Příští týden se má v Praze na popud Macrona konat ustavující summit „Evropského politického společenství“
RSS

Příští týden se má v Praze na popud Macrona konat ustavující summit „Evropského politického společenství“

Nedávno jsem zde v jiném článku upozornila na to, že EU hledá způsob jak zadními vrátky přijmout nejen Ukrajinu, ale také Velkou Británii a další evropské země do jakéhosi širšího „Evropského politického společenství.“ Že se jedná jen o další způsob eurointegrace, která tlačí na rušení národních států a zejména jejich suverenity, snad netřeba pochybovat.
Co se z toho skutečně vyvine můžeme jen hádat, ovšem obávala bych se toho už jen ve světle faktu, že s tímto nápadem přišel oblíbený žák Schwaba z WEF – francouzský prezident Emanuel Macron.
Zajímavé také je, že v rámci onoho „Evropského společenství“ se mají přidružit i neevropské země. Velká Británie by se tak mohla do Bruselské oprátky vrátit poněkud oklikou – ostatně, Trussová byla odpůrkyní Brexitu, takže podobné jednání by nebylo nic udivujícího.
„Musíme sjednotit naši Evropu v pravdivosti její geografie s touhou zachovat jednotu našeho kontinentu,“ řekl francouzský vůdce, když v červnu  navrhl  své „Evropské politické společenství“. Organizace byla popsána ve francouzských dokumentech jako „koordinační politická platforma pro evropské země na celém kontinentu“.
První setkání „Evropského politického společenství“ se bude konat již 6. října v Praze. Macron sem pozval zástupce – většinou premiéry či prezidenty nejen všech 27 zemí EU, ale i dalších zemí.
Účastnit se budou také Norsko, Island, Lichtenštejnsko, Moldavsko, Gruzie, Velká Británie, prakticky válčící státy Arménie a Ázerbájdžán, všechny nečlenské balkánské státy a kupodivu Izrael a Turecko, které ve skutečnosti nejsou evropskými zeměmi (tedy pokud nepočítáme Istanbul), přičemž Britové údajně také tlačí na nějaký druh ukrajinského zapojení.
Povšimněte si ovšem toho, že z Evropy se nezúčastní nejen státy nějak zapojené do konfliktu – tedy Rusko, Ukrajina a Bělorusko – ale také Švýcarsko. V kontextu výše uvedené skutečnosti, že se účastní i Turecko a Izrael, tedy země neevropské, je neúčast Švýcarska poněkud zvláštní.
Co se z onoho podivného společenství do budoucna vyvine ještě uvidíme. Jen aby se  z toho postupně nestala nějaká přetransformovaná EU. Každopádně, vzhledem k tomu, že za vším stojí Macron, lze předpokládat, že jde o další „Schwabovinu“.
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 2 Průměrně: 5 ] Článek Příští týden se má v Praze na popud Macrona konat ustavující summit „Evropského politického společenství“ se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden