Svět ruskýma očima 680
RSS

Svět ruskýma očima 680

Vojenský odborník uvedl, jak může ruská armáda rychle přebrat iniciativu od ozbrojených sil Ukrajiny
4. října 2022
Ofenzíva ukrajinské armády v Chersonské a Charkovské oblasti je potenciálně velmi nebezpečná, proto musí ruská armáda neodkladně měnit taktiku, aby rychle převzala iniciativu. O tom pomluvil na svém kanále Telegram odborník a vojenský dopisovatel Jurij Kotěnok. Zveřejnil svoji variantu řešení.
Myslí si, že by ruské vojenské síly měly ovládnout Černigov, aby znovu ohrozily Kyjev a poté přepadly Charkov. Na to by měl stačit jeden armádní tým. Dobyl by Černigov a dál by nešel a začal by se zakopávat. Když jsme letos v zimě odjížděli z Černigova, lidé klečeli a volali „proč odcházíte?“ Ale těm, kteří nás nečekají, „bratrům“ a „soudruhům“ bych dnes udělal takové překvapení. Jurij Kotěnok poznamenává, že na počátku speciální vojenské operace byla snaha organizovat v lesích Černigovské oblasti partyzánské hnutí proti vojsku RF. Za měsíc bylo vyčištěno.
Dodal, že na černigovský směr bude nyní obrácena pozornost USA a ukrajinské vlády. Začnou horlivě přesouvat síly do kyjevské a černigovské oblasti.
Ozbrojené síly Ukrajiny vrhly všechno do útoku a nyní se snaží tlačit v oblasti Chersonu. Vytvářejí hrozbu a budou to dělat pořád, protože v Chersonské oblasti mají pracovní infrastrukturu a v Záporoží má v tomto případě iniciativu ukrajinská armáda. Aby ji bylo možno překonat, musí být otevřen nový směr, roztáhnuty nepřátelské síly a počítáno se směry, kde protivník nečeká úder. Proto ten Černigov. O tom je expert přesvědčen.
Kromě toho obrátil pozornost na to, že se v poslední době objevuje náznak hysterie spojené s jadernou válkou a „pravděpodobným“ použitím taktických jaderných zbraní Ruska proti Ukrajině. Připomenul, že v rukou vrchního velitele ozbrojených sil RF je velké množství jiných nástrojů. Proto není nutné používat proti Kyjevu jaderné zbraně.
Kotěnok zdůraznil, že s odpovídajícím velením jsme pořád silnější a nad Ukrajinou můžeme zvítězit bez použití zbraní hromadného ničení, začneme-li zneškodňovat tři faktory: infrastrukturu, tepelné elektrárny a mosty přes Dněpr. To proti protivníkovi stačí.
Kotěnok poznamenal, že íránské bezpilotníky dlouhého doletu Geran 2 létají podle zadaných koordinát a není třeba hledat po lesích a polích objekty dopravní a energetické infrastruktury, které jsou stacionární.
Při problémech se zpravodajstvím je adekvátní jet podle starých světských map. Určitě už zahrnují tepelné elektrocentrály a veškerou infrastrukturu Ukrajiny. Na rozdíl od vojenských objektů známe tuto infrastrukturu dobře, nezměnila se. je potřeba ji jednoduše rozbít, spálit žhavým železem. Nač brát jaderné zbraně? Všechno je možné udělat jinak.
Převzato z Topcor.ru
***
Oplácení + peníze: v OPEC+ získal Putin dvojí vítězství nad Západem
Ljubov Stěpušova
5. října 2022
Rusko se domluvilo s OPEC+ na snížení těžby ropy o 2 miliony barelů denně. Rusko tak v podstatě vyměnilo několik cizích žoldnéřů zajatých při speciální vojenské operaci za miliardy dolarů zisku a krizi na Západě.
Rozhodnutí OPEC+ je pro Rusko výhodné
Jedná se o výměnu vězňů zprostředkovanou začátkem září Saúdskou Arábií a osobně princem Mohammedem bin-Salmánem. Zde přinesl zájem Vladimira Putina o obraz korunního prince a faktického vládce Saúdské Arábie svoje ovoce.
Rozhodnutí OPEC+ z 6. října bude dlouhodobé, až do konce roku 2023. Kartel nebude nadále konat měsíční schůzky k rozhodování o objemech těžby, to je rovněž cenné.
Toto rozhodnutí je pro Rusko výhodné, protože od prosince uvaluje EU na Rusko embargo na dovoz ruské ropy (USA to už udělaly) a ustanovuje strop cen na její nákupy.
Snížení množství ropy na trhu umožní Rusku vyvážet ropu v celkem stejném objemu a za vysokou cenu. Tak se udrží prostředky rozpočtu. Cena ropy Brent se po rozhodnutí OPEC+ poprvé od 21. září zvýšila na více než 93 USD za barel.
Rozhodnutí OPEC+ se snažily zabránit USA
Americký prezident Biden jel do Rijádu a žádal o zvýšení těžby ropy. Avšak monarchie Perského zálivu, které dodávají stále více ropy na asijské trhy a výhodně si tak doplňují rozpočty, se už nehodlají ohýbat pod nátlakem USA.
Saúdská Arábie je v zlosti, že její boj v Jemenu s Hútíji Washington nepodporuje. Tento konflikt je svojí úrovní takový jako konflikt mezi Íránem a Izraelem, nebo mezi Ruskem a Ukrajinou.
Vliv USA na země těžící ropu a na světový trh s ropou klesá. Kdyby Washington stanovil strop cen za ropu pro všechny přes pojišťovny (90 % jsou západní), nebo se se zeměmi OPEC+ soudil a obvinil je z manipulace, hrozilo by to krachem petrodolaru. a ještě rychlejším zvyšováním cen ropy a pohonných hmot.
Spojené státy opět EU podvedly
