Reakce Ruska na zamítnutí referenda Guterresem v OSN
RSS

Reakce Ruska na zamítnutí referenda Guterresem v OSN

Jen stěží lze odhadnout, co se bude dít dál v situaci, kdy zatím referenda nikdo neuznal. Ovšem od samého začátku bylo jasné, jak se OSN k referendům postaví. Ani ostatně není třeba čekat na vyjádření Guterrese, je ve stejném stylu jako všechna vyjádření napříč západním mainstreamem. A opět je připomínán případ ukradeného Kosova, v jehož případě se dokonce ani referendum nepožadovalo. Přesto ho mnoho zemí uznává.
Za příklad dvojího metru Rusko označuje prohlášení šéfa OSN Guterrese o neuznání referend v Luganské a Doněcké lidové republice a také v Záporožské a Chersonské oblasti. Kreml poukazuje na precedenty z minulosti.
Stálá diplomatická mise Ruska při OSN obviňuje generálního tajemníka OSN Antónia Guterrese z dvojího metru. Guterres oznámil, že výsledky referend a následné přijetí lidových republik Doněck a Lugansk a Chersonské a Záporožské oblasti do Ruské federace nemohou být uznány.
Guterres zdůraznil, že referenda se konala mimo právní rámec Ukrajiny a na území kontrolovaném Ruskem.
Ruští diplomaté v této souvislosti připomněli, že generální tajemník neučinil žádná podobná prohlášení k akcím ukrajinských sil na Donbasu po roce 2014, situaci kolem Kosova nebo současné okupaci části syrského území USA-NATO.
„V tomto kontextu je přímý útok generálního tajemníka na základní právo na sebeurčení lidu DLR, LPR a Chersonské a Záporožské oblasti dalším příkladem dvojího metru.“
Navíc prohlášení ruské mise při OSN říká, že Guterres nemá právo komentovat referenda jménem světové organizace. Ohledně situace na Ukrajině je generální tajemník OSN zaujatý.
Doslova v prohlášení stálo: „Ve vztahu k situaci kolem Ukrajiny generální tajemník OSN neustále prokazuje stejně selektivní přístup jako země kolektivního Západu a doslova se s nimi staví na roveň.“
Referenda o připojení k Rusku se konala v Doněcké a Luhanské lidové republice a také v Chersonské a Záporožské oblasti od 23. do 27. září včetně. Obyvatelé oblastí toto rozhodnutí podpořili drtivou většinou hlasů.
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 3 Průměrně: 5 ] Článek Reakce Ruska na zamítnutí referenda Guterresem v OSN se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden