Gašpar opätovne o (ne)vstupe do politiky i mediálnom podsúvaní konfliktu
RSS

Gašpar opätovne o (ne)vstupe do politiky i mediálnom podsúvaní konfliktu

Bratislava 14. augusta 2019 (HSP/Foto:Facebook)
 
Ubehlo len pár dní odkedy sa bývalý policajný prezident Tibor Gašpar vyjadril k jeho prípadnému vstupu do politiky. Objavili sa však informácie a vyjadrenie o kandidatúre za stranu Smer-SD. Aktuálne sa bývalý policajný prezident opätovne vyjadril k svojmu (ne)vstupu do politiky
Na snímke Tibor Gašpar
Gašpar vo svojom príspevku uviedol, že vstup do politiky nateraz nevylučuje, no nie je jeho prioritou.  “Nerokoval som o ňom so žiadnou stranou, ani konkrétnym politiko m. Žiadna strana mi kampaň neplatí, nakoľko v žiadnej kampani nie som. Moja priorita je komunikovať s ľuďmi o témach, ktoré dnes rezonujú v spoločnosti.”

To, že sa Aktuality, SME, či Denník N snažia už dlhšiu dobu verejnosti podsúvať tému konfliktu medzi premiérom Petrom Pellegrinim a Róbertom Ficom, robia podľa jeho názoru len preto aby zahmlili fakt, že súčasná opozícia v ktorej začína byť viac premiérov ako členov, nebude schopná nikdy vládnuť.
“Ďalšou eskaláciou tohto konfliktu má byť podľa nich moje prípadné miesto na kandidátke Smeru-SD,” dodáva.
To, že sa teraz liberálny bulvár a opoziční politici pasujú do pozície sudcov, a bez dôkazov obviňujú každého kto má iný názor, ho už ani neprekvapuje.
“Je mi však veľmi ľúto, keď sa na ich úroveň zníži predseda vlády,” uviedol, keďže premiér totiž včera vyhlásil, že by sa mal Gašpar radšej venovať tomu, aby očistil svoje meno: “Keď vyvráti všetky podozrenia mierené na jeho osobu, môže uvažovať o vstupe do politiky. Momentálne si nemyslím, že je to kľúčová osoba, ktorá by mala byť predmetom diskusie na kandidátku strany Smer.”
“Vo funkcii policajného prezidenta som pôsobil šesť rokov počas ktorých som sa s pánom Pellegrinim, ako politikom, ktorý zastával vysoké ústavné funkcie, stretol veľakrát na spoločných pracovných, či osobných stretnutiach,“  približuje Gašpar, ktorý pripomína, že sa počas celého tohto obdobia Pellegrini nikdy nevyjadroval kriticky k jeho práci, a ani k jeho osobe.
“Keď som sa pred viac než rokom, aj v jeho prospech, rozhodol skončiť na tejto pozícii, lúčil sa so mnou slovami: ‘Ja nemením svoje názory, a ako som povedal na osobu tu prítomného pána prezidenta, že ho považujem za profesionála na správnom mieste, tak ja si za týmito vyjadreniami stojím aj teraz.'” Pellegrini tiež ku Gašparovi povedal aj to, že by bol rád, keby boli takí schopní a odborní ľudia aj v iných rezortoch.
A aj preto bývalý policajný prezident považuje posledné vyjadrenia premiéra Pellegriniho, len za súčasť jeho novej mediálnej stratégie a veľmi nešťastné naháňanie politických bodov (viac v článku ).
“O to viac keď komentuje záležitosti, ktoré nie sú v jeho kompetencii. Podlieha tlaku médií, aby chránil samého seba pred mediálnym lynčom, namiesto toho aby bránil zákonnosť a princípy demokracie. Nemyslím si, že tieto jeho „liberálne chvíľky“ oslovujú voličov Smeru-SD, a podľa jeho posledných krokov by mal skôr uvažovať o vstupe do Progresívneho Slovenska. Určite majú veľa spoločného,” skonštatoval na záver Tibor Gašpar.

 

 
Príspevok Gašpar opätovne o (ne)vstupe do politiky i mediálnom podsúvaní konfliktu zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Hry zdarma

Nejlepší hry zdarma.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Dnes nejprohlíženější