Brutálně drahý plyn bude dál likvidovat české firmy
RSS

Brutálně drahý plyn bude dál likvidovat české firmy

A firmy krachuji!   … Plynu bude dost! Hřmí Mr.Fajala. I kdyby náhodou bylo díky zkapalněnému plynu z USA, jakože si osobně myslím, že ani to ne. Nicméně i kdyby dostatek plynu byl, bude tak drahý, že pro většinu domácností ale hlavně i firem bude nedostupný. A to se děje už nyní. A bude to jen horší.
A tak například provoz uzavírají i proslulé sklárny v Harrachově s více jak 300 letou tradicí. Náklady na provoz za plyn vyšplhaly z obvyklých 4,5 mil Kč/ rok na 20 a to ještě není konec roku.
I přesto se majitel snaží firmu zachránit a od ledna se mu podařilo samotnému nasmlouvat dodávky plynu za diametrálně lepších podmínek. Jak? To nechce prozradit. Tzn. 90 zaměstnanců, které byl nucen propustit by se mohlo opět vrátit v lednu do práce. Snad se mu nerozutečou za těch čtvrt roku jinam.
Takže to jde. Třeba by recept tohoto podnikatele, jak si zajistit sám levnější plyn motivoval a zachránil další podnikatelé a firmy.
Pokud se jim to nepovede, budou firmy muset jedna po druhé končit, budou muset propouštět lidi. Problémy mají teplárny, pekárny, průmyslové provozy, i např. samotná Škoda, coby tahoun české ekonomiky, která uvažuje o přesunutí výroby jinam.
Domácnosti budou trpět zimou.
Brutálně drahý plyn přestože by byl dostupný, bude dál likvidovat firmy a v tom lepším případě zničí jejich konkurenceschopnost, což je v delším časovém horizontu totéž.
A o to tady si myslím jde především. Položit českou ekonomiku zcela na záda a dostat ji na buben do plné závislosti, která tolik přísluší dokonalé kolonizaci v rukou globalistických západních struktur.
 

Petr Krátký
The post Brutálně drahý plyn bude dál likvidovat české firmy first appeared on .


Nejčtenější za týden