Hlina na pochod za rodinu môže ísť, nebude to kampaň Chromíkovi
RSS

Hlina na pochod za rodinu môže ísť, nebude to kampaň Chromíkovi

Bratislava 19. júla 2019 (HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)
 
Predseda Aliancie za Rodinu Anton Chromík sa prostredníctvom Facebooku vyjadril k otázke, ktorú dostáva v poslednej dobe čoraz častejšie. A to, či bude kandidovať v nadchádzajúcich voľbách
Na snímke predseda Aliancie za rodinu Anton ChromíkChromík uviedol, že otázku o jeho možnej politickej kariére dostáva často, a keby mal za ňu dostať za každým 1 euro, tak by bol riadne bohatý. V odpovedi na ňu má však jasno: “Mám 43 rokov a nikdy som nebol členom žiadnej politickej strany. A som presvedčený, že som urobil dobre,” píše Chromík.
“Ako advokát netriedim ľudí, ktorým pomáham, podľa ich politickej príslušnosti, farby pleti, náboženstva, ale vyberám si činy a pomáham na veciach, ktoré sú dobré a s každým, kto je ochotný. Myslím si, že ak robíme dobré veci, t o nás spája.”
Podľa jeho slov nebol politik, ale za tie roky, spolupracoval na “dobrých dielach s radosťou s politikmi rôznych strán a názorov pri zákaze hazardu, pri rodinnej doložke, informovaní žien pred potratmi, anonymných pôrodoch, zákone o rodine, pri výhrade vo svedomí, pri spravodlivej mzde pre lekárov a sestry”. Jeho motiváciou je podľa jeho slov robiť dobro, čo ho zároveň aj napĺňa.

Na záver dodal, že aj predvčerom opakovane vyhlásili pred novinármi na tlačovom brífingu, že ani Marek Nikolov ani on v nadchádzajúcich voľbách nebudú kandidovať.
 


 
Možná kandidatúra Chromíka v nadchádzajúcich voľba mala byť aj jedným z dôvodov, prečo sa predseda KDH Alojz Hlina nezúčastní pochodu Hrdí na rodinu. Ako informoval na Facebooku, doteraz sa zúčastnil všetkých pochodov, ktoré organizovala KBS. Ale akcie Hrdí na rodinu, ktorú organizuje Chromík v rovnaký deň, ako je Gay Pride, sa nezúčastní, keďže to nepovažuje za najšťastnejšie.
“Bude pán Chromík v najbližších parlamentných voľbách za niektorú politickú stranu kandidovať do NR SR?,” pýtal sa Hlina.


Podľa Hlinu na to má právo, no potom má aj on právo nezúčastňovať sa na akciách, ktoré môžu byť politicky použité v prospech strany pána Danka, Harabina, alebo iného politického subjektu. “Rovnako chcem mať jasno aj v tom, či aj iné aktivity pána Chromíka, ako napríklad petičná akcia v ktorej nekorektne atakuje KDH, je vedená s čistým a poctivým úmyslom, alebo je to akcia, ktorá má poškodiť KDH a pomôcť inej politickej strane.”
Aliancia za rodinu totiž spustila  petíciu , ktorou žiadajú, aby KDH a jeho predsedovia dištancovali od registrovaných partnerstiev a tiež aj od spájania sa s extrémnym liberalizmom. Petíciu doteraz podpísalo viac ako 6500 ľudí (viac v článku ).
 


Príspevok Hlina na pochod za rodinu môže ísť, nebude to kampaň Chromíkovi zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Dnes nejprohlíženější