Katolický arcibiskup varuje před “duhovou ranou” ohrožující Polsko
RSS

Katolický arcibiskup varuje před “duhovou ranou” ohrožující Polsko

RT
Krakovský arcibiskup v jižním Polsku čelí odporu za porovnávání “červené zkázy” komunismu s hnutím za práva gayů, které popsal jako “duhový neduh” vymývající mozky jeho krajanům.

“Naše země již není zasažena červenou ranou, což neznamená, že zde není žádná jiná, která chce ovládat naše duše, srdce a mysli, ” řekl ve čtvrtek arcibiskup Marek Jedraszewski během projevu u příležitosti 75. výročí varšavského povstání proti nacistické okupaci.
Jedraszewski tvrdil, že komunistická ideologie a LGBT myšlenky podporující stejná práva pro sexuální menšiny mají ve skutečnosti stejný zdroj.
“Není marxistická, bolševická, ale zrodila se ze stejného ducha, je neomarxistická,” řekl, přičemž světovou kampaň za práva gayů, která se Dovalila do Polska, nazval “duhovou chorobou.”
Výlev hněvu tohoto duchovního podle očekávání vyvolal hněv liberální opozice a kritiku vládnoucí strany Právo a spravedlnost (PiS).
Robert Bierdon, první polský homosexuální politik a vůdce proevropské strany Jaro, nazval arcibiskupa “ztělesněním zla” a obvinil ho z překročení červené čáry “která se v demokratickém státě nepřekračuje.”
“Jsem gay a dovolím mu, aby mi do tváře řekl, že jsem pohroma. Řekl bych mu o mém dětství a o tom, jak jsem chtěl spáchat sebevraždu, když jsem se dočetl, že být gayem je nemoc, “řekl politik a dodal, že napíše dopis papeži Františkovi v naději, že” zasáhne “do situace.
V tomto roce otřáslo silně katolickým Polskem několik kontroverzních situací týkajících se LGBT.  Minulý měsíc konzervativní polské noviny vyvolaly hněv pak, když vydaly nálepky “zóna bez LGBT”, které byly ihned přirovnány k nacistickým plakátům označujících Židy, aby “nevstupovali.”
V květnu byla zatčena polská LGBT aktivistka za urážku náboženského přesvědčení, když vytiskla plakáty znázorňující malého Ježíše a Pannu Marii s duhovou svatozáří kolem hlav.
Akce za práva gayů v Polsku často maří násilí. Pochod hrdosti ve městě Bialystok koncem července se rychle zvrhl v chaos poté, co aktivisty za práva gayů konfrontovala skupina anti-LGBT demonstrantů, kteří na ně házeli kameny, láhve a petardy.
Zdroj:  RT
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Přehled bankovních půjček

Srovnání půjček vám usnadní orientaci mezi různými nabídkami.

Finance na každý den

Prezentujte své podnikání a získejte nové zákazníky na Internetu.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější