Rusko nevylučuje opravu plynovodů Severní proud
RSS

Rusko nevylučuje opravu plynovodů Severní proud

Rusko nevylučuje možnost opravy plynovodů Severní proud, uvedlo v pátek v prohlášení na své webové stránce Ruské velvyslanectví v Dánsku.
Ruské velvyslanectví kritizovalo snahu vyšetřovat tyto plynovody po čtyřech explozích, které je odstaví z provozu, jak někteří říkají navždy, protože ruská strana byla z vyšetřování vyloučena.
„Zdráhavost dánské strany zapojit ruské zástupce do probíhajícího vyšetřování podvrací jeho věrohodnost. Uzavřené kruhy účastnických států, které jsou už členy NATO nebo na cestě do této aliance, takovou studii řadí mezi politicky předurčené,“ praví se v prohlášení s dodatkem, že budou zkoumat možnost vedení vlastního vyšetřování na místě exploze.
„Ruská strana nevylučuje možnost opravy plynovodů, ale rozhodnutí o tom lze udělat až po přezkoumání místa a vyhodnocení škod na plynových potrubích.“
Rusko také řeklo, že je připraveno do Evropy plyn dodávat přes nepoškozenou linku plynovodu Severní proud 2. Ten kontroverzní plynovod Severní proud 2 za 11 miliard $ však nezískal certifikaci od Německa, aby mohl zahájit přívod plynu. Německo tento projekt zastavilo, což v únoru po ruském uznání separatistických území na Ukrajině zdvojnásobilo množství plynu proudícího z Ruska do Německa.
Švédská bezpečnostní služba ve čtvrtek shledala, že detonace způsobivší výbuchy, které plynovody poškodily, „zvyšují podezření ze závažné sabotáže.“
Severní proud 1 má kapacitu poslat z Ruska do Evropy 59 miliard kubických metrů plynu každý rok. Rusko tok plynu do Evropy přes Severní proud 1 zastavilo už před výbuchem s prohlášením, že přítoky se neobnoví, dokud nebudou zrušeny sankce.
BY TYLER DURDEN
SATURDAY, OCT 08, 2022 – 04:55 PM
By Julianne Geiger of  OilPrice.com
Zdroj: https://www.zerohedge.com/commodities/russia-not-ruling-out-repair-nordstream-gas-pipelines


Nejčtenější za týden