Pellegrini k možnej kandidatúre za inú stranu: Mojou prioritou je, aby sme našli spôsob, ako dosiahnuť, aby si Smer naďalej zachoval postavenie najsilnejšej strany
RSS

Pellegrini k možnej kandidatúre za inú stranu: Mojou prioritou je, aby sme našli spôsob, ako dosiahnuť, aby si Smer naďalej zachoval postavenie najsilnejšej strany

Bratislava 13. augusta 2019 (HSP/Foto:SITA-Alexandra Čunderlíková)
 
Predseda vlády SR Peter Pellegrini (Smer-SD) absolvoval v utorok tlačovú konferenciu s ministerkou zdravotníctva Andreou Kalavskou pri príležitosti začiatku búracích prác na nemocničnom komplexe Rázsochy v Bratislave. Pellegrini odpovedal aj na otázky ohľadom vnútorných záležitostí strany Smer-SD
Na snímke Peter Pellegrini
Peter Pellegrini na stavenisku osobne začal s búracími prácami na 20-tonovom búracom stroji. V súvislosti s výstavbou novej nemocnice povedal, že v nej chce najmodernejšie možné vybavenie pre pacientov.
Novinárom odpovedal aj na otázky o jeho ďalšej politickej kariére. Uviedol, že v týchto týždňoch uvažuje o tom, aké má byť jeho miesto a postavenie v rámci strany.
Doslovne nevylúčil ani možnosť, že by do volieb išiel na kandidátke inej strany ako Smer-SD. “To rozhodnutie ešte nie, tak nerád by som teraz cez médiá pokračoval v nejakej diskusii. Potom to vždy naruší tú normálnu diskusiu. Nechajte mi ešte prosím čas. Uvidíme, čo prinesie život.”
“Dôležité je pre mňa to, aby keď sa mám naplno odovzdať boju za dobré veci, alebo že sa mám volieb zúčastniť, aby som na 110 percent mohol odovzdať maximálny výkon, tak samozrejme musím byť stotožnený so všetkým, čo k tomu patrí,” uviedol a dodal, že s exministrom zdravotníctva a vnútra Tomášom Druckerom sa o politickej budúcnosti nerozprával.
Premiér zdôraznil významnú úlohu Smeru-SD v jeho politickej kariére. Podľa jeho slov sa vo vládnej strane hľadá prienik programových priorít, s ktorou pôjdu sociálni demokrati do volieb.
“Viete, ja mám aj nejakú zodpovednosť. Predsa som v strane Smer začínal a strávil som tam všetky aktívne politické roky, a preto mojou hlavnou prioritou je sústrediť sa na to, aby sme našli dobrú formu a spôsob, ako realizovať aj moje myšlienky a ako zabezpečiť, aby najsilnejšia politická strana v histórii krajiny si naďalej zachovala takéto postavenie.”
Pellegrini odmietol špekulácie o tom, že sa na kandidátke Smeru-SD vo voľbách do NR SR v roku 2020 objaví bývalý prezident Policajného zboru Tibor Gašpar. “Na základe aktuálnej situácie si nemyslím, že by mal byť pán policajný prezident súčasťou kandidátky našej strany.”
 

Príspevok Pellegrini k možnej kandidatúre za inú stranu: Mojou prioritou je, aby sme našli spôsob, ako dosiahnuť, aby si Smer naďalej zachoval postavenie najsilnejšej strany zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Dnes nejprohlíženější