Potřebujete litinu? Oslovte společnost UCB Technometal
RSS

Potřebujete litinu? Oslovte společnost UCB Technometal

UCB Technometal je slévárna litiny, která funguje jako maloobchod, velkoobchod, ale i zakázkový dodavatel. V současnosti je firma největší obchodní společností s kontinuálně litou litinou v České republice a na Slovensku.
Kontinuálně litá litina
Slévárna litiny  UCB Technometal se specializuje na sortiment kontinuálně lité litiny, kam patří především litinové profily v různých standardizovaných jakostech. Nejvyhledávanější jsou litinové tyče a litinové trubky.
Litina je slina železa s uhlíkem. Je odolná vysoké teplotě, má vysokou pevnost v tlaku, ale je křehčí než klasická ocel. Současně je ve srovnání s běžnou ocelí odolnější korozi.  Litina  se dodává jako šedá litina, tvárná litina a austenická litina. Všechny tyto typy litiny nabízí i e-shop UCB Technometal – Unibar.cz.
Litiny UCB Technometal
Tradičním sortimentem je tzv.  šedá litina . Prodává se pod obchodní značkou Unibar 200, Unibar 250 a Unibar 300. Jde  o litinu s lupínkovým grafitem .  Slévárna šedé litiny  dodává šedou litinu především v kruhových a čtyřhranných průřezech, mnohdy jako silnostěnná pouzdra, čili silnostěnné trubky.
Druhým typem dodávané litiny je  tvárná litina s kuličkovým grafitem . Oproti předchozímu typu má lepší mechanické vlastnosti. Právě díky nim je dnes litina s kuličkovým grafitem nejpoužívanější litinou vůbec. Výhody má i ve srovnání s ocelí. Je lehčí (menší měrná hmotnost), má lepší kluzné, tlumící i slévárenské vlastnosti a je lépe obrobitelnou. UCB Technometal ji dodává v jakostních třídách UNIBAR 400-15 a UNIBAR 700-2.
Třetím typem litiny v sortimentu UCB Technometal je UNIBAR NR-F1,  austenitická litina s kuličkovým grafitem . Jde o legovanou ocel.  Hlavním legujícím prvkem je nikl,  který se přidává v rozsahu 12 až 37 %. Legování dává litině další benefity navíc – ještě větší odolnost vůči korozi, dokonce i vůči mořské vodě. Dále pak jde o materiál dobře odolávající opotřebení i okujení nad teploty 800 °C. Jde o nemagnetický materiál vhodný i při použití za nízkých teplot do -196 °C. Nad jinými litinami vyniká zejména lepšími mechanickými vlastnostmi.
(PR)
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Dnes nejprohlíženější