Poslanci SaS Gröhling a Klus sú zásadne proti návrhu Andreja Danka zriadiť nové ministerstvo: “Potrebujeme naopak výraznú redukciu byrokracie”
RSS

Poslanci SaS Gröhling a Klus sú zásadne proti návrhu Andreja Danka zriadiť nové ministerstvo: “Potrebujeme naopak výraznú redukciu byrokracie”

Bratislava 9. augusta 2019 (HSP/Foto:Facebook)
 
Dvojica poslancov opozičnej SaS Branislav Gröhling a Martin Klus vnímajú iniciatívu predsedu parlamentu a SNS Andreja Danka na diskusiu o zriadení ministerstva, ktoré by malo pod palcom cestovný ruch a šport, ako snahu zvýšiť úroveň štátnej byrokracie.
Na snímke Branislav Gröhling
Tieňový minister školstva Branislav Gröhling si myslí, že podpora cestovného ruchu je dobrým nápadom, no ďalšia byrokracia, úrad, inštitúcia či nebodaj ministerstvo podľa jeho názoru nič nevyrieši – ” len vytvára ďalšie výdavky pre štát”.
“Cestovný ruch sa rozvíja aktivitou podnikateľov v tejto oblasti, ich podmienkami na podnikanie či prezentáciou Slovenska. A napríklad aj tým, že nebudeme vo veľkom devastovať naše lesy (čo je rezort spadajúci pod SNS), ale budeme ich chrániť,” podotkol Gröhling.
Podľa neho, ak chce vláda podporiť cestovný ruch, nemala by robiť štátu ďalšie výdavky cez nové ministerstvo. “Mala by začať zodpovednejšie využívať financie, ktoré má a lepšie riadiť rezorty, ktoré cestovnému ruchu na Slovensku pomôžu.”
Poslanec parlamentu Martin Klus na v komentári na Facebooku použil rovnaké argumenty ako jeho kolega. Hovorí navyše o problematickosti návrhu kvôli krátkemu 6-mesačnému obdobiu do volieb.
“Také nové ministerstvo, to by mohla byť nová budova, noví úradníci, noví štátni tajomníci a v neposlednom rade nový minister a prípadne aj náhradníci v NR SR so štedrým odstupným…”
Uviedol, že turizmus a šport na Slovensku nepotrebujú viac byrokracie, ale naopak jej výraznú redukciu, ktorú podľa jeho slov SaS už roky presadzuje.
Líder SNS v stredu na tlačovej konferencii spolu s viceprezidentom Zväzu cestovného ruchu Jánom Svobodom a predsedom predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry Michalom Sýkorom skonštatovali, že v projekte rekreačných poukazov z dielne národniarov je potrebné pokračovať a zároveň opäť zdôraznili potrebu vytvoriť samostatné ministerstvo cestovného ruchu a športu.
„O niekoľko rokov dôjde k veľkým presunom výroby automobilov a Slovensko môže stratiť svoju pozíciu. Práve cestovný ruch je jednou z oblastí, ktorá môže držať našu ekonomiku a máme čo doháňať. Máme veľký dar v podobe prírodného bohatstva a vo veľa veciach sme stratili kontakt s vývojom cestovného ruchu. Chýba nám jasná koncepcia, chýbajú nám nástroje a som veľmi rád, že tie prvé opatrenia, ktoré sme urobili, po prvom polroku prinášajú ovocie,“ skonštatoval Danko.
Pripomenul, že sa nevzdáva myšlienky vzniku samostatného ministerstva cestovného ruchu a športu a o svojom zámere založiť ho už na budúci rok, bude rokovať s koaličnými partnermi na najbližšom rokovaní. „Napr. aj k rekreačným poukazom sú výhrady zo strany podnikateľov a ja ich chápem, pretože nie je jednotný postup, metodika, stretávajú sa s problémami a práve s týmto by mal budúci minister cestovného ruchu a športu zápasiť,“ dodal.
Jaroslav Zajac
 
Príspevok Poslanci SaS Gröhling a Klus sú zásadne proti návrhu Andreja Danka zriadiť nové ministerstvo: “Potrebujeme naopak výraznú redukciu byrokracie” zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Dnes nejprohlíženější