Evropa krvácí, zatímco Rusko hrabe pěkné peníze, varuje Orbán zasedání Evropské komunity
RSS

Evropa krvácí, zatímco Rusko hrabe pěkné peníze, varuje Orbán zasedání Evropské komunity

Dlouhodobý kritik EU uvalených energetických sankcí na Rusko Viktor Orbán využil čtvrtečního summitu EU v Praze, aby zopakoval své výzvy ke změně strategie Evropské komise.
Sankce Evropské unie uvalené na Rusko nenaplnily očekávání, tvrdí maďarský ministerský předseda Viktor Orbán.
Tento maďarský vůdce promlouvající na zasedání Evropské komunity ve čtvrtek v Praze svým evropským protějškům připomněl, že sankce nepřinesly konec války, která začala před déle než sedmi měsíci. Tvrdil, že „Evropa pomalu krvácí,“ zatímco „Rusko si mezitím hrabe pěkné peníze.“
Vůdci EU včetně zástupců Arménie a Ázerbájdžánu, turecký prezident Recep Tayyip Erdogan a britká ministerská předsedkyně Liz Truss diskutovali o hrozící možnosti nedostatku plynu a elektřiny v nadcházejících měsících po celé Evropě, jelikož kontinent je v sevření vlastních energetických sankcí uvalených na Rusko.
„Maďarsko předtím bojovalo za výjimky z ropného embarga a sankcí a v posledních dnech se nám podařilo, aby nové sankce neplatily na maďarskou jadernou energetiku nebo dodávky plynu do Maďarska,“ řekl Orbán na videu na Facebooku po schůzce.
„Sankce však vyhnaly ceny energií a to má dopady i na Maďarsko,“ varoval.
„Ceny jsou téměř nedostupné, Rusko vůbec nepadlo na kolena, ale evropské ekonomiky krvácí,“ zdůrazňoval Orbán, který je dlouhodobým kritikem sankcí uvalených na Rusko, a vyzýval Evropskou komisi ke změně směru.
„Je zjevné, že sankční politiku je třeba změnit a to je v sázce na dalších zasedáních,“ dodal.
Náhledový obrázek: Maďarský ministerský předseda Viktor Orbán přijíždí na sezení u kulatého stolu na summitu EU v Praze v České republice, v pátek 7. října 2022. (AP Photo/Petr David Josek)
October 07, 2022
editor:  REMIX NEWS
author:  THOMAS BROOKE

Zákaz ruských energií by byl ‚historickým selháním‘, tvrdí Orbán

Rusko nevylučuje opravu plynovodů Severní proud
Zdroj: https://rmx.news/hungary/europe-is-bleeding-while-russia-makes-good-money-hungarian-pm-warns-at-european-community-meeting/


Nejčtenější za týden