Navzdory doporučení „lepšočlověka“ Etzlera se paní Hamplová stala senátorkou
RSS

Navzdory doporučení „lepšočlověka“ Etzlera se paní Hamplová stala senátorkou

Dle tvrzení některých osob se voliči v senátním obvodě na Kroměřížsku museli ve druhém kole rozhodovat mezi menším a větším zlem.


Druhé kolo senátních voleb přineslo především naprostý propadák hnutí ANO, když z jeho sedmnácti postoupivších kandidátů uspěla jediná Věra Procházková na Karlovarsku. Nad jejich síly byli většinou politici, kandidující za některou ze stran vládní koalice (nejčastěji za ODS nebo KDU-ČSL). Nečekanou porážku však Babišovci utrpěli i na Kroměřížsku, kde vítězku prvního kola Lucii Pluhařovou těsně porazila advokátka Jana Zwyrtek Hamplová.
Složení finálového dvojice v tomto senátním obvodě znamenalo, že Kroměřížsko bylo jedním z mála míst, kde se „protibabišovská fronta“ příliš neangažovala, neboť paní Zwyrtek Hamplová nejenom, že nekandidovala za žádnou ze stran současné vládní koalice, ale navíc jde i o osobu s dosti kontroverzními názory na Covid-19 a také aktivní účastnici nedávných protivládních demonstrací na Václavském náměstí. Místopředsedkyně KDU-ČSL a předchozí senátorka v tomto obvodu Šárka Jelínková, která poněkud překvapivě nepostoupila do druhého kola, proto prohlásila, že voliči se budou muset rozhodovat mezi dvěma zly, přičemž ona za větší zlo považuje paní Hamplovou (viz odkaz  zde ).
Za větší zlo považoval advokátku a někdejší poslankyni za ČSSD i novinář a dlouholetý zpravodaj CNN i České televize v Číně Tomáš Etzler, který na svém twitterovém účtu napsal pro voliče na Kroměřížsku velmi svérázné doporučení: „Na Kroměřížsko se zatoulala kráva z Mohelnice (tam paní Hamplová žije), která projevuje symptomy bovinní spongiformní encefalopatie, tedy nemocí šílených krav. Prý kouše, plivá a kope. Prokazatelně ale lže a dezinformuje. Buďte opatrní. Nevolte šílené krávy do Senátu. Volte menší zlo. Držím palce!“ (viz odkaz  zde )
Když jsem na informaci o tomhle Etzlerově vzkazu narazil, tak se mi nechtělo věřit vlastním očím, že by někdejší redaktor veřejnoprávní televize, který se často hlásí k odkazu Václava Havla (bývá častým účastníkem besed v Knihovně Václava Havla a z Havlových děl veřejně předčítal v roce 2019 na Národní třídě při oslavách 17. listopadu), mohl klesnout až tak hluboko. I když u člověka, který vloni na podzim napsal na adresu těch, co se odmítali očkovat proti Covidu-19, že „neočkovaní neumírají dostatečně rychle“, už asi nepřekvapí téměř nic…
S názory na paní Zwyrtek Hamplovou, která vloni například prohlašovala, že se boj s pandemií koronaviru u nás přehání a zneužívá k omezování práv občanů, jistě nemusí každý souhlasit. Zrovna tak ne každý musí souhlasit s jejími názory na Evropskou unii či na rusko-ukrajinský konflikt. Může ale přesto být omluvitelné výrazivo, které na její adresu pan Tomáš Etzler použil? Byť se ho mnozí, kterým imponují jeho politické názory, zastávají, já jsem přesvědčen, že každý slušný člověk, ať už fandí v politice komukoliv, je musí odsoudit. Je proto docela možné, že tohle primitivní urážení od „lepšočlověka“ Etzlera nakonec paní Hamplové k velmi těsnému vítězství ve druhém kole senátních voleb pomohlo…


Josef Nožička

  The post Navzdory doporučení „lepšočlověka“ Etzlera se paní Hamplová stala senátorkou first appeared on .


Nejčtenější za týden