Condoleezza Rice v roce 2014 hovořila o nutnosti ukončení evropské energetické závislosti na Rusku (video)
RSS

Condoleezza Rice v roce 2014 hovořila o nutnosti ukončení evropské energetické závislosti na Rusku (video)

Nyní můžeme slyšet jednu spekulaci o za druhou o tom, kdo stojí za teroristickým útokem na Nord stream 1 a 2. Nelze to již ani nazvat sabotáží, neboť útok zničil potrubí natolik, že nebude možné jej opravit. A k tomu všemu nastane problém i v případě, že bude Evropa bez dostatečných dodávek plynu. Tato náhradní nouzová varianta odpadá. To samozřejmě položí zejména průmysl, což se již ostatně děje.
Nyní je třeba si skutečně položit otázku Cui bono? Komu se asi nejvíc hodí Evropa na kolenou? Evropa s nedostatkem levné energie? Evropa deindustrializovaná? Evropa, odkud firmy houfně prchají – a to mimo jiné i do USA , kde dostávají velmi výhodné pobídky?
Všichni jsme měli možnost slyšet výroky Bidena, v nichž mimo jiné ještě před konfliktem na Ukrajině naznačil, že mají prostředky, jak zabránit spuštění Nord stream 2. Obdobné výroky byly slyšet například i z úst Victorie Nulandové, jejíž účast na majdanském puči je  nezpochybnitelná.
Ale existují i další podobné výroky z úst vysoko postavených amerických politiků. Výroky, které naráží na to, že Evropa by měla přestat odebírat levný ruský plyn a ropu. Podobné výroky však nebyly slyšet jen v posledních letech. Také v roce 2014 v tomto směru hovořila Condoleezza Riceová, která zmínila i nutnost uvalení sankcí na ruský plyn a ropu.
video anglicky s německými titulky:

Jak je tedy patrné, američtí politici po dlouhé roky hovoří stejným tónem. A netřeba snad zdůrazňovat, že lokajská politika EU vždy oddaně následovala diktátu Washingtonu.
O tom, kdo stojí za výbuchem, můžeme jen spekulovat, nicméně poslední dohady, které dokonce zmiňují kooperaci USA a Spojeného království, by mohly být blízko pravdy. Ostatně, Trussová, všeobecně známá jako válečná štváčka,  by se byla zcela jistě schopna na plánování podobné akce spolupodílet.
Na závěr znovu zdůrazňuji, že vše jsou samozřejmě spekulace. Nicméně jisté je, že Evropa nejspíš dojde dřív či později do situace, kdy nebude mít dostatek plynu pro průmysl, který bude kolabovat. Nebo ho nakonec dostatek bude, ovšem bude velmi předražený, takže evropský průmysl nebude v celosvětovém měřítku konkurenceschopný.
A nepomůže ani zastropování, protože to, které je například aktuálně u nás, je natolik vysoké, že značně přesahuje ceny v jiných zemích.
Deindustrializace Evropy je však plně v souladu s plány Agendy 2030, přičemž poslední ránu „do vazu“ dá Evropě ničivá politika EU – zejména politika zeleného údělu…
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 3 Průměrně: 5 ] Článek Condoleezza Rice v roce 2014 hovořila o nutnosti ukončení evropské energetické závislosti na Rusku (video) se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden