Ktorí poslanci podporujú cudzie sekty na Slovensku? Stále tí istí dvaja: Osuský a Dostál
RSS

Ktorí poslanci podporujú cudzie sekty na Slovensku? Stále tí istí dvaja: Osuský a Dostál

Bratislava 18. júla 2019 (HSP/Foto:HSP)
 
Volá sa Li Hongzhi a v roku 1992 založil hnutie Falun Gong, volané aj Falun Dafa. O sebe tvrdí, že má zázračné sily a je spasiteľ ľudstva. Podľa neho je jeho učenie nadradené vede. On sám je najvyššia osvietená osoba vo Vesmíre
Na snímke členovia Falun Gong
V roku 1999 bolo toto hnutie v Číne zakázané. Preorientovalo sa preto na Západ, kde ho hlavne v USA s radosťou prijali, pretože im dobre slúži na podvrat v Číne. Pomocou Falun Gong sa snažia pôsobiť na širokú čínsku emigrantskú populáciu na Západe. Snažia sa využiť ich potencionálnu  stratenosť a ponúknuť im svoju sektu ako ochranu – nie veľmi sa im ale darí.
Vo štvrtok bolo práve 20 rokov, čo bola sekta vo svojej domovskej krajine Číne zakázaná, a tak bola pred Čínskym veľvyslanectvom v Bratislave usporiadaná akože protestná demonštrácia. Pozor – demonštrovať neprišiel ani jeden z etnických Číňanov. Pri plote stálo len zo desať etnických Slovákov. Plus dvaja, ktorí prišli týchto desiatich dirigovať a rečniť im – poslanci Peter Osuský a  Ondrej Dostál.
Dvaja, ktorí sa nikdy nestarajú o slobodu náboženstva na Slovensku – naopak, ku kresťanstvu zaujímajú skôr negatívny prístup a preto ich takmer určite neuvidíme ani na sobotňajšom pochode Hrdí na  rodinu. Naopak, Osuský a Dostál asi nevynechajú žiadnu príležitosť, aby prišli podporiť hocakú sektu aj z druhej strany sveta. Napríklad teda Falun Gong alebo aj spolitizovaný tibetský budhizmus – predpokladom bude asi to, že obe majú svojich vodcov často v Amerike a že produkujú až fantazmagorické kritiky o svojom prenasledovaní Číňanmi.
Nemienim tu riešiť politiku Číny, ktorá je komplexná a nedá sa zjednodušiť na slová dobro a zlo. Ich zákaz hnutia Falun Gong je aj dôsledok vnútorných politických bojov o moc. Nemienim ani hľadať jedinú pravdu o sekte Falun Gong, nemienim súdiť a odsudzovať  – len predpokladám, že ako v každej sekte, aj v tejto sú hlavne ľudia nevediaci si ináč rady so životom, v ktorom sa ocitli.  Našťastie to nie sú naše každodenné problémy a počet ich členov na Slovensku je minimálny. Čo sa nás ale určite týka, to je verejná aktivita našich poslancov.
Na snímke členovia Falun Gong
Vie napríklad poslanec Dostál, ktorý sa nedávno predviedol na uliciach v ženských šatách, že Falun Gong je prísne proti homosexualite, aj proti predmanželskému a nemanželskému sexu?  Vie, že podľa tejto sekty “Boh vymaže homosexualitu a homosexuáli sú démonickej podstaty”? A vie poslanec Dostál, ktorý skladal svoj poslanecký sľub so žltou židovskou hviezdou na hrudi, že učenie Falun Gong je tvrdo proti miešaniu rás?
A vie poslanec Osuský, že podľa Li Hongzhiho sú “medzirasové vzťahy symptómom morálnej degenerácie”? Vie poslanec Osuský, že podľa učenia Falun Gong idú ľudia s rôznou farbou kože do rozdielneho neba a miešanci teda nemôžu ísť do neba, lebo pre nich žiadne nie je? Vie toto bývalý prorektor univerzity Komenského a schvaľuje to?
A na druhej strane, vedia vôbec členovia Falun Gong, aký “morálny” človek im vlastne reční na ich politických akciách?
Peter Vanád
 
Príspevok Ktorí poslanci podporujú cudzie sekty na Slovensku? Stále tí istí dvaja: Osuský a Dostál zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Dnes nejprohlíženější