Médiá informovali, že česká armáda má nadbytok dôstojníkov. Beblavý tipuje viac generálov, plukovníkov a majorov v našom policajnom zbore, “treba to otočiť z hlavy na nohy”
RSS

Médiá informovali, že česká armáda má nadbytok dôstojníkov. Beblavý tipuje viac generálov, plukovníkov a majorov v našom policajnom zbore, “treba to otočiť z hlavy na nohy”

Bratislava/Praha 13. augusta 2019 (HSP/Foto:SITA-Alexandra Čunderlíková)
 
Miroslav Beblavý z hnutia Spolu si myslí, že v slovenskej polícii je zbytočne veľa vysoko postavených funkcionárov. Beblavý uviedol, že jeho strana pripravuje reformy Policajného zboru
Na snímke predseda strany SPOLU – občianska demokracia Miroslav Beblavý
V českej armáde je málo vojakov v základných funkciách, dôstojníkov je však o 1 250 viac než by armáda potrebovala. Z toho dôvodu vzniká na generálnom štábe stratégia, ktorá má pomôcť tento pomer zmeniť, uvádza portál Novinky.cz.
Hovorkyňa českého generálneho štábu Vlastimila Cyprisová si myslí, že by malo dôjsť k zmene hlavne prirodzeným odchodom starších dôstojníkov do dôchodku a aktívnym náborom mladých vojakov do najnižších funkcií. V novo vznikajúcich jednotkách by tiež malo vzniknúť oveľa menej dôstojníckych miest, než bolo predtým zvykom.
Médiá uvádzajú, že v armáde, vo Vojenskej polícii a Vojenskom spravodajstve je celkovo 6250 dôstojníkov, z toho je 31 generálov a viac ako 2 100 vyšších dôstojníkov. Najlepšie by vraj bolo, keby česká armáda mala len päť tisíc dôstojníkov.
Mzda práporčíka a dôstojníka sa výrazne líši. Práporčík má základný plat 40 440 českých korún mesačne a plukovník 76 110 korún.
“Je načase dať preč dôstojníkov, pretože sú drahí, a namiesto nich tam dať skúsených vojakov a bojovníkov, aby regrútov viedli k tomu, čo vedia oni,” povedal denníku Právo vrchný práporčík Petr Seifert.
Na tieto informácie v nedeľu zareagoval aj poslanec Národnej rady Miroslav Beblavý, ktorý bol zvolený za stranu Sieť, no neskôr založil Spolu, ktorá je teraz v predvolebnej koalícii s Progresívnym Slovenskom.
“Myslím, že toto je problém aj nášho policajného zboru. Tipujem, že máme viac generálov, plukovníkov a majorov ako niekoľkonásobne väčšie štáty,” vyhlásil Beblavý.
Výsledkom je podľa jeho názoru, že na políciu míňame v medzinárodnom porovnaní veľa, ale napríklad v celom okrese Revúca sú v noci v službe šiesti policajti. “Treba to otočiť z hlavy na nohy a klásť dôraz na to mať policajtov, ktorí sú reálne v službe. Naša policajná reforma to obsahuje.”
 

 
 
Príspevok Médiá informovali, že česká armáda má nadbytok dôstojníkov. Beblavý tipuje viac generálov, plukovníkov a majorov v našom policajnom zbore, “treba to otočiť z hlavy na nohy” zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Dnes nejprohlíženější