Kdy se Německo vzbudí? Kdy Evropa povstane proti nepřátelům, kteří se – nyní již zcela zjevně – snaží ji zničit?
RSS

Kdy se Německo vzbudí? Kdy Evropa povstane proti nepřátelům, kteří se – nyní již zcela zjevně – snaží ji zničit?

Evropa byla napadena způsobem, jaký zde nebyl od druhé světové války: odstřeleny byly plynovody životně důležité pro obyvatele i průmysl.  Pouze jedna země z toho bude mít užitek, ale o té je nepřípustné pochybovat. Kdy Evropa už konečně procitne a začne mluvit o důležitých věcech a pojmenovávat je pravými slovy?

„Je nehorázné, pokud v rámci konkurenčního boje dochází k takovým vysloveně provokativním činem,“ uvedl pro Hlavní zprávy o šokujícím zničení podmořských plynovodů Nord Stream 1 a 2 historik, politik a bývalý poslanec Národní rady Anton Hrnko. „Ničit cizí infrastrukturu, cizí majetek, to by se mělo principiálně odmítnout.  Když to vezmeme globálně, byl to akt agrese, terorismu.“
Na otázku, zda souhlasí s tvrzeními globalistických médií na Západě, které okamžitě prohlásily za pachatele Rusko, odpověděl s pokroucením hlavou: „To by mohl každý takto mluvit na druhé.“ A dodal: „Kdo to udělal, to se pravděpodobně dříve či později zjistí.“
Faktem je, že jen velmi krkolomně lze hledat vysvětlení, proč by právě Rusko mělo zničit potrubí, které se mu předtím jen horko-těžko podařilo vybudovat navzdory nekonečnému řady překážek a obrovskému odporu ze strany Spojených států. Proč by právě Rusko chtělo zničit své „pupečné šňůry“ spojující jej s Evropou, asi nejsilnější nástroj, kterým by mohlo na Evropu ovlivňovat a uplatňovat zde svůj geopolitický vliv.
Odborníci tvrdí, že takové rozsáhlé zničení více plynovodů v takové hloubce a ve stejnou dobu, to sotva mohl zrealizovat nějaký jiný aktér, než některý ze států vybavených příslušnou technikou. Lze tedy konstatovat, že zde s největší pravděpodobností jde o akt státního terorismu. Dodejme, že mimořádně závažný akt.
V této chvíli ještě není jasné, co přesně se v hloubce přes 50 metrů pod hladinou Baltského moře stalo, ani kdo přesně to spáchal, ale hlavní podezřelý je nad slunce jasnější. Je pouze jedna země, která mohla tímto úderem, který poškozuje Rusko, ale zejména Evropu, získat strategické výhody. Tou zemí je mezinárodní terorista číslo jedna, který by zničením Nord Streamu jen do puntíku splnil, což ústy svého prezidenta a dalších významných představitelů jeho režimu slíbil: že pokud Rusové vstoupí na Ukrajinu, tak se postarají, aby Nord Stream už nebyl.
Stejně jako je jasný hlavní podezřelý, je nad slunce jasnější i to, kdo je hlavním poškozeným. Je jím Německo, které se nyní před zimou dostalo z energetického hlediska do velmi nepříjemné situace. Asi ani není třeba zdůrazňovat, co bude znamenat taková fatální rána pro německý průmysl, a tím i pro ekonomickou výkonnost celé EU, včetně Slovenska jako průmyslového satelitu Německa.
O tom, že Německo ponese nejvíce ze všech zemí následky nejen teroristického útoku pod hladinou Baltského moře, ale do značné míry i ukrajinské války, je přesvědčen i Hrnko:
„Jednou z největších obětí konfliktu na Ukrajině je bezpochyby Německo, které od druhé světové války nebylo nikdy tak poníženo jako v posledních měsících, “ říká. „Když si člověk pomyslí, že lidé s chováním, jako má Zelenskyj a spol., byli v Norimberku odsouzeni za válečné zločiny a také za jejich ideologii, a dnes je Německo musí podporovat, přičemž oni si ještě dokonce dovolují ponižovat německého kancléře, to je podle mého názoru cosi nehorázného.“
Tedy Německo, které už téměř 80 let na nikoho nezaútočilo (pokud si odmyslíme nucené spolupachatelství na zločinech NATO v Jugoslávii či jinde), je nyní fackovacím panákem číslo jedna. Nejen urážky a arogantní příkazy od ukrajinské junty předat jim kvantum moderních zbraní a spousty peněz, ale nyní už i fyzická likvidace strategické infrastruktury, kterou by suverénní stát mohl vnímat jako vyhlášení války.
Ale Němci mlčí, tváří se jako mrtvý brouk.  Člověk by se mohl zeptat: dokdy ještě? Dokdy se Němci ještě nechají urážet, ponižovat a ekonomicky poškozovat? Sovětská vojska z Německa odešli už před třemi desetiletími, dokdy tam ještě budou američtí okupanti? Odhalení pravého pachatele mimořádně závažného mezinárodního zločinu v Baltském moři by mohlo být docela vhodnou chvílí k zahájení veřejné diskuse na téma jejich odchodu domů, jako začátek německého národního obrození.
Němci, budíček!

Ivan Lehotský, hlavnespravy.sk
The post Kdy se Německo vzbudí? Kdy Evropa povstane proti nepřátelům, kteří se – nyní již zcela zjevně – snaží ji zničit? first appeared on .


Nejčtenější za týden