Anglie: Vláda chce ubytovat 1 500 obohacovačů ve vesnici se 700 obyvateli
RSS

Anglie: Vláda chce ubytovat 1 500 obohacovačů ve vesnici se 700 obyvateli

Ve Velké Británii rozhodně nejde o ojedinělý případ, kdy byli nastěhování muslimští obohacovači do malých obcí, kde poté přečíslí původní obyvatelstvo. Využívá se nejen různých hotelů a penzionů v rekreačních oblastech, ale i jakýchkoli opuštěných vládních objektů. Plánovaný odvoz žadatelů o azyl do Rwandy je kvůli stížnostem neziskovek zatím v nedohlednu a ani není jisté, že bude realizován. Další a další obce se tak ještě stanou jedním velkým azylovým táborem…
Ve vesnici Linton-on-Ouse v severním Yorkshiru v Anglii, která má jen asi 700 obyvatel, chce britská vláda ubytovat celkem 1 500 migrantů. Obyvatelé se bojí, protože obec jim údajně nemá co nabídnout. V obci mají být ubytováni samí mladí muži, tedy část z těch, kdo připlouvají na člunech…
Na nepoužívané základně britského letectva (RAF) v klidné vesnici Linton-on-Ouse chce nyní britská vláda ubytovat velké množství žadatelů o azyl. Ve vesnici dnes žije pravděpodobně méně než 1 200 obyvatel, zejména proto, že se jedná o údaj ze sčítání lidu v roce 2011, přičemž úbytek obyvatel je zaznamenáván nejen v této obci, ale i v mnoha dalších vesnicích.
Nyní by mělo ve vesnici žít jen kolem 700 obyvatel. Jsou konfrontováni s tím, že počet žadatelů o azyl jasně převažuje nad populací obce a říkají, že stále neví nic o plánech ministerstva vnitra, které plánuje vybudovat tábor – azylové centrum – pro 1 500 lidí uprostřed jejich klidné vesnice v Yorkshire.  Lidé se nyní obávají, že to zničí jejich stávající komunitu.
„Žádná konzultace neproběhla. Přišlo to zčistajasna jako blesk,“ uvedla místní obyvatelka, 68letá Linda Scarbro, v komentáři citovaném  MailOnline . „Nestarám se o jejich rasu nebo náboženství. Je to fakt, že 1500 mladých mužů se bude potulovat po vesnici a já nevím, co budou dělat,“ řekla. „Mohou svobodně přicházet a odcházet. Ministerstvo vnitra je nemůže zadržet a letiště není bezpečné,“ řekla.
Další obyvatel Linton-on-Ouse, 59letý Neil Goodridge, řekl britským novinám, že „relativně liberální“ Británie je obecně pro pomoc žadatelům o azyl, ale že jejich malá vesnice je pro tento účel špatné místo. „Jsme vesnice se 700 obyvateli a usadili sem 1 500 mladých svobodných mužů. To je pro nás invaze. Dole ve Westminsteru si mysleli: „Máme vojenskou základnu obklopenou ploty.“ Ale  je to otevřený prostor o rozloze 760 akrů,“  řekl.
Kathryn Dryden, 60 let, vyjádřila podobné obavy ohledně velikosti plánovaného tábora pro migranty, protože se obávala, že číslo 1 500 je jen orientační. Bude se jistě – podobně jako všude jinde – zvyšovat. Stěžovala si: „Vláda je vysazuje v malé  vesnici, kde nás přečíslí dvojnásobně, ne-li více.“


Pokud si uvědomíte, že menší vesnice ve venkovských oblastech stárnou a téměř žádní mladší lidé tam nežijí, dokážete si představit, jaké dopady bude mít takové opatření na životy lidí nejen ve vesnici, ale i v okolí. Pro samotnou britskou vládu je to pouze správní akt. Mají volné místo a chtěli by ho využít. Místní lidé zde opravdu nehrají roli. V dubnu 2022 vláda oznámila svůj záměr přeměnit tábor na přijímací, ubytovací a zpracovatelské centrum pro žadatele o azyl, aby pokryla náklady ve výši 4,7 milionu liber denně, které vydá na používání hotelů…


 
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 0 Průměrně: 0 ]


Nejčtenější za týden