Švédsko: Diplomatická roztržka s Tureckem poté, co byl v televizním pořadu zesměšňován Erdogan
RSS

Švédsko: Diplomatická roztržka s Tureckem poté, co byl v televizním pořadu zesměšňován Erdogan

Švédsko-turecké vztahy, již tak v poslední době dosti vyostřené kvůli žádosti Erdogana o vydání Kurdů do Turecka, se opět zhoršily. Došlo k tomu poté, co byl v televizi odvysílán satirický pořad, ve kterém byl Erdogan parodován (viz titulek).
Švédský velvyslanec byl předvolán na turecké ministerstvo zahraničí poté, co byl prezident země Recep Tayyip Erdogan zesměšňován v satirickém programu SVT „Svenska Nyheter“.
V aktuální epizodě seriálu Svenska Nyheter byl mimo jiné segment, kde byl název pořadu změněn na „Kurdské zprávy s Kadirem Meralem“ a kurdský komik se tureckému prezidentovi vysmíval.
Skutečnost, že to bylo vysíláno švédskou státní televizí, je nepřijatelná ,  uvedlo turecké ministerstvo zahraničí. Švédský velvyslanec Staffan Herrström byl předvolán k vysvětlení.
„Skandální program byl odvysílán – navzdory skutečnosti, že Turecko má možnost vetovat žádost o vstup do NATO, pokud země nepřijmou turecké požadavky,“ napsal například deník Sabah.
Ebba Adielsson, producentka Svenska Nyheter, říká, že turecká kritika v budoucnu neovlivní obsah programu.
„Švédské zprávy jsou satirický program, kde vtipkujeme o současné politice a těch, kteří jsou u moci. Ve Švédsku máme svobodu projevu a svobodný tisk, prostor pro humor a satiru je velmi rozsáhlý,“ prohlásila.
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 1 Průměrně: 5 ] Článek Švédsko: Diplomatická roztržka s Tureckem poté, co byl v televizním pořadu zesměšňován Erdogan se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden