Most na Krym byl včera zprovozněn, nové spekulace přináší i verzi podminování mostu, známý je i majitel kamionu (videa + aktualizace)
RSS

Most na Krym byl včera zprovozněn, nové spekulace přináší i verzi podminování mostu, známý je i majitel kamionu (videa + aktualizace)

Také dnes se budeme věnovat stále záhadnějšímu případu výbuchu mostu, který spojuje Krym s Ruskem. Průběžně se objevily nové informace. Podobně jako včera i tentokrát se jedná o spekulace, neboť vše je zatím ve fázi vyšetřování.
Jedna z posledních verzí události ze včerejška tvrdí, že za tím stojí ruské síly, tedy opoziční hlasy přímo ve vládě či tajných službách, které tak šly proti vlastní vládě. Podle jejich názoru je údajně Putin na Ukrajině „příliš měkký.“
Výbuch krymského mostu je proto stále záhadnější a pomalu se vyvíjí v thriller tajných služeb s hrou o pravdě: Už se mluví o podivných vlnách a náklaďáku duchů…
Podle výzkumu „  index.hu “ mohla výbuch krymského mostu způsobit ruská mina. Web cituje maďarského experta na bezpečnostní politiku. Tuto teorii podporuje i ukrajinský politik: Podle něho jsou za akcí vnitřní ruské mocenské boje. Identifikován byl i majitel kamionu, o kterém se Rusové domnívají, že detonaci způsobil.
BBC také citovala odborníka s podezřením, že na mostě byly na několika místech umístěny výbušniny . Ty se pak aktivovaly zhruba ve stejnou dobu vedle dálnice a železniční trati pomocí kódovaných rádiových zpráv.
Podobnou informaci hlásí  na Facebooku Attila Demkó, vedoucí geopolitického oddělení Univerzity Matyáše Korvína v Budapešti. Ze západního zdroje se dozvěděl, že to možná nebyl výbuch kamionu, o kterém se Rusové zmiňovali, který způsobil zřícení části mostu. Spíše by v takovém případě údajně došlo k poddolování dotčené části silnice.
„V tomto případě už samozřejmě nelze vyloučit, že to nebyli Ukrajinci, ale Rusové: bylo by neuvěřitelně těžké podkopat most z ukrajinské strany“ – pokračoval Demko.
Podle výše zmíněného Demkova západního zdroje mohou být prováleční ruští politici nespokojeni s minulými činy Putina. Explozí mostu ho chtějí přinutit k mnohem tvrdšímu úderu.
Proti výše uvedené verzi však hovoří i fakt, že ukrajinský prezidentský poradce Michail Podoliak bezprostředně po výbuchu reagoval twitterovým vzkazem: V něm napsal, že „ toto je jen začátek “, a že všechny ruské věci na Krymu budou zničeny.
Politik však od té doby zveřejnil další rezoluci na webu ukrajinské prezidentské kanceláře, kde podle MTI napsal: „To, co se stalo, naznačuje mocenský boj mezi ruskou armádou a tajnou službou.“
Podoliak  také  tweetoval , že ruská tajná služba (FSB) se již dříve pokusila nahradit vedení ruského ministerstva obrany a akce mohla být reakcí: „Ruské ministerstvo obrany bude nyní moci svalit vinu za ztráty na jižní Ukrajině na vrub FSB. Není jasné, kdo za výbuchem stojí?“ – pokračoval Podoliak.
Anglický Daily Mai l  informoval  o záhadném jevu: Na videozáznamech na místě bylo ve vteřině před výbuchem vidět několik vln pod mostem.  Co způsobilo nepříliš velkou vlnu, není jasné. Objevily se však spekulace, že to mohl způsobit výbušninou naložený dron nebo člun.
I to je jedna z možných verzí, které jsou považovány za pravděpodobné. Podle ní mělo jít o útok ukrajinského podvodního dronu. Nedávno měli právě poblíž Krymu takový dron nalézt.
podle ruských zdrojů měl být tento ukrajinský podvodní dron nedávno nalezen nedaleko Krymu Ruské úřady mezitím také identifikovaly vlastníka červeného kamionu International Prostar, o kterém se dříve domnívaly, že explozi způsobil. Vozidlo podle informací patřilo 25letému obyvateli Krasnodaru Samiru Jusupovovi.
Muž však trval na tom, že s atentátem nemá nic společného. Jusupov prostřednictvím sociálních sítí oznámil, že je v zahraničí. Přestože byl nákladní vůz registrován na jeho jméno, ve skutečnosti jej používal jeho strýc Mahir Jusupov k přepravě nákladu.

