Zátarasy kolem úniků Nord streamu byly odstraněny, vyšetřování na místě činu bylo ukončeno
RSS

Zátarasy kolem úniků Nord streamu byly odstraněny, vyšetřování na místě činu bylo ukončeno

Jak již víte, tak Švédové se rozhodli sami obsadit místo kolem výbuchu, přičemž dosud bylo zajištěno tak, aby se tam nedostal nikdo nepovolaný. Jak posléze sami Švédové prozradili, tak těmi „nepovolanými“ měli být ruští vyšetřovatelé, které odmítla končící švédská vláda na místo vpustit.
Nyní již Švédsko hlásí ukončení vyšetřování, aniž by byl uveden jakýkoli konkrétní pachatel.
Byly to detonace, které způsobily, že z Nord streamu 1 a 2 začal minulý týden v pondělí unikat plyn ve švédské ekonomické zóně v Baltském moři. To uvedl prokurátor Mats Ljungqvist v prohlášení.
Ve čtvrtek ve 13:00 byly odstraněny zátarasy kolem dvou úniků na Nord stream 1 a 2. Vyšetřování místa činu, které v této oblasti probíhalo, bylo dokončeno.
Prokuratura nyní potvrzuje podezření z minulého týdne; že plynovody byly napadeny.
„Můžeme konstatovat, že na Nord streamu 1 a 2 ve švédské ekonomické zóně došlo k detonacím, které způsobily rozsáhlé škody na plynovodech,“ říká prokurátor Mats Ljungqvist, který vede předběžné vyšetřování .
„Vyšetřování místa činu posílilo podezření z přitěžující sabotáže. Místo činu bylo zajištěno a nyní probíhá vyšetřování. Existuje předsoudní tajemství a případ je velmi citlivý,“ říká prokurátor Mats Ljungqvist, který vede předběžné vyšetřování.
Prokuratura, bezpečnostní policie, pobřežní stráž a ozbrojené síly spolupracovaly na vyšetřování místa činu a Ljungqvist říká, že spolupráce fungovala „velmi dobře“.
„Je to vážný incident a je to známka toho, že zúčastněné orgány plní své úkoly nejlepším možným způsobem,“ říká.
Přestože byly zátarasy odstraněny a vyšetřování místa činu bylo dokončeno, pobřežní stráž je stále na místě s lodí KBV 002 Triton.
„Pobřežní stráž nadále monitoruje situaci ve švédských mořských oblastech, stejně jako obvykle. Pokračujeme také v naší pomoci při předběžném vyšetřování v částech požadovaných státním zástupcem a bezpečnostní policií,“ říká šéf pobřežní stráže a pohotovosti Mikael Furberg.
Navíc na místě činu zůstává ponorková záchranná loď HMS Belos – největší válečná loď švédského námořnictva.
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 0 Průměrně: 0 ] Článek Zátarasy kolem úniků Nord streamu byly odstraněny, vyšetřování na místě činu bylo ukončeno se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden