Kdo nechce volit mezi dvěma zly, dostane to větší
RSS

Kdo nechce volit mezi dvěma zly, dostane to větší
Nenávist zaslepuje, v politice obzvlášť. Jen tak se mohlo stát, že kvůli zaslepenosti lidí posílilo zlo nejvyššího řádu. Kvůli zaslepenosti odmítli volit do senátu kandidáty ANO a kvůli tomu neposílila opozice vůči pětikoalici. Čekejme tedy válku, zimu a bídu.


Jen nenávistí zaslepený člověk nevidí, že dobro je oslabené a my jsme tedy měli šanci vybrat pouze mezi dvěma zly – mezi velkým a mezi mnohem menším zlem. Odmítli jsme, tak jsme dostali to větší.
Opakuje se tak to, co se stalo Slovákům, odmítli zkušeného Ficova diplomata a místo toho dopustili, aby byla zvolena americká loutka Čaputová. Mohli jsme se poučit z jejich chyb, místo toho jsme je zopakovali.
Opakuju to tady pořád dokola – nenávist zaslepuje. Vybírejte politiky pragmaticky a nezapomínejte je kontrolovat. Nesmíte je ani milovat ani nenávidět. Obojí vám zatemňuje mozek a vy nejste schopni vidět klady ani zápory. Současný boj je tak zásadní, že potřebujeme každý malinký klad. I ten Babišův. Po druhém kole senátních voleb jsme zisky z demonstrací hodili do koše… Pětikoalice se cítí posílena a mnohonásobně přitvrdí. Senát jí to pokryje. Dobře nám tak.
Já jsem volila strategicky – v druhém kole jsem to hodila kandidátovi ANO, evidentně nás ale takto uvažujících bylo málo.
Na závěr ale něco optimistického . Máme dvě nezávislé senátorky, přičemž úspěch Jany Zwyrtek Hamplové je důležitý obzvlášť. Doufám, že za dva roky do senátu pošleme více rozumných lidí. Snad za ty dva roky lidi pochopí, že i málo je více než nic!
P.S.: Teď už neodvratně čekejme krutou zimu – jdu si koupit kotlík a trojnožku a celý listopad budu zavařovat maso. Malá šance na brždění šílené politiky byla promarněná, takže nastal čas na opevňování v krytech.
 

  evahrindova.cz
The post Kdo nechce volit mezi dvěma zly, dostane to větší first appeared on .


Nejčtenější za týden