Novozélandská premiérka rozhodne nesúhlasí s Trumpovými názormi na kongresmanky
RSS

Novozélandská premiérka rozhodne nesúhlasí s Trumpovými názormi na kongresmanky

Wellington 16. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Rick Rycroft)
 
Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová sa v utorok pridala k politikom odsudzujúcim vyjadrenia prezidenta USA Donalda Trumpa, ktorý odkázal americkým demokratickým kongresmankám, aby sa “vrátili” tam, odkaľ prišli
Na snímke novozélandská premiérka Jacinda Ardernová
Trumpa za jeho xenofóbne vyjadrenia odsúdili v pondelok dosluhujúca britská premiérka Theresa Mayová i predseda kanadskej vlády Justin Trudeau.
Americký prezident na Twitteri obvinil americké demokratické kongresmanky, ktoré “pôvodne prišli z krajín, kde sú vlády úplnou katastrofou”, z toho, že “zlomyseľne hovoria ľudu Spojených štátov – najlepšiemu a najmocnejšiemu národu na svete -, ako by mala fungovať naša vláda”.
“Prečo sa nevrátia a nepomôžu napraviť tie úplne zruinované miesta plné zločinu, z ktorých prišli? Potom nech sa vrátia a ukážu nám, ako sa to robí,” napísal Trump.
V rozhovore pre rozhlasovú stanicu Radio New Zealand Ardernová poznamenala, že obvykle síce nezasahuje do vnútornej politiky iných štátov, ale “väčšine ľudí je jasné, že s ním (s Trumpom) absolútne nesúhlasím.”
Ardernová je podľa vlastných slov hrdá na to, že na Novom Zélande si cenia rozdiely medzi ľuďmi a vítajú aj diverzitu v politike.
“Myslíme si, že v novozélandskom parlamente by mali byť zástupcovia rozličných kultúr a etník,” uviedla Ardernová. Pripomenula tiež, že človeka nemožno posudzovať podľa jeho pôvodu a ani na jeho základe robiť závery, či má právo byť poslancom.
Štyri členky Snemovne reprezentantov z Demokratickej strany s prisťahovaleckými koreňmi, ktoré americký prezident Donald Trump vyzval, aby odišli z USA a vrátili sa do svojich rodných krajín, v pondelok na spoločnej tlačovej konferencii v priestoroch Kongresu povedali, že takouto rétorikou podporuje “agendu bielych nacionalistov”, a vyhlásili, že nebudú mlčať. Uviedla to televízia NBC.
Pred začiatkom tlačovej konferencie ľavicovo orientovaných kongresmaniek zverejnil Trump na Twitteri ďalšiu sériu útočných príspevkov. Opäť im odkázal, že ak nie sú v USA spokojné, môžu odísť — je to len na nich. “Ide o lásku k Amerike. Niektorí ľudia nenávidia našu krajinu. Sú protiizraelskí, podporujú al-Káidu a útoky z 11. septembra komentujú slovami ‘niekto niečo urobil’,” napísal Trump.
Radikálni ľavicoví demokrati podľa neho chcú otvorené hranice, “čo znamená drogy, zločinnosť, obchodovanie s ľuďmi a mnoho ďalšieho”. “Detenčné zariadenia nie sú koncentračné tábory! Amerika nikdy nebola silnejšia, než je teraz — prebudovaná armáda, najlepšie akciové trhy V DEJINÁCH, najnižšia nezamestnanosť a viac pracujúcich ľudí než kedykoľvek predtým,” argumentoval americký prezident.
 
Príspevok Novozélandská premiérka rozhodne nesúhlasí s Trumpovými názormi na kongresmanky zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Dnes nejprohlíženější