DEVELOPING
Owner of truck that EXPLODED on Crimean Bridge, damaging vital LIFELINE for 2.4 MILLION residents of peninsula and killed 3 INNOCENT civilians in act, says he has nothing to do with explosion, saying his UNCLE, Makhir Yusupov, uses the truck to transport cargo. pic.twitter.com/iLwYXnAxSr
— David.R (@DavidRusskian) October 8, 2022

Ruské úřady zatím nedokázaly určit, kdo seděl za volantem vozidla.  Nebo zda tam vůbec byl člověk a kamion tam nebyl nasměrován dálkovým ovládáním. Pouliční záběr kamionu je z doby krátce předtím, než vjel na most, ale není na něm vidět, že by v něm někdo seděl.
Jenže včera se již objevily i informace o tom, že měl být kamion kontrolován, přičemž kontrola uvnitř nic nenašla. Informace jsou tedy velmi rozporuplné. Prohlídka kamionu byla navíc na kontrolním stanovišti natočena (viz video níže).
záběr kamionu krátkou dobu před výbuchem Na tomto videu měla proběhnout kontrola kamionu. to jistě prázdný nebyl:

Footage of a truck allegedly blown up on the Crimean Bridge, in the video it crosses the traffic police post… It was checked at the traffic police checkpoint, but apparently nothing suspicious was found. pic.twitter.com/i5GqmWThOn
— AZ (@AZgeopolitics) October 8, 2022

Výbuch však zřejmě nemohl být příliš ničivý, neboť most se ještě včera povedlo opravit až natolik, že byl odpoledne zprovozněn pro auta a autobusy a večer i pro vlaky.
První vlak Simferopol – Moskva:

The first passenger train from Simferopol to Moscow passed over the Crimean Bridge.This is the first train of passengers that passed here after the morning attack pic.twitter.com/UaRBwbrbVq
— AZ (@AZgeopolitics) October 8, 2022

document.createElement('video');
https://necenzurovanapravda.cz/wp-content/uploads/2022/10/video_2022-10-09_08-14-17.mp4
 
https://necenzurovanapravda.cz/wp-content/uploads/2022/10/video_2022-10-09_08-15-35.mp4
 
https://necenzurovanapravda.cz/wp-content/uploads/2022/10/video_2022-10-09_08-15-44.mp4
Výbuch byl tedy velmi pravděpodobně namířen proti Putinovi, respektive ruské vládě. A ať už jde o dílo Ukrajinců nebo opozičních hlasů uvnitř ruské vlády, které tvrdí, že je Putin příliš měkký – v tento moment se pravdu zřejmě nedozvíme.
Nezbývá tedy nic jiného než spekulace, které nyní padají ze všech stran. Každopádně byl most ještě včera zprovozněn, což jasně ukazuje, že poškození nebylo takového rozsahu, aby most odrovnalo na dlouhou dobu.
Během dnešního dne se jistě objeví další informace, dohady a spekulace. Článek samozřejmě průběžně aktualizuji.
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 3 Průměrně: 5 ] Článek Most na Krym byl včera zprovozněn, nové spekulace přináší i verzi podminování mostu, známý je i majitel kamionu (videa + aktualizace) se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden