“Nikto sa ma nepýtal na VŠ, ani či som cigánočka. Pozdravujem slovenských hejterov.” Ďuriš Nicholsonová získala v EP významnú funkciu, vyfúkla ju Poľke
RSS

“Nikto sa ma nepýtal na VŠ, ani či som cigánočka. Pozdravujem slovenských hejterov.” Ďuriš Nicholsonová získala v EP významnú funkciu, vyfúkla ju Poľke

Brusel/Štrasburg/Bratislava 18. júla 2019 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto: facebook)
 
Slovenská poslankyňa Európskeho parlamentu (EP) Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS) z frakcie Európskych konzervatívcov a reformistov (ECR) bola vo štvrtok zvolená za predsedníčku Výboru EP pre zamestnanosť a sociálne záležitosti (EMPL)
Na snímke poslankyňa Európskeho parlamentu Lucia Ďuriš Nicholsonová
Za potvrdenie slovenskej europoslankyne do tejto funkcie hlasovalo 38 členov 55-členného výboru, 14 bolo proti a traja sa hlasovania zdržali.
Pôvodne bola za šéfku tohto výboru, ktorý v rámci politických dohôd medzi siedmimi politickými frakciami pripadol frakcii ECR, nominovaná bývalá poľská premiérka a teraz europoslankyňa Beata Szydlová .
Tá však doplatila na blokovanie zo strany liberálnej frakcie Obnovme Európu, ktorej členovia sa rozhodli bojkotovať kandidátov na predsednícke a podpredsednícke funkcie vo výboroch EP z populistických hnutí a tiež z tých politických strán a krajín, voči ktorým má Európska komisia výhrady pre porušovanie princípov právneho štátu.
Szydlová bola zvolená do europarlamentu za stranu Právo a spravodlivosť (PiS).
Lucia Ďuriš Nicholsonová sa ako členka ECR zásluhou tejto situácie ocitla v hre o predsednícke kreslo prestížneho výboru; ináč hrozilo, že táto funkcia pripadne inej politickej skupine.
Slovenská europoslankyňa sa vo svojom príhovore poďakovala za túto príležitosť, zdôraznila, že je v rámci výboru ochotná konštruktívne spolupracovať s členmi všetkých politických frakcií a vyzvala ich, aby si prípadné spory riešili v pléne EP, a nie na pôde výboru.
Na Slovensko europoslankyňa okrem toho vyslala odkaz:
“Keď ma dnes drvivou väčšinou hlasov podporili poslanci z rôznych krajín a z rôznych frakcii na post šéfky výboru EMPL, nikto sa ma nepýtal na vysokú školu, ani na to, či som “cigánočka”. Srdečne pozdravujem mojich obľúbených slovenských hejterov.”
Slovensko má iba dve ženy v Európskom parlamente a obom sa podarilo získať zaujímavé funkcie. Monika Beňová (Smer-SD) z frakcie socialistov a demokratov (S&D) sa stala jednou z kvestoriek zákonodarného zboru EÚ. Obe poslankyne by mali zastávať tieto funkcie v prvom, dvaapolročnom volebnom období europarlamentu (do januára 2022).

Sulík gratuluje Nicholsonovej k funkcii šéfky výboru
Predseda SaS Richard Sulík gratuluje Lucii Ďuriš Nicholsonovej (SaS) k novozvolenej pozícii predsedníčky Výboru Európskeho parlamentu (EP) pre zamestnanosť a sociálne záležitosti (EMPL). V súvislosti s jej kandidatúrou do Národnej rady (NR) SR Sulík pre TASR povedal, že kandidačnú listinu do parlamentných volieb bude SaS riešiť až v septembri.
Europoslankyňa pre TASR uviedla, že kandidatúru do NR SR zvažovala, avšak priznala, že “jej zvolenie je pre ňu novou situáciou, ktorú nečakala, váži si ju”, a preto akékoľvek ďalšie aktivity vzhľadom na domácu politiku bude reflektovať v súvislosti s novou funkciou na pôde EP.
Sulík ešte pred zvolením Ďuriš Nicholsonovej za šéfku výboru pre TASR povedal, že s ňou na kandidátke strany ráta. “Je to dobrý postup v tom, že Lucia chce otestovať, kde ju jej voliči chcú radšej vidieť. Povedala, že ak dostane viac krúžkov, ako dostala v roku 2016, ešte by sa aj do národnej rady vrátila. Dala svojim voličom na výber,” skonštatoval v pondelok (15. 7.). Tento postup sa Sulíkovi zdá korektný.
Europoslankyňa zároveň koncom júna podala žiadosť o pozastavenie členstva v SaS. Uviedla, že sa snaží skĺbiť princípy a hodnoty s tými, aké má dnes SaS. “Vypýtala som si voľno, aby som zistila, či do seba ešte zapadáme,” spresnila. Republiková rada strany sa má jej žiadosťou zaoberať na svojom zasadnutí 30. júla. Šéf SaS nevedel povedať, ako dopadne jej rozhodovanie. “Nech zhodnocuje, uvidíme, ako to dopadne. Na motívy sa musíte spýtať jej,” odkázal Sulík.
 

 
Príspevok “Nikto sa ma nepýtal na VŠ, ani či som cigánočka. Pozdravujem slovenských hejterov.” Ďuriš Nicholsonová získala v EP významnú funkciu, vyfúkla ju Poľke zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Dnes nejprohlíženější