Tisková mluvčí Bílého domu oznámila novinářům, že USA nebudou pokračovat v dodávkách ropy na trh ze svých strategických rezerv. Je to signál EU, aby si s tím poradila sama.
Výsledek je ten, že se cena benzinu a nafty zvedne jak v USA, tak v EU. V USA to bude v době voleb škodit demokratické straně a v EU bude palivo dva až třikrát dražší než v USA, které se teoreticky dokáží zásobit vlastní ropou.
Bude větší krize ekonomky v EU, větší odliv průmyslových a technologických společností z Evropy do USA, což USA potřebují.
Putin potrestal rozpad SSSR
Strategie Kremlu je dobrá. Prezident Putin oklestil sankční páky Západu jen tím, že se spřátelil se saúdským princem. Přitom to byli právě šejkové z Perského zálivu, kteří se před jednatřiceti lety spikli se Západem a rozvrátili Sovětský svaz.
Související informace: Návštěva Bidena v Saúdské Arábii zkrachovala. Rusko je připraveno vybudovat vojenské základny v Indii, Saúdské Arábii, Iráku a Íránu.
Převzato z Pravda.ru
***
V USA téměř nejsou lidé se stabilní psychikou
Vladimir Malyšev
6. října 2022
List The New York Times potvrzuje, že je Amerika zemí psychopatů. Je tam přes 15 milionů lidí postižených těžkým duševním onemocněním. Podle americké zdravotní asociace (AMA) patří pod označení „psychopat“ přibližně čtvrtina obyvatel USA.
Podle NYT s tímto strašným problémem nikdo v Americe vážně nezápasí. List píše, že po celé zemi chodí statisíce Američanů s vážnými psychickými nemocemi, jako jsou schizofrenie a bipolární porucha (maniodepresivní syndrom), a ti jsou odkázání na život v podmínkách hluboké nestability. Jsou to oběti systému ochrany psychického zdraví a společnosti, která nemá zájem na jejich stavu.
Jak je to možné? Jednoduše: Mnoho Američanů je chudých a nejsou schopni si zaplatit léčení. Jen málo Američanů dostává odpovídající psychiatrickou léčbu nebo psychologickou podporu. Buď proto, že jejich zdravotní pojištění nepokrývá tento případ, nebo nejsou pojištěni od samého počátku, anebo proto, že jsou příliš dlouhé čekací seznamy. Přitom společnost zanedbává nejtěžší psychicky nemocné. Ze čtrnácti milionů lidí trpících nejtěžšími psychickými poruchami se přibližně třetině nedostává léčby. Jasnou příčinou jsou peníze.
NYT píše, že se s tím Američané smířili, je to tragické, ale jiná varianta není. Jejich apatie se dá pochopit. Pokud se týká duševně nemocných, pak americká historie téměř vždy selhává. Prezident americké psychiatrické asociace Sharfstein má na paměti Bostonskou státní nemocnici v Mattapanu, skřípající budovu z předminulého století, kam se museli posílat nejtěžší pacienti. Říká: „Bylo to strašné místo. Světla nebyla vždycky funkční, pacienti bloumali jako zombie. Nikdo se tam nezlepšil.“
Ohromný počet duševně nemocných není v léčebnách, ale bloudí po ulicích a tento zdravotní problém se stává problémem rasovým. Po příchodu „pandemie“ se Spojenými státy přehnala vlna násilí vůči Američanům asijského původu. Oběti byly poplivány, bity pěstmi, sráženy z nástupišť metra, smrtelně pobodáni a stříleni. V New Yorku byla v březnu 2021 série brutálních útoků na Američany asijského původu. Po vyšetření šokujícího ubití Filipínky za bílého dne uvedla policie, že všichni ze zadržených útočníků jevili příznaky emočního rozrušení.
Ve skutečnosti je v USA situace ještě horší, než uvádí list NYT. Loni zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb (HHS) seznam nejrozšířenějších forem psychických poruch v USA a podložilo novou studii čerstvými informacemi a fakty. Lidé se stabilní psychikou v USA téměř nejsou. Skoro 50 milionů osmnáctiletých a starších Američanů trpí nějakou formou úzkosti. Jsou postiženi zvýšeným strachem, obavami a nutkavými pohyby.
Jeden z hlavních problémů je podle HHS užívání návykových látek. Tito lidé často nechápou, že jejich stav přišel v důsledku pravidelného užívání alkoholu, marihuany nebo jiných látek, které mají doporučené od lékařů nebo z lékáren. Psychotické problémy jsou jedním z hlavních neštěstí americké společnosti. Předpovědi specialistů jsou nedobré – v roce 2025 má být takto postižených přes 30 milionů Američanů.
Takové množství nemocných lidí se musí projevit na kvalitě státní správy. List Times například napsal o obavách psychiatrů ohledně vedoucích osob v Bílém domě. Téměř polovina prezidentů USA měla duševní nemoc. Theodore Roosevelt trpěl bipolární poruchou. Lyndon Johnson se vyznačoval „grandiózním narcisismem“. Předpokládá se. že Ronald Reagan měl rané projevy příznaků Alzheimerovy choroby. Pomocníci Billa Clintona měli obavy z jeho erotomanie. Richard Nixon byl popisován jako paranoik a alkoholik.
O duševních problémech Bidena se mluví dávno.
Převzato z Fondsk.ru


Nejčtenější za týden