém přenosu. Předvolební kampaň je v plném proudu. Do předčasných parlamentních voleb zbývá posledních pár týdnů.
57; Ukrajinská armáda opouští své pozice v Donbasu. Za poslední dobu to není první pozice, kterou ponechala ukrajinská armáda bez kontroly.
58; Indická stíhačka po průletu ptačím hejnem krátce po startu byla donucena shodit palivové nádrže i munici kvůli poruše jednoho z motorů.
59; Filaret prohlásil, že Jepifanij je nezákonným synem mnicha jeho „církve“. Všichni metropolité, dokonce i v rozkolnické pravoslavné struktuře musí být mnichy.
60; SBU zatkla zajatého ukrajinského vojáka, který byl „darován“ Ukrajině armádou Luganské republiky. Jen patnáct minut pobyl se svými rodiči a už přiběhli lidé se samopaly, přeskočili plot a povalili jeho otce. Propuštěného vojáka nenechali ani obléci a odvezli ho na SBU, kde ho drželi až do čtyř hodin do rána.
61; Během rvačky novinářů z USA a KLDR byla zraněna Trumpova tisková mluvčí. K incidentu došlo na hraničním přechodu na Korejském poloostrově.
62; V rámci fóra Armija 2019 proběhla letecká show.
63; V Rosobrnadzoru informovali o skládání závěrečných zkoušek na počítačích.
64; Do oblasti záplav na Sibiři byla přesunuta armáda. Centrální vojenský okruh poslal jednotky do zóny záplav v Irkutské oblasti.
65; Černomořská flotila bedlivě sleduje pohyb amerického torpédoborce v blízkosti teritoriálních vod Ruské federace.
66; V den výročí masové vraždy židů ve Lvově uskuteční ukrajinští neonacisté slavnostní pochod. O této ostudné skutečnosti informuje ředitel ukrajinského židovského výboru.
67; Velmi podivné prohlášení. Trump doufá, že armáda USA nikdy nebude bojovat. Americký prezident to řekl na svém vystoupení na americké vojenské základně Osan v Jižní Koreji.
68; Opilí okupanti pomocí signálních raket upalují své vlastní soukmenovce. Ukrajinská armáda na okupovaných teritoriích Donbasu rozmisťuje svou techniku poblíž obytných domů a objektů občanské infrastruktury.
69; Je to drzá lež, že Porošenko vybudoval armádu, říká generál SBU. Když prezident Petr Porošenko a jeho politická síla stále opakovali, že vybudovali armádu z nuly, je to bohapustá lež.
70; Macron slíbil Putinovi, že přijede na Přehlídku Vítězství v roce 2020. V příštím roce proběhne velkolepá oslava 75. výročí Vítězství ve Velké vlastenecké válce.
71; V Rusku začala výroba S-500. Generální ředitel Rostechu prohlásil, že Rusko prozatím za žádné peníze nebude nejnovější zbraň prodávat.
72; Rusko je okupant a Putin náš společný nepřítel. Nino Katamadze odmítla nadále vystupovat v Rusku. A prý je to už navždy.
73; Ukrajinské okupanty kosí nemoci v důsledku konzumace prošlých potravin. Už dokonce i pozorovatelé OBSE konečně registrují používání zápalné munice ze strany ukrajinské armády.
74; Opilý ukrajinský voják odpálil signální raketu a zapálil tím zákop.
75; Navzdory požadavkům USA neuzavře Kypr své přístavy pro plavidla Ruské námořní flotily. Kypr prostě ignoroval americký návrh zákona.
76; Oliver Stone veze na evropský filmový festival film o Ukrajině a válce v Donbasu. Festival se bude konat na ostrově Sicílie od 30. června do 6. července.
77; Chystá se rezoluce proti návratu Ruska do PACE. Proti návratu jsou Ukrajina, Polsko, Litva, Lotyšsko, Estonsko, Gruzie a jeden zástupce Slovenska.
78; Do Oděsy přilétají vojenská letadla NATO. Na palubě vojenského dopravního letounu A400 Atlas přiletěl oddíl námořního specnazu.
79; Ostřelování Doněcka a jeho předměstí pokračuje nepřetržitě už čtyři hodiny (od 18:00 hod.).
80; V Záporoží příslušníci policie zmlátili invalidní muzikanty na ulici. I v ukrajinském segmentu sociálních sítí vyvolalo toto video ukazující trestuhodné počínání národní policie vlnu rozhořčení.
81; Sergijev Posad (dříve Zagorsk) bude přeměněn v pravoslavný Vatikán. Cena: 140 miliard rublů. Ve městě se plánuje hodně bourání a nová výstavba.
82; Bývalý šéf CIA hodnotil situaci v Donbasu. Petraeus stál v čele CIA v letech 2011 až 2012 za prezidenta Obamy. Nejde o zamrzlý konflikt jako v Gruzii. Je to žhavý konflikt, kde po sobě bojující strany denně střílejí. Rusko si nepřeje vyostření, protože na ně efektivně dopadají sankce.
83; Byly odtajněny dokumenty o pomoci SSSR zemím Západu v dobách Velké vlastenecké války. Byly zveřejněny dokumentární důkazy, které vyvracejí západní teorie o údajné okupaci zemí Evropy Sovětským svazem po Velké vlastenecké válce.
Zdroj:  href="http://rusvesna.su/news" target="_blank">
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Dnes nejprohlíženější