Cizí vojáci ve Venezuele, izraelské stíhačky proti syrským, politický pohyb v Rusku… Krátké zprávy EA24
RSS

Cizí vojáci ve Venezuele, izraelské stíhačky proti syrským, politický pohyb v Rusku… Krátké zprávy EA24

Ve Venezuele se znovu objevili cizí „zelení mužíci“. Ani ne tak zelení, jako spíše modří – podle uniforem totiž jde o…

Až neuvěřitelné kousky objevila italská policie při zátahu proti neonacistům na severu země. Kromě obrovského množství nožů, pistolí, samopalů (včetně československého škorpionu), útočných pušek a brokovnic to byla také celá řízená střela Matra Super 530 F i s originálním přepravním kontejnerem. Těžko říct, k čemu italským náckům byla, raketa je totiž kategorie vzduch-vzduch... ale kdo ví, třeba je někde schovaná i „mateřská“ Mirage…

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});


Veřejná koupaliště už nejsou místem klidného letního odpočinku, ale stále častěji prostorem zdraví nebezpečným. Svědčí o tom nejen události z tuzemských plováren, ale také situace v Německu, kde kvůli násilným incidentům musí některá koupaliště chránit ostnaté dráty a hlídat bezpečnostní agentury . Podle citovaného německého experta-kulturologa není pravda, že by problémy vyvolávali především mladí migranti... Konflikty jsou prý důsledkem toho, že „dnes koupaliště na rozdíl od minulosti přitahují lidi ze všech společenských vrstev a věkových skupin“. Vzpomenou si pamětnicí na něco podobného z dob ČSSR a NDR?
Bitcoin „sežere“ stejné množství energie jako celé Švýcarsko , zjistili výzkumníci z univerzity v Cambridge. K těžbě kryptoměny a obsluze blockchainu je třeba stejné množství energie, jaké vyprodukuje sedm jaderných elektráren.…
Ve Venezuele se znovu objevili cizí „zelení mužíci“. Ani ne tak zelení, jako spíše modří – podle uniforem totiž jde s největší pravděpodobností o vojáky čínského námořnictva , kteří byli vyfotografováni v metropoli Caracasu. V zemi mají být za účelem „výměny zkušeností“ se svými venezuelskými protějšky.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});


Mezi tím na izraelské základně Nevatim přistály další dva letouny F-35 , zde nazývané Adir. Izrael jich tak má v arzenálu už šestnáct a vesele pořizuje další. Přes veškeré mediální výpady vůči programu F-35 lze jen těžko pochybovat o tom, že tato stealth letadla přináší výrazné zlepšení schopností už tak „nadupaných“ izraelských vzdušných sil. Ty se tak znovu dostávají o krok napřed v porovnání se sousedními zeměmi a Izrael současně nakupuje i nové modifikace letounů F-15. Naproti tomu letectvo Sýrie, která je často objektem izraelských agresí, už jen vzpomíná na zašlou slávu z období existence Sovětského svazu, kdy disponovalo tehdy moderními letouny MiG-23, MiG-25, MiG-29 a Su-24. S výjimkou některých dílčích modernizací se technika syrských pilotů od konce studené války de facto nezměnila, jen jí výrazně ubylo.
Popularita ruské vládní strany Jednotné Rusko rychle a vytrvale padá. Zatímco v posledních volbách do Státní dumy strana získala přes 54 procent hlasů, nyní ji podporuje jen 32,2 procenta voličů, což je nejméně za poslední dlouhé roky. Vyplývá to z aktuálního průzkumu agentury WCIOM. Pryč jsou také dny, kdy popularita prezidenta Putina přesahovala 80 procent, ačkoliv jeho činnost schvaluje stále slušných 63,8 procenta lidí. Důvěra v prezidenta, vládu i stranu Jednotné Rusko utrpěla zejména po schválení zákona o posunutí věku odchodu do důchodu. Rusové také jsou rozčarováni tím, že Putin po svém opětovném zvolení znovu jmenoval liberální, „postjelcinskou“ vládu v čele s neoblíbeným premiérem Medveděvem.
ea24

loading...
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Dnes nejprohlíženější