Kim Čong-un dohliadal na test “novej zbrane”
RSS

Kim Čong-un dohliadal na test “novej zbrane”

Pchjongjang 11. augusta 2019 (HSP/ Sputnik /Foto:SITA/AP-Korean Central News Agency/Korea News Service)
 
Vodca KĽDR Kim Čong-un sa prizeral na skúšku “novej zbrane,” ktorá bola odpálená v sobotu. Správou priniesla informačná agentúra KCNA.
Na snímke Kim Čong-un
Juhokórejskí vojaci predtým vyhlásili, že KĽDR v sobotu ráno po piatykrát v priebehu dvoch týždňov vypustila “neidentifikovateľné strely”.
Podľa ich údajov sa tak stalo na severovýchode krajiny. Dolet striel činil, podľa odhadov, asi 400 km, maximálna výška bola 48 km. Agentúra Jonhap informovala s odvolaním sa na zástupcu spojeného výboru náčelníkov štábov, že sa juhokórejskí vojaci domnievajú, že KĽDR mohla vyskúšať v sobotu ráno balistickej rakety krátkeho doletu nového typu.
Vo vyhlásení CTAK sa hovorí o vývoji “nového systému zbraní.” Po získaní správy o tejto zbrani nariadil Kim “jej okamžitú skúšku,” a “prezrel si novú zbraň na štartovacej plošine.”
Potom sa Kim presunul na pozorovacie stanovište a “riadil testovacie vypustenie.” Vodca “bol veľmi potešený, a vyjadril sa, že je veľmi spokojný, že vznikla ešte jedna nová zbraň,” informuje CTAK.
Agentúra neinformuje o charakteristikách novej severokórejskej zbrane, ale píše, že, podľa slov vodcu, bola vyvinutá s ohľadom na terénne podmienky KĽDR.
MZV KĽDR urobilo neskôr vyhlásenie, že spoločné cvičenia USA a Južnej Kórey sú prekážkou pre rokovania medzi dvoma kórejskými štátmi. Uviedlo, že vojenské cvičenia robia z KĽDR “nepriateľa.”
Pritom sa “majú zamyslieť nad tým, že bude ťažké nadviazať kontakt medzi kórejskými štátmi, kým neskoncuje (pozn. Južná Kórea) s podobnými vojenskými cvičeniami, alebo neposkytne úprimné vysvetlenie, alebo ospravedlnenie týchto cvičení.”
Predchádzajúce testovania sa konali v KĽDR v noci na 6. augusta, a Južná Kórea a Japonsko to zhodnotili ako testovanie balistických rakiet krátkeho doletu nového typu.
Na začiatku augusta Kim Čong-un vyhlásil, že posledné odpálenie rakiet KĽDR je varovaním na adresu Washingtonu a Soulu ako odpoveď na ich spoločné vojenské cvičenia.
Bezpečnostná rada OSN požaduje, aby KĽDR zastavila vývoj a odpaľovanie všetkých balistických rakiet pod hrozbou prísnejších sankcií. Samotný Pchjongjang však s touto požiadavkou nesúhlasí. Predtým sa orgány KĽDR dobrovoľne zaviazali, že nebudú vykonávať skúšky balistických rakiet dlhého doletu.
 
 
Príspevok Kim Čong-un dohliadal na test “novej zbrane” zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Dnes nejprohlíženější